jang1
19.01.10,14:31
Dobry den prajem!

Som zivnostnik a mojim jedinym klientom je anglicka firma (zaroven platca DPH v anglicku), pre ktoru robim webstranky - cize miestom dodadania je zahranicie. Doteraz som nebol registovany ako platca DPH, pretoze moj obrat bol z pohladu DPH nulovy (sluzba bola dodana do zahranicia). Avsak od 1.1.2010 nastala zmena v zakone. Ak tomu dobre rozumiem budem sa aj ja musiet registovat ako platca DPH (hoci DPH asi odvadzat nebudem) a na fakture uviest moje identifikacne cislo. Uvazujem spravne? Budem musiet na fakture uviest aj vysku DPH? (Doteraz som ju neuvadzal.) Ake ine povinnosti z toho pre mna vyplyvaju? Napr. nejake vykazy o DPH, atd...

Dakujem za radu!

Jano
IvoM
19.01.10,20:04
Len v krátkosti, stačí Ti registrácia podľa §7a, DPH na faktúre nebude, pozri si §73 čo má taká faktúra obsahovať a budeš podávať súhrnný výkaz §80.
luzbetka
20.01.10,12:34
Chcem sa pridať na tuto temu, teda ak niekto pracuje v zahraničí na živnosť, tak musí byť platca DPH od 1.1.2010?
Viera1000
19.02.10,13:33
Ak podnikateľ, dobrovoľný platca DPH, poskytoval v roku 2009 služby na území SR obrat 6100 Eur a v zahraničí obrat 60000 Eur. Doposiaľ nemal povinnosť registrácie ako povinný platca DPH. Pri zmene zákona mu táto povinnosť vznika od 1.1.2010 alebo sa naďalej obrat zo zahraničia nezaratáva do obratu pre povinnú registráciu