luluhaha
19.01.10,11:57
Dobrý deň, ako sa prosím Vás ráta výmera nebytového priestoru v paneláku, keď v kúpnej zmluve mám len pomer napr. 6000/341000 ale neviem z akých metrov štvorcových.. dakujem
luluhaha
20.01.10,13:33
..dodávam odpoveď ktorú som zistila- za nebytové priestory v paneláku sa daň neplatí..
vieroslava
24.01.10,14:21
..dodávam odpoveď ktorú som zistila- za nebytové priestory v paneláku sa daň neplatí..

A to si kde zistila? Daň sa platí aj za nebytový priestor v paneláku, pokiaľ ho máš odkúpený. Inak výmerou nebytového priestoru, ale aj bytu, je čitateľ podielu na bytových a nebytových priestoroch deleno 100. Čiže u teba 60 m2.
ELAST
24.01.10,17:03
A o aký nebytový priestor sa jedná? Dávam len do pozornosti, že nebytovým priestorom sa rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu určené na iné účely ako na bývanie. Nebytovým priestorom nie je príslušenstvo bytu ani spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu.
ELAST
24.01.10,17:04
A o aký nebytový priestor sa jedná? Dávam len do pozornosti, že nebytovým priestorom sa rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu určené na iné účely ako na bývanie. Nebytovým priestorom nie je príslušenstvo bytu ani spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu.

Aj ja súhlasím s tým, že z nebytových priestorov sa platí daň z nehnuteľností.

Podľa zákona o miestnych daniach sa daňou z bytov zdaňujú len byty a nebytové priestory. Spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu nie sú predmetom zdanenia ani vtedy, ak sa využívajú na podnikanie a zárobkovú činnosť.