shane26
19.01.10,11:20
Ahojte poradáci. Chcela by som si kúpiť auto,ale kedže som sa doteraz o autá nezaujímala,neviem aké by som si mala kúpiť. Jediné čo viem,že chcem je dieslový motor. Idem do zahraničia,kde ho budem používať vo veľkom meste a asi 4-krát do roka na nom pojem na Slovensko. Viete mi aspoň približne poradiť na čo sa mám zamerať? Ďakujem
katarina.j
19.01.10,10:32
Ahojte poradáci. Chcela by som si kúpiť auto,ale kedže som sa doteraz o autá nezaujímala,neviem aké by som si mala kúpiť. Jediné čo viem,že chcem je dieslový motor. Idem do zahraničia,kde ho budem používať vo veľkom meste a asi 4-krát do roka na nom pojem na Slovensko. Viete mi aspoň približne poradiť na čo sa mám zamerať? Ďakujem
zalezi od toho,aky mas vkus, či chces velke/pre viac clenov posadky v aute/ či male auto/len pre dvoch/....chces kupovat nove či použite???
shane26
19.01.10,10:36
Chcela by som asi menšie,ale nie veľmi malé...neplánujem prevážať veľký počet osôb...a chcem ojazdené max.do 5500 eur.
katarina.j
19.01.10,10:45
Chcela by som asi menšie,ale nie veľmi malé...neplánujem prevážať veľký počet osôb...a chcem ojazdené max.do 5500 eur.
ak ojazdené tak v prvom rade je dôlezity asi celkovy technicky stav vozidla /odporucam ist pozriet auto s niekym kto sa do toho rozumie aby si nekupila macku vo vreci/, vsimnut si hlavne najazdene km-aj ked aj to sa da "upravit"-preto moje odporucanie-ist so znalcom aut,vyskusat si jazdit na nom-ako sa preraduju rychlosti-ci nie je prevodovka v tahu, pozriet karoseriu-ci je ok-nehrdzavie, interier auta....no je toho kopec-takze si to vyzaduje pozornost a nie rychlo pozriet a kupit. mas na mysli asi nejaky sedan??uz si pozerala aj nieco cez net?či priamo v bazaroch?
shane26
19.01.10,11:33
Už som pozerala aj na nete,aj som sa pýtala ludí, čo sa v autách vyznajú. Každý mi však povedal niečo iné a teraz mám v tých informáciách zmätok. Chcela by som hatchback.
Laco-monter
19.01.10,17:29
Už som pozerala aj na nete,aj som sa pýtala ludí, čo sa v autách vyznajú. Každý mi však povedal niečo iné a teraz mám v tých informáciách zmätok. Chcela by som hatchback.
Prečo práve dízlový motor ?:confused:
Ojazdené dízle majú nebehaných veĺa tisíc km, aj niekoĺko sto tisíc, a opravy sú drahé.Takže, čo ušetríš na nafte,zaplatíš na opravach, a keď nebudeš mať na opravy,tak auto ostane stáť.

Moj tip pre Teba : Zober na splátky KIA ceed najlepšie kombi , a nebudeš banovať.
Pozor, nehovorím,že na leasing ,ja Ti doporučujem auto na splátky, medzi týmito dvoma sposobmi je veľký rozdiel.
Laco-monter
19.01.10,17:33
Ahojte poradáci. Chcela by som si kúpiť auto,ale kedže som sa doteraz o autá nezaujímala,neviem aké by som si mala kúpiť. Jediné čo viem,že chcem je dieslový motor. Idem do zahraničia,kde ho budem používať vo veľkom meste a asi 4-krát do roka na nom pojem na Slovensko. Viete mi aspoň približne poradiť na čo sa mám zamerať? Ďakujem

Moja otázka :

"CHCEŠ AUTO PRE IMAGE, alebo niečo spoľahlivé, čo Ti bude bez porúch slúžiť ?"
Laco-monter
19.01.10,18:08
Ahojte poradáci. Chcela by som si kúpiť auto. Viete mi aspoň približne poradiť na čo sa mám zamerať? Ďakujem
Možno Ti to bude znieť ako science-ficton, ale tu sú presné fakty na čo sa treba zamerať:
V prvom rade treba kupovať auto v originálnom stave,povodné,celistvé,nehavarované, nie ukradnuté.
Ďalšia vec je rozhodnúť sa AKÉ STARÉ može byť auto,či chceš auto 3-ročné,6-ročné alebo viac ako 10 ročné,lebo od tohto faktu sa odvíja nielen cena,ale žiaľ aj kvalita.
Aj kupa 10-ročného auta,ktoré bolo pravidelne servisované a v pravidelných intervaloch boli vymenené prevádzkové kvapaliny, a tiež súčiastky,ktorým skončila životnosť za nové,nemusí byť nutne krok vedľa.
V najhoršom stave bývajú auta po viacerých majiteľoch,kde sa len jazdilo a jediná údržba spočívala v dotankovaní paliva.
Ale aj tak,aj pri kúpe mimoriadne zachovalého a dobre vyzerajúceho vozidla,treba mať v zálohe +800 až1000 eur,na vydavky spojené z uvedením vozidla do spoľahliveho a prevadzkyschopného stavu.
Predovšetkým ide o zakúpenie novej sady pneumatík(250 eur),lebo ak niekto chce predať ojazdeninu,tak vie,že prerába a už viac do auta neinvestuje.
Ďalej výmena komplet brzdového systému (300 eur),výmena rozvodového remeňa (200eur), musí sa to urobiť ,lebo pri pretrhnutí rozvodového remeňa dojde k havárii motora a oprava tohto stavu nie je nikdy lacnejšia ako 1200eur.Možno treba bude aj vymeniť čapy zavesenia predných ramien a tlmiče.
Ďalej sa nechajú ľudia pomýliť v tom,že chcú lacné auto úplne bez korózie,také dačo neexistuje, v skutočnosti oprava drobnej korózie na lemoch blatníkov,nie je žiadný problém a zvládne ju aj úplny amater.
Ďalej ak chceš dízel,tak diagnostika vstrekovania je nutná a a možno bude treba dať vymeniť vstrekovače, 1 ks á 70 eur minimalne x 4 = ďalších 280 eur naviac.
Toto su technické detaily, ktorými som prešiel ja osobne a preto tvrdím,že najlepšia voĺba pre Teba je zobrať nové auto na splátky, vtedy nebudeš mať žiadne dodatočné výdavky na údržbu tohto nového auta.

Inak existuje príručka, na čo sa zamerať pri kontrole oj.auta v autobazari,čo treba na aute skontrolovať.
Nájdeš ju na :
http://www.autopalac.eu/aw/prirucka.pdf
shane26
21.01.10,10:11
Aj ja by som chcela najradšej nové,ale kedže som momentálne nezamestnaná určite mi ho na splátky nedajú...to auto určite nechcem pre imidž,ale skôr niečo spoľahlivé, čo sa mi počas jazdy do Holandska nepokazí.....čo tak wolkswagen golf ?
Laco-monter
21.01.10,11:08
Aj ja by som chcela najradšej nové,ale kedže som momentálne nezamestnaná určite mi ho na splátky nedajú...to auto určite nechcem pre imidž,ale skôr niečo spoľahlivé, čo sa mi počas jazdy do Holandska nepokazí.....čo tak wolkswagen golf ?
NEEE, Golf vobec neni na IMAGE .

Predovšetkým nevydaj nikdy všetky money za auto.
Ja by som doporučoval Renault Scenic , okolo 3500 eur.
Obhliadni z niekym kto sa tomu rozumie,a pomože ti vykonať aj nevyhnutnú údržbu.
potom sa zži s autom ,pojazdí po SVK tak 400 km/den aby si otestovala aj seba
a až potom sa vyber do NL, a priber spolujazdca,či spolujazdkyńu aj keby bol nevodič.
Vždy lepšie ako isť sama.
misomiso
21.01.10,12:29
NEEE, Golf vobec neni na IMAGE .

Predovšetkým nevydaj nikdy všetky money za auto.
Ja by som doporučoval Renault Scenic , okolo 3500 eur.
Obhliadni z niekym kto sa tomu rozumie,a pomože ti vykonať aj nevyhnutnú údržbu.
potom sa zži s autom ,pojazdí po SVK tak 400 km/den aby si otestovala aj seba
a až potom sa vyber do NL, a priber spolujazdca,či spolujazdkyńu aj keby bol nevodič.
Vždy lepšie ako isť sama.

Renault by som odporucal jedine ak automechanikovi na zaucenie. Ked to clovek rozoberie, tak sa ani necuduje, preco sa to stale kazi, je to urobene, ako keby to pochadzalo z cinskeho obchodu. Ak Renault, tak novy, a ked skonci zaruka, tak predat.
Laco-monter
21.01.10,15:33
Renault by som odporucal jedine ak automechanikovi na zaucenie. Ked to clovek rozoberie, tak sa ani necuduje, preco sa to stale kazi, je to urobene, ako keby to pochadzalo z cinskeho obchodu. Ak Renault, tak novy, a ked skonci zaruka, tak predat.
Vidim,že si tiež jeden z fajnšmekrov:o
Keď si pozrieš moje vyššieuvedené príspevky,zistíš,že ja nehovorím o tom ako mať dokonalé auto.
Ja hovorím o tom ako mať auto prevádzkyschopné , za sumu určitých finančných prostriedkov, na čo sa zamerať a kde vychytať muchy a ako predísť tomu aby sa pokazilo.:confused:
Ja som nikdy nemal auto mladšie ako 10 rokov, a vždy som ho vedel udržať v takom stave aby ma doviezlo tam kde som chcel a aby som sa na ňom aj domov vrátil.
Teraz najazdím ročne 30 000 km,takže viem o čom hovorím.:rolleyes:
Život je o kompromisoch a tak je to aj z autami,no je pravda aj to,že kto sa chce voziť v I.triede tak si musí priplatiť.:mad:
kyblik
21.01.10,17:09
Laco suhlasim s Tebou, že ak nové auto tak jednoznačne KIU. Sú za dobrú cenu + 7 ročná záruka = super.

Na strane druhej ak si kúpi Renault Scénic potrebuje tam presne urobiť tú údržbu, ktorú si popísal.

V dlhodobých prieskumoch najlepšie vychádza VW Golf. Moje odporúčanie VW Golf 4 rada 1,9 TDi.
Trip
28.01.10,19:01
AHoj shane, tu su moje nazory a rady :

1. ojazdene auto by som na tvojom mieste urcite nekupoval diesel, pokial nemas kamosa, co sa v autach naozaj vyzna (a to zrejme nemas, ked pises otazku sem) - ako bolo vyssie spomenute, diesel sice vydrzi vela, ale iba ak sa on poriadne staras, co vacsina majitelov nerobi. Niektore suciastky do diesel motora su brutalne drahe, takze kupis a po par tisic km ti odide napr. take turboduchadlo (ak ho tam mas) a to je celkom slusna palka

2. kup klasicky benzin - japonca (do toho ratam aj kiu :-)) - staci ti tak 1.4l na jazdenie po meste habadej - o dovod viac nekupovat diesel, tomu mestska prevadzka nesvedci

3. Nissan Almera (cim starsi tym lepsi - sam jedneho vlastnim, kupil som ho pred 10 rokmi a predstav si ze este ma nenechal ani raz niekde stat), Toyota Corolla, Mazda 3, Kia Ceed - aj ked ceed sa vyraba od roku 2006 a vzdy plati, ze prve kusy byvaju viac kazove, kym sa vychytaju chybicky.

pokial mas konkretne otazky, kludne napis.