Lýdia 2
19.01.10,08:30
Sme developerska spoločnost, na zaciatku projektu sme vybudovali infraštruktúru (cesty, kanalizácie, rozvody plynu a vody), ktoré som účtovala ako obstaranie investícii. Tieto teraz planujeme odovzdať bezodplatne mestu (cesty), vodárňam a plynárňam ( rozvody)to sa robí kôli prevádzkovaniu. Ako to bude s DPH na výstupe, keďže pri obstaraní som uplatňovala odpočet DPH.
Má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem.
ja*nka
26.10.10,07:18
ahoj
neozval sa ti nikto na toto?
tiez riesim tu istu otazku. ako si to nakoniec urobila?

dakujem jana
martinez
26.10.10,11:21
Sme developerska spoločnost, na zaciatku projektu sme vybudovali infraštruktúru (cesty, kanalizácie, rozvody plynu a vody), ktoré som účtovala ako obstaranie investícii. Tieto teraz planujeme odovzdať bezodplatne mestu (cesty), vodárňam a plynárňam ( rozvody)to sa robí kôli prevádzkovaniu. Ako to bude s DPH na výstupe, keďže pri obstaraní som uplatňovala odpočet DPH.
Má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem.

podla mojho nazoru podla §9,4 resp. §8,3 sa taketo bezodplatne dodanie infrastruktury povazuje za dodanie za protihodnotu... cize treba odviest odpocitanu DPH v mesiaci darovania
ja*nka
26.10.10,11:28
zistovala som aj ja.
v zmysle § 8/3 je to dodanie tovaru za protihodnotu a protihodnotou je podla § 22/5 danova zostatkova cena majetku.
martinez
26.10.10,11:30
zistovala som aj ja.
v zmysle § 8/3 je to dodanie tovaru za protihodnotu a protihodnotou je podla § 22/5 danova zostatkova cena majetku.
danova zostatkova cena majetku je to vtedy, ak ta infrastruktura bola zaradena do uzivania a danovo odpisovana...

nepises, ze ste to zaradili a odpisovali
ja*nka
26.10.10,11:54
sorry. ja som uz bola dalej :)
my sme to mali zaradene v majetku a odpisovali niekolko rokov. tak preto som tam dala aj zostatkovu cenu.