wilo75
19.01.10,11:26
Dobrý deň
nedavno som si otvoril maloobchod s mäsom a udeninami dovoz z Poľska.Môžte mi niekto poradiť čo všetko potrebujem ake papiere prip.ako vystaviť fakturu keď chcem mäso predavať ďalej do reštauracii a iných firiem?Vopred vám ďakujem
mysimis
19.01.10,10:49
Buď to mäso budeš predávať tak, že im budeš vystavovať doklad z ERP, alebo budeš vystavovať dodací list a na jeho základe vystavíš faktúru. Ten prvý prípad sa mi zdá schodnejší, lebo sa nestane to, že Ti niekto tú faktúru neuhradí vôbec.
wilo75
19.01.10,11:34
a ako ma vyzerať faktura a dodaci list na predaj mäsa do reštauracie???
mysimis
19.01.10,11:45
wilo75
19.01.10,13:20
čo je doklad ERP? a ako ma vyzerať
Kazu
19.01.10,14:31
čo je doklad ERP? a ako ma vyzerať

Doklad z ERP - to je len také honosné pomenovanie obyčajného kasabloku ktorý dostaneš ak zaplatíš v obchode pri pokladni.
ERP - Elektronická registračná pokladňa
podlahár
21.01.10,20:58
a kde máš tú predajnu, zastavím sa na nákup
wilo75
26.01.10,20:01
a odkial si ty?
doktor01
26.01.10,20:36
Dobrý deň
nedavno som si otvoril maloobchod s mäsom a udeninami dovoz z Poľska.Môžte mi niekto poradiť čo všetko potrebujem ake papiere prip.ako vystaviť fakturu keď chcem mäso predavať ďalej do reštauracii a iných firiem?Vopred vám ďakujem
Lepšie reštaurácie štandardne nakupujú tovar vo väčšine prípadov len na faktúru s 21 dňovou splatnosťou (a aj tak meškajú s úhradou). Lepšie reštaurácie si vyžadujú certifikát HCCP a ISO 9001. Za samozrejme sa považuje dovoz tovaru zdarma.... Chápem, že tvojou veľkou výhodou je zrejme cena. A to v dnešnej dobe je určite konkurenčná výhoda.
ondrejvla
26.01.10,21:06
Dobrý deň
nedavno som si otvoril maloobchod s mäsom a udeninami dovoz z Poľska.Môžte mi niekto poradiť čo všetko potrebujem ake papiere prip.ako vystaviť fakturu keď chcem mäso predavať ďalej do reštauracii a iných firiem?Vopred vám ďakujem

Ak budeš predávať na faktúru, musíš zároveň vystaviť potvrdenie k fa, kde bolo mäso vyrobené, dokedy je spotreba no a samozrejme už spomínaný certifikát HCCP a ISO 9001.