beny444
19.01.10,08:49
Zdravím,
nevedel by mi niekto poradiť aká hmotnosť sa myslí v TP na prívesný nákladový vozík?či je správne použit najvačšiu prípustnú celkovú hmotnost položka 32 v TP ako pri motorových vozidlách???

Ďakujem
Lenka1979
19.01.10,07:52
Zdravím,
nevedel by mi niekto poradiť aká hmotnosť sa myslí v TP na prívesný nákladový vozík?či je správne použit najvačšiu prípustnú celkovú hmotnost položka 32 v TP ako pri motorových vozidlách???

Ďakujem

áno, položka 32 v TP.
Stanislav 1975
19.01.10,07:52
Zdravím,
nevedel by mi niekto poradiť aká hmotnosť sa myslí v TP na prívesný nákladový vozík?či je správne použit najvačšiu prípustnú celkovú hmotnost položka 32 v TP ako pri motorových vozidlách???

Ďakujem

Áno presne tak-pekne si si odpovedal-

najvačšiu prípustnú celkovú hmotnost položka 32 v TP ako pri motorových vozidlách
beny444
19.01.10,08:23
dakujem za odpoved, teda overenie si :D chcel som sa ešte spýtat, že či som si správne našiel VZN pre trnavský kraj, pretože tie sadzby sa tam vobec nezmenili, pokial som teda našiel správny...sumy sú totožné s minuloročnými. A k tomu vozíku, ak nemám určené emisie v TP tak to patrí medzi ostatné vozidlá? teda nie len k vozíku ale aj na osobné i nákladné vozidlá som to myslel, alebo sa riadite rokom výroby? :-( ...
Lenka1979
19.01.10,08:31
dakujem za odpoved, teda overenie si :D chcel som sa ešte spýtat, že či som si správne našiel VZN pre trnavský kraj, pretože tie sadzby sa tam vobec nezmenili, pokial som teda našiel správny...sumy sú totožné s minuloročnými. A k tomu vozíku, ak nemám určené emisie v TP tak to patrí medzi ostatné vozidlá? teda nie len k vozíku ale aj na osobné i nákladné vozidlá som to myslel, alebo sa riadite rokom výroby? :-( ...

áno vozíky patria medzi ostatné vozidlá, v DP s označením "O", nákladné vozidlá sú "N" a osobné sú "M"... sadzby pre daň nájdeš aj na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/podavanie_danovych_priznani/data/2009/tt_vzn_2009.pdf
beny444
19.01.10,08:34
hej, tam som ich práve našiel, no zmiatla ma tam veta, že boli prevzaté z internetu. a drsr nezodpoveda za formu ani obsah týchto VZN
:cool:
beny444
19.01.10,08:42
a nevedela by si mi ešte poradiť s tými EURO normami? či ked nemám uvedené v TP nič k emisiam, či ich mám dať ako ostatné vozidlá, alebo či sa riadit podla roku výroby motorového vozidla? :confused:
Lenka1979
19.01.10,08:45
a nevedela by si mi ešte poradiť s tými EURO normami? či ked nemám uvedené v TP nič k emisiam, či ich mám dať ako ostatné vozidlá, alebo či sa riadit podla roku výroby motorového vozidla? :confused:

Ak nemáš v TP EURO normy, riadiš sa u osobných vozidiel objemom valcov , u nákladných hmotnosťou.
beny444
19.01.10,08:58
no ved to som sa riadil pri tom vymedzení aj tak, pri nákladných,ved počtom náprav a hmotnostou, a potom tam su na výber,tri kolonky, EURO 3, EURO 4a5 a ostatné, takže ked ich nemám uvedené, tak sa nemám riadit rokom výroby na zaradenie auta, do týchto noriem? pretože napr. u EURO 3 je udané-vozidlo vyrobené po r.2000 u ktorého danovník preukáže splnenie normy EURO 3. a neviem, ked ich nemám nikde vyjadrené, tak či to zaradit podla toho roku len?
beny444
19.01.10,17:48
nikto nič? :-(
sybila3
20.01.10,11:38
číTAM a zisťujem, že som nepodala DP za prívesný vozík, min. rok ma to ani nenapadlo, teraz až keď som si náhodu prečítala, podala som len za autá, ale za vozík nie, treba asi podať dodatačné?
sybila3
20.01.10,12:13
je tam napísané J-príves za osobné vozidlo-v poistne. Teraz som sa dostala k technickému, je tam kategoria O-tak že by sa malo podať za min. r. dodatočné. Tam nie je možnosť zníženia dane na základe emisií? ďakujem
sybila3
20.01.10,13:17
ale zdá sa mi divné platiť za vozík viac ako za dodávku? neviem, či to mám dobtre zaradila som podla kolonky 32 hmotnosť 2500kg. môže mi niekto poradiť?
sybila3
20.01.10,13:30
poradí mi niekto ako s tým vozíkom? je to príves nákladný, kategoria O2, hmotnosť v tonách r. 32 z TP, 2 nápravy, ročná daň 199,49, celý rok. je to dobre, lebo sa mi to zdá veľa za vozík, ktorý sa používa 5x za rok.
nikolia
20.01.10,13:35
nám pani na daňovom povedala, že za prívesný vozík sa určuje výška dane podľa počtu náprav, a hmotnoti a tu najvyšiiu sumu, čiže ostatné...prečo ke´d vozík nemá emisie, nám vysvetliť nevedela...
JANULA999
20.01.10,13:39
no ved to som sa riadil pri tom vymedzení aj tak, pri nákladných,ved počtom náprav a hmotnostou, a potom tam su na výber,tri kolonky, EURO 3, EURO 4a5 a ostatné, takže ked ich nemám uvedené, tak sa nemám riadit rokom výroby na zaradenie auta, do týchto noriem? pretože napr. u EURO 3 je udané-vozidlo vyrobené po r.2000 u ktorého danovník preukáže splnenie normy EURO 3. a neviem, ked ich nemám nikde vyjadrené, tak či to zaradit podla toho roku len?

Ak nemáš udané v TP o emisiách pre úžitkové autá znamená EURO 3 - "A", EURO 4 - "B" - EURO 5 - "C" v myslím že je to v riadku 49 v TP tak berieš do úvahy ostatné autá.
sybila3
20.01.10,13:46
z ktorej tabuľky vychádzam ja vypisujem na drsr, je tam možnosť len osobné autá a potom užitkové a autobusy-v tejto budem hľadať podľa hmotnosti?
a prečo mi nezobrazí zníženú daň pri nákladnom, v tlačive na internete je zobrazená, ale netlačí ju, ale pomerná časť je vyrátaná z nej a je dobre.
beny444
21.01.10,09:21
JANULLA 999- takže ak nemám uvedené žiadne emisie v TP tak používam pri nákladových vozidlách kolonku ostatné vozidlá? dobre som pochopil? pretože som nevedel sa dopátrat či sa nemám riadit teda rokom výroby a podla toho ich zaradit do EURO 3, či 4 a 5...ktoré sú vyčíslené za spomínanou tabulkou sazdieb na náklad.vozidlá vo VZN...
janaGT
26.01.10,08:53
z ktorej tabuľky vychádzam ja vypisujem na drsr, je tam možnosť len osobné autá a potom užitkové a autobusy-v tejto budem hľadať podľa hmotnosti?
.

poradíte, z ktorej tabuľky určiť daň pre vozík ?
sybila3
26.01.10,09:11
ak som zabudla na ten vozík minulý rok, tak musím urobiť dodatočné a vypísať tlačivo platné pre rok 2008? Budú tam aj nejaké penále?
azla
26.01.10,09:24
poradíte, z ktorej tabuľky určiť daň pre vozík ?

z tabuľky úžitkové.
sybila3
26.01.10,11:27
Z tabuľky užitkové pre trnavský kraj , hmotnosť 2500 = 199,49. Je to dobre, na vozík je to hodne. Tak ako za dodávku.
Ak sa autá kúpili v priebehu roka treba ofotiť aj technické preukazy a doložiť?
janaGT
26.01.10,17:48
Z tabuľky užitkové pre trnavský kraj , hmotnosť 2500 = 199,49. Je to dobre, na vozík je to hodne. Tak ako za dodávku.
Ak sa autá kúpili v priebehu roka treba ofotiť aj technické preukazy a doložiť?

to reaguješ na mňa?
lebo náš má hmotnosť uvedenú 750 kg.
sybila3
26.01.10,18:11
nie, pýtam sa za seba.