student1
19.01.10,16:35
Dobrý deň, mám taký problém.
Naša s.r.o. mala dvoch spoločníkov pričom jeden na druhého previedol svoj obchodný podiel a teda sa z nadobúdateľa stal jediný spoločník. Na valnom zhromaždení sa dával s tým súhlas a spolu so súhlasom sa rozhodlo aj o premene menovitej hodnoty vkladov a imania na eurá. Ja teraz neviem či mám do zápisnice uviesť premeny jednotlivých vkladov (teda aj premenu vkladu spoločníka, ktorý svoj podiel previedol) alebo tam mám už uviesť vklad ako celok - čiže pôvodný + prevedený dokopy.

(pre vysvetlenie A má vkald 100 000 Sk, B ma 100 000 Sk, A prevedie svoj podiel na B, čiže B bude mať 200 000 Sk) - to by problém nebol keby sa najprv zapísal do obchodného registra prevod podielu a potom premena na eurá ale keďže to robím naraz tak neviem či mám dať do zápisnice z VZ:

vklad spoločníka A 100 000 Sk sa premieňa na 3319,39 a vklad spoločníka B 100 000 Sk sa premieňa na 3319,39.

Alebo mám dať, že:
Vklad spoločníka B 200 000 Sk sa premieňa na 6638,78 eur.

Za odpovede vopred veľmi pekne ďakujem.
zeron
19.01.10,17:11
...v prvom rade o premene ZI na EUR rozhoduje štatutár mimo rozhodovania valného zhromaždenia, čiže ja by som to nespájala, ale urobila by som valné s prevodom obchodného podielu a následne rozhodnutie o premene ZI na EUR, a keďže valné predchádzalo tomuto rozhodnutiu, tak by som tam dala už imanie celé. Ak to máš vo valnom a nechceš to už meniť, tak treba postupovať logicky - čo bolo ako bod valného prvé.
Čiže: situácia 1:
bod 1 valného: rozhodnutie a schválenie prevodu podiel
bod 2 valného :premena imania celého.

situácia 2:
bod 1 valného: premena ZI na EUR, musíš dať prepočet oboch vkladov do imania
bod 2: prevod obchodného podielu