skatarinas
19.01.10,07:58
syn nastúpil do práce, okrem iného jazdí aj na firemnom aute, má niekto skúsenosti s takzvanou poistkou proti blbosti, v ktorej poisťovni sú dobré podmienky, poprípade na čo si dať pozor? Ďakujem
wagner
19.01.10,10:15
syn nastúpil do práce, okrem iného jazdí aj na firemnom aute, má niekto skúsenosti s takzvanou poistkou proti blbosti, v ktorej poisťovni sú dobré podmienky, poprípade na čo si dať pozor? Ďakujem
Ja som mala takú poistku. Jej výška sa odvíja od trojnásobku hrubého mesačného zárobku a k tomu som mala aj pripoistenie na služobné auto. Platila som to ročne - mala som v Alianz poisťovni. Treba si zistiť, čo ešte pripoisťujú a čo vlastne potrebuje poistiť.
veronikasad
19.01.10,10:35
syn nastúpil do práce, okrem iného jazdí aj na firemnom aute, má niekto skúsenosti s takzvanou poistkou proti blbosti, v ktorej poisťovni sú dobré podmienky, poprípade na čo si dať pozor? Ďakujem
Ide o poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania. Určite tento typ poistky má ALLIANZ - tak ako píše Zdenka. Môžeš sa informovať aj na Žabníku v Českej poisťovni Slovensko - teraz už pod názvom Generali. Mám tam poistenie zzodpovednosti za škodu účtovníkov.

V bývalej firme mali aj výrobní zamestnanci uzatvorený tento typ poistky v ALLIANZ - s likvidáciou škody nebol problém.
skatarinas
20.01.10,05:08
obom veľmi pekne ďakujem :)
dalid
20.01.10,06:29
Nech si syn zistí, či toto poistenie zamestnávatel nemá vybavené ako hromadnu poistku pre viacerych zamestanancov. Vyšla by mu potom nižšia platba poistky. Priatelka v praci to tak ma nejako ošetrené. Zamestnávateľ takuto poistu dojednal pre určity počet zamestnancov. Tí platia si ju platia sami, ale majú ju asi o 40% lacnejšiu ako keby si ju uzatvorili jednotlivo. Možno je za tým ešte niečo iné, napr., že aj firma je poistená v danej poisťovni, neviem...
stiavnicanka
21.01.10,08:35
Jedná sa o tzv. ,,31" je to poistenie zodpovednosti A robí sa na4x hrubej mzdy . Má to základné poistenie + pripoistenia podľa potrieb poisteného. Je tam možnosť pripoistiť aj vedenie auta.