harikaxyz
20.01.10,02:23
Chcem sa spýtať, že pri spoločnosti s ručením obmedzeným sa zriadenie prevádzkárne povinne nahlasuje okrem živnostenského a daňového úradu aj do obchodného registra? ( napr. ako iná organizačná zložka ) nikde som o tom nenašiel informácie.
a
chcem sa ešte spýtať, že v prípade ak nastala zmena predmetu podnikania o dva nové predmety(živnosti), pôvodné ostali všetky, tak či pri vypĺňaní do formulára stačí dopísať tieto nové medzi zápis, alebo treba uviesť všetky aj do kolónky výmaz aj zápis. Ak máte s tým niekto skúsenosti, veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem!
riccado
20.01.10,03:41
1. nie, prevadzkaren sa or neohlasuje
2, do zmenoveho formulara staci uviest novozapisovane predmety podnikania, tie dovtedy existujuce tam uvadzat netreba...
wegamizi
16.04.10,09:30
Chcela by som sa opytat, dokedy treba poziadat o zmenu v predmete podnikaniana OR po vybaveni na ŽU?
Ak je neskoro, hrozi pokuta? Dakujem
wegamizi
22.04.10,13:52
Skusim sa opytat inak. V septembri 2009 som si vybavila zivnost na urcity druh podnikania v mojej, uz existujucej sro-cke. Na zaklade toho som mala poziadat OR o rozsirenie predmetu podnikania. Ked som tak neurobila doteraz, stane sa nieco, ked podam ziadost o rozsirenie predmetu podnikania na OR v sucasnosti?
riccado
22.04.10,14:02
Skusim sa opytat inak. V septembri 2009 som si vybavila zivnost na urcity druh podnikania v mojej, uz existujucej sro-cke. Na zaklade toho som mala poziadat OR o rozsirenie predmetu podnikania. Ked som tak neurobila doteraz, stane sa nieco, ked podam ziadost o rozsirenie predmetu podnikania na OR v sucasnosti?

nestane, or ti to bez problemov zapise...
akina
22.04.10,16:48
Pri už existujúcej sro-čke nie sú žiadne lehoty na zápis ďalších predmetov činnosti do OR po vydaní živnostenského listu.
wegamizi
23.04.10,06:18
Dakujem, uz som sa bala, ze mi hrozia zase nejake pokuty, lebo kam sa pohnem, tam sa stretnem s financnym postihom. Tak tato skutocnost, co ste mi povedali ma potesila. ( aspon nieco ;)) Prajem pekny den
Danielle369
23.04.10,07:34
Rozhodli sme sa "uspať" s.r.o....požiadali sme živ.úrad o pozastavenie činnosti a treba aj na OR ohlásiť zmenu?
Dakujem
akina
23.04.10,09:20
Rozhodli sme sa "uspať" s.r.o....požiadali sme živ.úrad o pozastavenie činnosti a treba aj na OR ohlásiť zmenu?
Dakujem
Obchodný register sa nezaoberá pozastavením živnosti, tam sa nič nemení. Podľa aktuálneho výpisu zo živnostenského registra je možné preukázať aj preveriť, že firma má pozastavenú živnosť.
Bubika
30.07.10,04:58
Pôvodca textu príspevku: wegamizi http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t128916-zmena-udajov-v-obchodnom-registri.html#post1380933)
Skusim sa opytat inak. V septembri 2009 som si vybavila zivnost na urcity druh podnikania v mojej, uz existujucej sro-cke. Na zaklade toho som mala poziadat OR o rozsirenie predmetu podnikania. Ked som tak neurobila doteraz, stane sa nieco, ked podam ziadost o rozsirenie predmetu podnikania na OR v sucasnosti?



nestane, or ti to bez problemov zapise...

a je mozne poziadat aj o zapis spatne? Teda napríklad v autuste s dátumom k 1.1. 2010 ak k 1.1. 2010 bola vybavena zivnost, resp. obdobne povolenie?
akina
30.07.10,15:28
Pôvodca textu príspevku: wegamizi http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t128916-zmena-udajov-v-obchodnom-registri.html#post1380933)
Skusim sa opytat inak. V septembri 2009 som si vybavila zivnost na urcity druh podnikania v mojej, uz existujucej sro-cke. Na zaklade toho som mala poziadat OR o rozsirenie predmetu podnikania. Ked som tak neurobila doteraz, stane sa nieco, ked podam ziadost o rozsirenie predmetu podnikania na OR v sucasnosti?




a je mozne poziadat aj o zapis spatne? Teda napríklad v autuste s dátumom k 1.1. 2010 ak k 1.1. 2010 bola vybavena zivnost, resp. obdobne povolenie?
Spatne sa požiadať nedá, ale žiaden problém, pokiaľ sa len doplňovali ďalšie živnosti u existujúcej sro-čky, tak platí, že môže firma podnikať odo dňa ohlásenia týchto živností / resp. odo dňa, ktorý je uvedený na žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia, ak boli splnené podmienky ohlásenia a tie boli, ak už máte vydané oprávnenia, len neboli zapísané v OR /.
Economic
31.07.10,06:14
Spatne sa požiadať nedá, ale žiaden problém, pokiaľ sa len doplňovali ďalšie živnosti u existujúcej sro-čky, tak platí, že môže firma podnikať odo dňa ohlásenia týchto živností / resp. odo dňa, ktorý je uvedený na žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia, ak boli splnené podmienky ohlásenia a tie boli, ak už máte vydané oprávnenia, len neboli zapísané v OR /.

Snáď by som všetkých rada upozorniť na 30 dennú lehotu oznámiť do OR zmeny, ktoré vyplynú z rozhodnutia valného zhromaždenia.
Melnick
31.07.10,07:48
vmsux
14.08.10,21:05
Mne sa zda, ze zivnostenske listy treba zapisat do OR behom 90 dni po ich vydani.
Economic
15.08.10,06:29
Mne sa zda, ze zivnostenske listy treba zapisat do OR behom 90 dni po ich vydani.

Tých 90 dní je platných pri prvozápise spoločnosti do OR, nie pri rozšírení predmetov podnikania.
veet
18.08.10,06:42
Zdravíčko všem,

mám na Vás prosbu. Jsem jediným konateľem společnosti s.r.o. Potřebujeme zmenit sídlo firmy. Jaké jsou prosím na to tlačiva, případně postup, kolky, notár atd.???

Jsem jediným konateľem a s.r.o. byla založena zákl. listinou před cca rokem.

Vím, že třeba něco jako rozhodnuté konateľa firmy, jak by cca mělo takové rozhodnutí vypadat, nejsem schopný se nikde dopátrat jeho podoby.

Děkuji za jakékoli informace...
Economic
18.08.10,06:46
Zdravíčko všem,

mám na Vás prosbu. Jsem jediným konateľem společnosti s.r.o. Potřebujeme zmenit sídlo firmy. Jaké jsou prosím na to tlačiva, případně postup, kolky, notár atd.???

Jsem jediným konateľem a s.r.o. byla založena zákl. listinou před cca rokem.

Vím, že třeba něco jako rozhodnuté konateľa firmy, jak by cca mělo takové rozhodnutí vypadat, nejsem schopný se nikde dopátrat jeho podoby.

Děkuji za jakékoli informace...

Ahoj !

Si asi aj jediným spoločníkom spoločnosti, pravda ? Tak : rozhodnutie jediného spoločníka, úplné znenie zakladateľskej listiny, k novému sídlu : buď nájomná zmluva, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV k danej nehnuteľnosti. Klasické podanie do OR 66.- Eur súdnym poplatok, no dá sa to aj lacnejšie elektronicky. Viac info nájdeš napríklad v mojom profile.
veet
18.08.10,06:57
Ahoj !

Si asi aj jediným spoločníkom spoločnosti, pravda ? Tak : rozhodnutie jediného spoločníka, úplné znenie zakladateľskej listiny, k novému sídlu : buď nájomná zmluva, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV k danej nehnuteľnosti. Klasické podanie do OR 66.- Eur súdnym poplatok, no dá sa to aj lacnejšie elektronicky. Viac info nájdeš napríklad v mojom profile.
Děkuji, tak ještě jednou a "polopatě" bych to shrnul... Rozhodnutí jednoho společníka- jedná se jen o psaný text ve forme -- jedniý společník rozhodl takto a takto? Nejsem schopný nikde najít žádný mustr...
Zákl. listina- stejná jako na zápis, jen s úpravou nové adresy a datumu..
Návrch na zápis zmeny do ORSR krásně vyplnit...

Každopádně děkuji, pomocná ruka by se asi hodila.. :D
Economic
18.08.10,07:03
Děkuji, tak ještě jednou a "polopatě" bych to shrnul... Rozhodnutí jednoho společníka- jedná se jen o psaný text ve forme -- jedniý společník rozhodl takto a takto? Nejsem schopný nikde najít žádný mustr...
Zákl. listina- stejná jako na zápis, jen s úpravou nové adresy a datumu..
Návrch na zápis zmeny do ORSR krásně vyplnit...

Každopádně děkuji, pomocná ruka by se asi hodila.. :D

Áno to rozhodnutie je také ako píšeš : Ja jediný spoločník /vypísať všetky údajeaj o spoločníkovi a o spoločnosti .../ som rozhodol o : zmene sídla spoločnosti z doterajšieho XXXX na nové : xxxxxxx
Zároveň schvaľujem úplné znenie ZL
Poverujem konateľa spoločnosti zápisom zmeny do OR a živn. registra.
Ak bude záujem môžem hotové veci do OR podať elektronicky aj ja. Bude to lacnejšie ako papierovo. Na rozhodnutí overiť podpis. Čiste náhodou, ak sa rozhodneš využiť moje služby, pošlem potom PM.
zk24
18.08.10,07:04
Zdravíčko všem,

mám na Vás prosbu. Jsem jediným konateľem společnosti s.r.o. Potřebujeme zmenit sídlo firmy. Jaké jsou prosím na to tlačiva, případně postup, kolky, notár atd.???

Jsem jediným konateľem a s.r.o. byla založena zákl. listinou před cca rokem.

Vím, že třeba něco jako rozhodnuté konateľa firmy, jak by cca mělo takové rozhodnutí vypadat, nejsem schopný se nikde dopátrat jeho podoby.

Děkuji za jakékoli informace...

Ahoj prikladam Rozhodnutie jedineho spolocnika o zmene sidla.
Ohlasenie na Danovom Urade.
A Prilohu pre Obchodny register - oznamenie zmeny.

Nie som autorom prvych dvoch dokumentov. Len ich mam ulozene. je mozne ze su dokonca aj z Porady stiahnute.
veet
18.08.10,07:10
Díky, tak už sepisuji.. Nerad chodím na súd 4krát, když v BA neumí na podatelně ani říct zda je dokument v pořádku a čekáme 2 týdny na vyjádření a následné vrácení... Snad tomu dnes bude jinak.. :D

PS: jaké jsou možnosti využití tvých služeb? bechynsky/zav/hamendeggs.com
zk24
18.08.10,07:17
Díky, tak už sepisuji.. Nerad chodím na súd 4krát, když v BA neumí na podatelně ani říct zda je dokument v pořádku a čekáme 2 týdny na vyjádření a následné vrácení... Snad tomu dnes bude jinak.. :D

PS: jaké jsou možnosti využití tvých služeb? bechynsky/zav/hamendeggs.com

Pracovnik na podatelni nema povinnost, /a myslim to maju aj zakazane/ podavat informacie a kontrolovat dokumenty. Aj kvoli tomu, aby to islo rychlo. Tam informacie ani neziadaj. Ma za ulohu iba opeciatkovat a hodit na spravnu kopu.

Treba ist za konkretnym pracovnikom, spravcom dane a podobne, ked potrebujes overit podavany dokument.

Pred nedávnom som si stiahla z netu take suhrnne informacie o tom, ako zmenit sidlo spolocnosti /lebo ma to tiez caka v blizkej buducnosti/. Precitaj si tento clanok.
Economic
18.08.10,18:06
Pracovnik na podatelni nema povinnost, /a myslim to maju aj zakazane/ podavat informacie a kontrolovat dokumenty. Aj kvoli tomu, aby to islo rychlo. Tam informacie ani neziadaj. Ma za ulohu iba opeciatkovat a hodit na spravnu kopu.

Treba ist za konkretnym pracovnikom, spravcom dane a podobne, ked potrebujes overit podavany dokument.

Pred nedávnom som si stiahla z netu take suhrnne informacie o tom, ako zmenit sidlo spolocnosti /lebo ma to tiez caka v blizkej buducnosti/. Precitaj si tento clanok.


U nás v BB na registri, na informačnom oddelení sú také zlaté babenky, že aj vedia poradiť, hoci majú všade veľké nápisy, že právne poradenstvo neposkytujú. Keď sa človek slušne na niečo opýta, slušne odpovedia poradia. Jasné, že neriešia komplet veci za klienta... Nie sú všetci pracovníci súdov rovnakí. Ženy na podateľni nikdy neporadia a ak áno, už sa stalo že nie dobre ...
MADELEIN
25.08.10,07:20
Ahoj prikladam Rozhodnutie jedineho spolocnika o zmene sidla.
Ohlasenie na Danovom Urade.
A Prilohu pre Obchodny register - oznamenie zmeny.

Nie som autorom prvych dvoch dokumentov. Len ich mam ulozene. je mozne ze su dokonca aj z Porady stiahnute.
Príloha č. 3 p10-as-zz.doc platí pre akciové spoločnosti. Pre s.r.o príloha č.8 k vyhláške č.25/2004 Z.z.
zk24
25.08.10,09:13
Príloha č. 3 p10-as-zz.doc platí pre akciové spoločnosti. Pre s.r.o príloha č.8 k vyhláške č.25/2004 Z.z.

Mas pravdu, prilozila som nespravnu prilohu... je to vlastne aj v hlavicke ze ide o akciovu spolocnost...
miriza
30.08.10,07:55
Na daňovom úrade mi povedali, že po vykonaní zmien v obchodnom registri im to mám oznámiť. Je na to nejaké tlačivo, alebo to urobím nejakým listom?
Economic
30.08.10,08:04
Na daňovom úrade mi povedali, že po vykonaní zmien v obchodnom registri im to mám oznámiť. Je na to nejaké tlačivo, alebo to urobím nejakým listom?

Stačí obyčajným listom, tlačivo na to nie je žiadne. Dolož fotokópiu výpisu z OR.