mariana11
19.01.10,10:46
V technickom preukaze mam uvedene v tabulke emisie a spotreba toto: Emisie ES/EHK . A Spotreba paliva 6,0 /100km. Mam pri vypocte vychadzat z §7 odst.6 d) ? d) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa osobitného predpisu8a)bez členenia na cykly, na výpočet sa použije spotreba podľa tohto osobitného predpisu; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba
zvýši o 20 %.“.
Chobot
19.01.10,10:21
V technickom preukaze mam uvedene v tabulke emisie a spotreba toto: Emisie ES/EHK . A Spotreba paliva 6,0 /100km. Mam pri vypocte vychadzat z §7 odst.6 d) ? d) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa osobitného predpisu8a)bez členenia na cykly, na výpočet sa použije spotreba podľa tohto osobitného predpisu; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba
zvýši o 20 %.“.





Hej, buď podľa ods. a) alebo odseku d), podľa toho, aká norma je v TP:


(6) Spotreba podľa technického preukazu sa použije takto:

a) ak je v technickom preukaze uvedená spotreba len podľa príslušnej slovenskej technickej normy, na výpočet sa použije spotreba podľa tejto normy; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba určená podľa slovenskej technickej normy zvýši o 40 %,
b)..
...
d) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa osobitného predpisu8a) bez členenia na cykly, na výpočet sa použije spotreba podľa tohto osobitného predpisu; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba zvýši o 20 %.


Ty máš zrejme európsku normu, teda podľa osobitného predpisu podľa poznámky 8a), takže bod d).
mariana11
19.01.10,11:25
Chobot , ďakujem. Nie je to podla STN takže budem postupovat podla bodu d). Mňa mýlilo to, že v technickom je uvedené ES/EHK a tak som myslela, že to bude treba počitať podla bodu b), lenže tam sa ma počitať priemer a ja som mala v TP len jednu spotrebu.