iicko
18.01.10,23:58
chcem Vas poprosit o 3 odpovede: bezi mi exekucia nemam momentalne moznost vyplatit ju:

1. Je podla vasich skusenosti (znalosti) aj s exekutorom mozna dohoda splatok

2. Jedna sa o uver s rucitelom ako sa to dotkne jeho v pripade ze by z mojho majetku exekutor nemal moznost vyrovnat svoje a veritelove pohladavky?

3. Vlastnil som donedavna byt ten som darovacou zmluvou previedol na matku este pred upovedomenim o zacati exekucie ktore mi bolo dorucene. Moze exekutor siahnut na tento byt? Byt je zalozeny v prospech ineho hypo uveru pre inu banku kde nemam omeskania v splatkach. (uver je na moje meno a v LV je vlastnikom bytu zapisana moja matka).

Dakujem
Flinstone
19.01.10,15:48
1. s exekútorom je možná dohoda, ak má reálnu možnosť vymoženia pohľadávky... treba s ním komunikovať
2. ručiteľ je preto ručiteľom, že sa zaväzuje splatiť úver v prípade neschopnosti dlžníka...
3. V takomto prípade exekútor môže považovať darovanie majetku za účelové a prípadne ho napadnúť na súde.

určite by ste mal čo najskôr začať komunikovať s exekútorom, lebo jeho prácou je uspokojiť pohľadávku všetkými zákonnými spôsobmi a určite to využije.
iicko
20.01.10,06:14
flinstone: dakujem za odpoved len v bode 3. nerozumiem preco by som mal byt napadnuty za ucelovost ked vklad bol zaznamenany na katastri pred dorucenim uvedomenia o zacati exekucie. Matka v tom byte byva ma i trvale bydlisko od kedy sme ho kupili. Ja tam mam trvale bydlisko ale nebyvam v nom.
Stanislav 1975
20.01.10,07:24
flinstone: dakujem za odpoved len v bode 3. nerozumiem preco by som mal byt napadnuty za ucelovost ked vklad bol zaznamenany na katastri pred dorucenim uvedomenia o zacati exekucie. Matka v tom byte byva ma i trvale bydlisko od kedy sme ho kupili. Ja tam mam trvale bydlisko ale nebyvam v nom.

No lebo sa voľakedy keď niekomu hrozila exekúcia ,prepisovali majetky pred exekúciou na iné osoby a tak vyšiel zákon,že prevody majetku uskutočnené tuším 3 roky pred exekúciou možno napadnúť na súde...
iicko
21.01.10,18:14
vedel by niekto aj číslo toho zákona? vďaka
draik
13.02.10,14:34
§42a a §42b Obcianskeho zakonnika (40/1964 Zb.). Najlahsie sa odporuju okrem ineho pravne ukony medzi dlznikom a osobou jemu blizkou (aj matkou); veritel nemusi dokazovat umysel dlznika ukratit veritela. Na druhej strane v tomto pripade, ak druha strana preukaze (ma teda dokazne bremeno), ze nemohla ani pri nalezitej starostlivosti poznat umysel dlznika ukratit veritela, tak tento ukon odporovat nemozno.