vrocka
19.01.10,08:10
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak som doteraz platila odvody do ZP 41,37€ do sociálnej p. 89,7€ a dobrovoľné poistenie v soc. poisťovni 26€, menia sa mi nateraz odvody na 44,73€ , 96,9€ ale neviem ako je to s dobrovoľným poistením, a ešte sa chcem opýtať, včera som postrehla, že je zmena v dátume odovzdávania ročného zúčtovania, ale neviem či iba do zdravotnej poisťovne alebo aj daňové a ak tak aké sú tie dátumy. ďakujem za odpoveď Mirka:eek::eek::eek:
Aljok
19.01.10,07:15
vrocka
21.01.10,10:15
ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď:):):)
vrocka
21.01.10,10:18
prepáč neviem možno zle čítam, ale neviem, ktorá časť patrí k tomu dobrovoľnému pripoisteniu, čo som doteraz platila sumou 26 €, ďakujem za odpoveď Mirka
Aljok
21.01.10,10:26
Ty sama musíš vedieť čo si dobrovoľne platíš a z akého vymeriavacieho základu.

Dobrovoľne nemocensky poistná osoba platí poistné na nemocenské poistenie 4,4 % z vymeriavacieho základu.

Dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba platí poistné

* na starobné poistenie, ak nie je sporiteľ starobného dôchodkového sporenia, 18 % z vymeriavacieho základu; ak je sporiteľ starobného dôchodkového sporenia, 9 % z vymeriavacieho základu,
* na invalidné poistenie 6 % z vymeriavacieho základu
* do rezervného fondu solidarity 4,75 % z vymeriavacieho základu.

Poistné na invalidné poistenie neplatí dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba, ktorá je dôchodkovo poistená po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku

Dobrovoľne poistená osoba v nezamestnanosti platí poistné na poistenie v nezamestnanosti 2 % z vymeriavacieho základu.
vrocka
27.01.10,19:11
dobrý večer platím si dobrovoľné nemocenské poistenie, mávam často choré deti, a predtým mi vraveli nejaké tri možnosti - bolo to mesačne akolo 5 € a to moje 26 €
veronikasad
27.01.10,19:14
dobrý večer platím si dobrovoľné nemocenské poistenie, mávam často choré deti, a predtým mi vraveli nejaké tri možnosti - bolo to mesačne akolo 5 € a to moje 26 €
Nepletieš si poistenie v nezamestnanosti s dobrovolným nem. poistením ?
Suma 5 € na DNP nikdy nebola.
Aljok
30.01.10,16:39
Prikladám link na kalkulačku na výpočet poistného pre dobrovoľne poistenú osobu od 01/01/2010:
http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na-vypocet-poistneho-pre-dobrovolne-poistenu-osobu-od-1-januara-2010/30594s
mondes
09.02.10,07:33
Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.
Timka1
09.02.10,07:35
Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.

môže, je to výdaj ovplyvňujúci ZD
grammatika
09.02.10,07:35
Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.
áno
ekopo
09.02.10,07:52
Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.


môže, je to výdaj ovplyvňujúci ZD


áno
neviem či by som tak kategoricky a jednoznačne odpovedal na takto položenú otázku...