jozefszabovt
19.01.10,18:05
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??:confused::confused:


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.
Economic
19.01.10,17:23
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??:confused::confused:

Vystavil si príjmový doklad na vyššiu sumu ako Ti dali v skutočnosti ?
tuta
19.01.10,17:36
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??:confused::confused:


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.

Firma je vo výhode. Ona totiž má v rukách doklad od Teba, že faktúru Ti uhradila.
Obávam sa, že v danom prípade záleží len na dobrej vôli firmy odberateľa :mee:
zalobaba
19.01.10,17:43
Firma je vo výhode. Ona totiž má v rukách doklad od Teba, že faktúru Ti uhradila.
Obávam sa, že v danom prípade záleží len na dobrej vôli firmy odberateľa :mee:

....ak však náhodou nešlo o tzv. "optimalizačnú fa" a obe strany sa vzájomne zle pochopili.....:D
ludex
19.01.10,17:56
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??:confused::confused:


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.


50 000 tis. v hotovosti na príjmovy doklad,no neaký divný obchod.Asi bude divné aj vyplatenie toho zvyšku! Silno držím palce!!!
jozefszabovt
19.01.10,17:58
ano..viem..uz sa mi to stalo..a ako tomu mozem predist?..vtedy neslo o tolke peniaze..pracujem s inou firmou..a mam obavi. da sa nejako??
Economic
19.01.10,18:12
ano..viem..uz sa mi to stalo..a ako tomu mozem predist?..vtedy neslo o tolke peniaze..pracujem s inou firmou..a mam obavi. da sa nejako??

Jediné jedno doporučenie, vystavuj príjmový doklad iba na sumu, ktorú Ti vyplácajú v skutočnosti.
ludex
19.01.10,18:19
ano..viem..uz sa mi to stalo..a ako tomu mozem predist?..vtedy neslo o tolke peniaze..pracujem s inou firmou..a mam obavi. da sa nejako??

Neviem,ako dobre poznáš ludí v tej firme,ale ako jediné riešenie vidím vystavenie storno faktúry a nechať si od nich podpísať vrátenie peňazí. Aj keď neverím,že Ti to podpíšu,ale možno budú taký naivný ako Ty. Samozrejme by si im vrátil tých 5 000 Eur.Pokial nie,tak získanie peňazí nebude tvoj jediný problém! Ďalšie Ti pripraví daňový úrad!

Keby si bol na Poradu napísal,že " idem vystaviť faktúru a príjmový doklad na sumu 50 000,ale dajú mi len 5 000,mám im to dať?" tak by si dostal vysokokvalifikovanú odpoveď,ale chodiť s krížikom po funuse,tam je každá rada drahá. :mee:
jozefszabovt
19.01.10,18:29
Jediné jedno doporučenie, vystavuj príjmový doklad iba na sumu, ktorú Ti vyplácajú v skutočnosti.
ale ved ako ja mam vediet ze mi nedaju peniaze??jednoducho potrebujem istotu ze to nacom sme sa dohodli/co je na fakture..aj vyplatia..mam napisat menej?..




a co ak fakturu mi potvrdia..a ked maju potvrdit prijmovy tak pridem s pravnikom..a budem mat dokaz..vyplatia-suma sedi/alebo nie..ine ma nenapada??????
padro
19.01.10,20:00
no nejak tomu nerozumiem, ty si dal fakturu na 50 000 E a prijmovy na 5000E alebo aj prijmovy na 50 000E... lebo ak si ho dal na 50 000 E tak v podstate ako by ti ich dali a je uz len na nich ci ti to doplatia, ak si im ho dal na 5000 E tak potom by mali doplatit.
ludex
19.01.10,20:14
no nejak tomu nerozumiem, ty si dal fakturu na 50 000 E a prijmovy na 5000E alebo aj prijmovy na 50 000E... lebo ak si ho dal na 50 000 E tak v podstate ako by ti ich dali a je uz len na nich ci ti to doplatia, ak si im ho dal na 5000 E tak potom by mali doplatit.

Tak na toto som aj ja zvedavý. Ak si dal príjmový len na 5 000 a tie Ti vyplatili a potvrdili faktúru tak to mení situáciu. Tak ako to je? :confused:
jozefszabovt
19.01.10,21:19
ved prijmovy je tak isto ako na fakture..a to sa mi uz raz tak stalo ze mi nevyplatili celu sumu..kedze oni boli vo vyhode, pretoze potvrdene uz bolo..obavam sa aby sa mi to nezopakovalo(hoc pri inej firmy, ale clovek nikdy nevie)..ako by sa dalo tomu predist?
JarkaL
19.01.10,21:22
Veľmi jednoducho. Najprv si prerátaj peniaze a potom vypíš príjmový pokl. doklad s tou správnou sumou.
padro
20.01.10,06:56
s tebou musi byt radost obchodovat :D
horkoláčik
02.06.10,14:50
no nejak tomu nerozumiem, ty si dal fakturu na 50 000 E a prijmovy na 5000E alebo aj prijmovy na 50 000E... lebo ak si ho dal na 50 000 E tak v podstate ako by ti ich dali a je uz len na nich ci ti to doplatia, ak si im ho dal na 5000 E tak potom by mali doplatit.

1, Je to skutočná fa ??
2, Exekútor :):):):):):) .
PS
(ak nie 1, tak :
3, miesto 45000€ nula
4, sympatický DU
5, nesympatický vyšetrovateľ )
jar88
02.06.10,19:16
1, Je to skutočná fa ??
2, Exekútor :):):):):):) .
PS
(ak nie 1, tak :
3, miesto 45000€ nula
4, sympatický DU
5, nesympatický vyšetrovateľ )

Ešte treba doplniť tú štvorku pre DU - treba doplatiť 19% DPH z 50.000 € (7.983 €) dostal 5000 € v hotovosti, tak že mu treba doplniť 2.983 € a má to za sebou.
-------------------------------------------
Tomu sa povie "bomba kšeft"
milláčikk
03.06.10,03:52
Ešte treba doplniť tú štvorku pre DU - treba doplatiť 19% DPH z 50.000 € (7.983 €) dostal 5000 € v hotovosti, tak že mu treba doplniť 2.983 € a má to za sebou.
-------------------------------------------
Tomu sa povie "bomba kšeft"

Veď preeeeesne to vyjadroval ten "sympatický - tú devätnástku :D:D:D.
(vraj niektoré 19 bývajú sympatické k úspešným podnikateľom :) )

PS
A veď daň nemusí v hotovosti - môže aj z účtu :---.
milláčikk
03.06.10,03:54
Ešte treba doplniť tú štvorku pre DU - treba doplatiť 19% DPH z 50.000 € (7.983 €) dostal 5000 € v hotovosti, tak že mu treba doplniť 2.983 € a má to za sebou.
-------------------------------------------
Tomu sa povie "bomba kšeft"

Hlavne keby tých 50000 bolo za trhaviny :D:D:D:D
marjankaj
03.06.10,04:45
Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??:confused::confused:


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.

Predpokladám, že si predtým nebol platiteľ DPH.
Ak si teda prijal 50000 €(teda máš na to príjmový doklad:eek:), tak by si sa mal zaregistrovať ako platiteľ DPH do 20. dňa nasledujúcho mesiaca od prijatia platby.:confused:
On má povinnosť ťa bonznúť na DÚ, že si prijal hotovosť viac ako 3319,39 €, teda ak si FO

Bomba kšeft:rolleyes:
marjankaj
03.06.10,06:21
ved prijmovy je tak isto ako na fakture..a to sa mi uz raz tak stalo ze mi nevyplatili celu sumu..kedze oni boli vo vyhode, pretoze potvrdene uz bolo..obavam sa aby sa mi to nezopakovalo(hoc pri inej firmy, ale clovek nikdy nevie)..ako by sa dalo tomu predist?

Veď oni ti to "vyplatili". Majú na to doklad.

Ty to nedávaš z ruky do ruky?:eek: Teda oni tebe peniaze a ty im doklad?:mee:
Tak sa potom nečuduj.:eek:
Danila
03.06.10,06:34
To zadávateľ témy, milý Joženko,
nezdržiavaj tu ochotných ľudí. Ak pre niekoho erdžíš otras sa, ak sa nudíš šup pod sprchu. A nie veľmi studenú, aby si tu pridlho nekýchal...
P.S. Práve som Ťa celého prelustrovala a vyčaril si mi úsmev. Kto umí, umí a ostatní len vieš čo...;)
Tvoja Danilka;)
danushka
03.06.10,10:50
To zadávateľ témy, milý Joženko,
nezdržiavaj tu ochotných ľudí. Ak pre niekoho erdžíš otras sa, ak sa nudíš šup pod sprchu. A nie veľmi studenú, aby si tu pridlho nekýchal...
P.S. Práve som Ťa celého prelustrovala a vyčaril si mi úsmev. Kto umí, umí a ostatní len vieš čo...;)
Tvoja Danilka;)
Ách Danilka, ja ako DANHúSKA som sa už nechala naštopkať kadečím, ale teraz si poprosím riadnu kopu sena a poerdžím si aj sama so sebou.
Možno v tom sene nájdem ihlu rozumnej témičky, ale už teraz viem, že sa nahľadám.
A pôjdem sa niekde prevetrať, nech tie bludy na Porade vyšumia, lebo tento ranč obchádza už dlhší čas čudná choroba.
profesional
03.06.10,14:05
Na tvojom mieste by som urobil naozaj iba jedinu vec:

Vypisal by som novy prijmovy doklad s tymi istymi datami iba s tym ze suma by bola iba 5.000 Eur.
A poslal by som do tej firmy tento doklad aj s listom ze pri preberani penazi doslo k nedopatreniu a preto ze im posielas spravny doklad.
A ze nech ti ten povodny vratia.

Ak su ferovi, tak ti povodny doklad vratia, alebo rozdiel doplatia.
Ale to je jedine co mozes skusit.

V opacnom pripade ti neostava nic ine iba zaplatit dan, odpisat straty a ist dalej. Proste si sa nechal oklamat. Nabuduce si das lepsi pozor.

Vsetky ostatne riesenie vedu rovno pred senat okresneho sudu v trestnom konani.
Dáša_
04.06.10,04:39
Myslím, že túto tému plus túto http://www.porada.sk/t141175-danova-kontrola.html by mali povinne čítať všetci, ktorí chcú napríklad predávať faktúry.
Danila
04.06.10,11:54
Na tvojom mieste by som urobil naozaj iba jedinu vec:

Vypisal by som novy prijmovy doklad s tymi istymi datami iba s tym ze suma by bola iba 5.000 Eur.
A poslal by som do tej firmy tento doklad aj s listom ze pri preberani penazi doslo k nedopatreniu a preto ze im posielas spravny doklad.
A ze nech ti ten povodny vratia.

Ak su ferovi, tak ti povodny doklad vratia, alebo rozdiel doplatia.
Ale to je jedine co mozes skusit.

V opacnom pripade ti neostava nic ine iba zaplatit dan, odpisat straty a ist dalej. Proste si sa nechal oklamat. Nabuduce si das lepsi pozor.

Vsetky ostatne riesenie vedu rovno pred senat okresneho sudu v trestnom konani.Ak si skutočne profesionál, mal si mu v prvom rade doporučiť inventarizáciu pokladne, riešiť manko a veru festmanko, a predpísať náhradu škody na základe nálezu inventarizačnej a škodovej komisie. Až potom by to bolo profesionálne. Lebo o žiaden omyl sa nejednalo. Bola to vopred plánovaná akcia, len do cieľa prišiel jeden unavený a s podlomeným zdravím..;)
Dáša_
04.06.10,11:59
Ak si skutočne profesionál, mal si mu v prvom rade doporučiť inventarizáciu pokladne, riešiť manko a veru festmanko, a predpísať náhradu škody na základe nálezu inventarizačnej a škodovej komisie. Až potom by to bolo profesionálne. Lebo o žiaden omyl sa nejednalo. Bola to vopred plánovaná akcia, len do cieľa prišiel jeden unavený a s podlomeným zdravím..;)

Na 90% sa jedná o živnostníka, bez zamestnancov - inventarizačná komisia, škodová komisia :eek::eek:
milláčikk
04.06.10,11:59
Ak si skutočne profesionál, mal si mu v prvom rade doporučiť inventarizáciu pokladne, riešiť manko a veru festmanko, a predpísať náhradu škody na základe nálezu inventarizačnej a škodovej komisie. Až potom by to bolo profesionálne. Lebo o žiaden omyl sa nejednalo. Bola to vopred plánovaná akcia, len do cieľa prišiel jeden unavený a s podlomeným zdravím..;)

Zažil som aj ja.

Za nakúkanie na "nesprávne poschodie" sú pomerne vysoké poplatky :D:--- .
milláčikk
04.06.10,12:00
Na 90% sa jedná o živnostníka, bez zamestnancov - inventarizačná komisia, škodová komisia :eek::eek:

No šak externá :---.
profesional
05.06.10,05:47
V pripade ak inventarizaciou pride na tsketo manko, je povinny podat trestne oznamenie. A sice by mozno skoncili v base aj ti co ho oklamali, ale skoncil by tam aj on sam.
marjankaj
05.06.10,06:01
V pripade ak inventarizaciou pride na tsketo manko, je povinny podat trestne oznamenie. A sice by mozno skoncili v base aj ti co ho oklamali, ale skoncil by tam aj on sam.

A kto ho oklamal?
Ak dostal iba 5000 €, tak mal vypísať doklad na 5000 €. Alebo to vypísal pod nátlakom? Potom to nie je oklamanie.
Danila
05.06.10,11:27
Na 90% sa jedná o živnostníka, bez zamestnancov - inventarizačná komisia, škodová komisia :eek::eek:Ty si jeho účtovníčka, alebo hovorkyňa? Ja vychádzam z jeho údajov o tom, že založil s.r.o. A ak si účtovníčka, tak celkom určite neuniklo Tvojej pozornosti, že dôležitosť som upriamila na inventarizáciu...;) A ak si ešte k tomu aj dobrá účtovníčka, celkom určite si postrehla aj pointu celej témy a predmetného nicku.:)
Danila
05.06.10,11:31
V pripade ak inventarizaciou pride na tsketo manko, je povinny podat trestne oznamenie. A sice by mozno skoncili v base aj ti co ho oklamali, ale skoncil by tam aj on sam.Keď to povieš Ty, tak je to železobetón. A prosím Ťa, budem Ti povďačná, ak mi tu jeden konkrétny prípad odsúdeného trestného činu na základe inventarizácie prezradíš. Že podobné prípady podobného druhu odsúdené boli tomu uverím, lebo viem, že bonzáci sú po spravodlivosti dychtiví. Ale určite zápisnica z inventarizácie ešte nebola úvodom do trestného konania. Ak áno, tak to už fakt začnem veriť v spravodlivosť.
Dáša_
05.06.10,18:10
Ty si jeho účtovníčka, alebo hovorkyňa? Ja vychádzam z jeho údajov o tom, že založil s.r.o. A ak si účtovníčka, tak celkom určite neuniklo Tvojej pozornosti, že dôležitosť som upriamila na inventarizáciu...;) A ak si ešte k tomu aj dobrá účtovníčka, celkom určite si postrehla aj pointu celej témy a predmetného nicku.:)


no ja som zase vychádzala z tohoto


dobry den..potrebujem surne poradit..som fyzicka osoba a robili mi danovu kontrolu.. danova kontrola prisla nato, ze ze zisk bol 4 800 000sk, a z toho naklady na 2 700 000sk ( v blokoch )- su zle. danovy urad mi vylucil blocky z dovodu, ze si ich overili odkial som material nakupoval. a ze vraj cisla blokov nesedia a aj ked sedia tak pod inym druhom materialu. vzhladom nato, ze mi ich uznali nelegalnimi mi dali 40 percentnu pausalnu dan. a celkova dan mi vysla 460 000sk cca. co sa s tym da robit? da sa nejako odvolat? da sa voci tomu este nieco urobit, aby som nemusel tolko platit? nie som platca DPH. dakujem za kazdu radu a odpoved!


myslím si, že tieto dve otázky úzko súvisia. A vychádza mi z toho FO.

Ale v podstate je to jedno, on už zadavateľ sem pravdepodobne ani nepríde... Možno ide iba o výstrahu tým, ktorí takéto "obchody" robia. Aj takto to celé môže skončiť.