Iva212
19.01.10,09:46
Ahoj Roman,
volam sa Iveta a chcela by som Ta poprosit o radu, nakolko si pisal ze rad poradis...dnes som sa dostala prvy krat na tuto stranku lebo hladam pravnu bezplatnu pomoc nakolko som na materskej dovolenke.
Chcela by som vediet ako sa da postupovat pri zvyseni alimentov ked som podala navrh na okresny sud a ten zdvyhol alimenty na jedno dieta z 24,5eur na 30eur s cim nesuhlasim a tak som sa odvolala na krajsky sud. Ten vsak napisal take rozhodnutie co mi vyrazilo dych a to preto ze v strede rozsudku napisal ze sa odvolavam na to ze som na materskej dovolenke a ze mi pribudla vyzivovacia povinnost co je pravda,ale na konci rozsudku napisali ze schvaluju rozhodnutie okresneho sudu nakolko sa mi nezmenila financna situacia (aj ked som klesla asi o 150eur a momentalne uz o 200eur) a ze mi nepribudla vyzivovacia povinnost...podala som aj staznost na sudkynu tohto rozhodnutia predsednicke krajskeho sudu ale dnes mi prisla taka odpoved ze neviem ako dalej... napisali ze predsednicke sudu nenalezi rozhodovat ci bol rozsudok spravny alebo nie a ze zmenu alebo zrusenie rozhodnutia je mozne dosiahnut vzdy podla predpisov upravujucich obcianske sudne konanie a tak neviem ako dalej...
nevedel by si mi prosim Ta nejako poradit dost dlho sa to uz taha aj deti skoncia skolu pokedy sa to vyriesi...
vopred dakujem za radu
Iveta
Mgr.Shrek
19.01.10,10:00
Ahoj Roman,
volam sa Iveta a chcela by som Ta poprosit o radu, nakolko si pisal ze rad poradis...dnes som sa dostala prvy krat na tuto stranku lebo hladam pravnu bezplatnu pomoc nakolko som na materskej dovolenke.
Chcela by som vediet ako sa da postupovat pri zvyseni alimentov ked som podala navrh na okresny sud a ten zdvyhol alimenty na jedno dieta z 24,5eur na 30eur s cim nesuhlasim a tak som sa odvolala na krajsky sud. Ten vsak napisal take rozhodnutie co mi vyrazilo dych a to preto ze v strede rozsudku napisal ze sa odvolavam na to ze som na materskej dovolenke a ze mi pribudla vyzivovacia povinnost co je pravda,ale na konci rozsudku napisali ze schvaluju rozhodnutie okresneho sudu nakolko sa mi nezmenila financna situacia (aj ked som klesla asi o 150eur a momentalne uz o 200eur) a ze mi nepribudla vyzivovacia povinnost...podala som aj staznost na sudkynu tohto rozhodnutia predsednicke krajskeho sudu ale dnes mi prisla taka odpoved ze neviem ako dalej... napisali ze predsednicke sudu nenalezi rozhodovat ci bol rozsudok spravny alebo nie a ze zmenu alebo zrusenie rozhodnutia je mozne dosiahnut vzdy podla predpisov upravujucich obcianske sudne konanie a tak neviem ako dalej...
nevedel by si mi prosim Ta nejako poradit dost dlho sa to uz taha aj deti skoncia skolu pokedy sa to vyriesi...
vopred dakujem za radu
Iveta

Vydrž prosím ťa do večera...som momentálne v práci a nestíham. Večer určite napíšem.
ivica sisolak
19.01.10,11:38
Súd rozhoduje o zvýšení výživného na dieťa z dôvodov na strane dieťaťa, nie tvojej .. Ono je to trocha na dlhšie a nemám dosť vedomostí o tvojom prípade ... možno by bolo vhodné porozmýšľať o výživnom na rozvedeného manžela. Pokiaľ ide o výživné na deti, musíš preukázať, že sa výdaje na ich výchovu zvýšili .. nie že tvoj príjem sa znížil ... treba tam vykladovať koľko sú ich výdaje na záľuby, školu .. že rastú a treba im častejšie kupovať ošatenie a pod.
Iva212
20.01.10,07:39
Ďakujem za príspevok...
ale chcela som hlavne vedieť ako mám napadnúť rozsudok proti ktorému sa nedá odvolať a očividne bol zle napísany... da sa ho nejako zrušiť...??? lebo keď som sa sťažovala na sudkyňu predsedníčke ona odpísala, že s tým nič ona nemá, že nemôže zrušiť rozsudok ani nič iné... tak kam sa mám obrátiť na ministerstvo spravodlivosti alebo je ešte niečo medzi tým...???
Tie zvýšené výdavky na deti som preukazala...a už som si znovu podala teda socialná kurátorka na zvýšenie alimentov...
len chcem, aby niekto prešetril ten platný rozsudok, čo bol zlé napísaný...
ďakujem za ďalšie rady... pekný deň