Babulica
20.01.10,08:35
Prosím o radu dokedy sa má urobiť ročné hlásenie na du?? :o
Gabca
20.01.10,07:36
Do 31.3.2010
Babulica
20.01.10,07:38
dakujem som sa zlakla ze do konca januára :)
Johanka
20.01.10,07:40
Prosím o radu dokedy sa má urobiť ročné hlásenie na du?? :o
Lehoty na podávanie DP, hlásenia a prehľadov , ktoých podávanie vyplýva zo Zákona o dani z príjmov nájdeš priamo v tomto zákone v § 49.
Gabca
20.01.10,07:41
Do konca januara sa podava Prehlad za 4. Q. 2009
Altrix
27.01.10,13:02
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať, či Hlásenie o dani + časť 3 - stačí odoslať daňovému úradu tak, ako doteraz (Hlásenie papierovo, časť 3 stačí v txt formáte ako po minulé roky), alebo je VYZADOVÝ FDF/XML formát už pre obdobie 2009?
ircsi
28.01.10,14:33
za rok 2009 - ročné hlásenie do 31.03.2010;)
rennka
10.02.10,10:55
Dobry den, do Hlasenia sa v casti V. pisu len zamestnanci , alebo aj dohodari? Dakujem
Paula
10.02.10,11:02
Dobry den, do Hlasenia sa v casti V. pisu len zamestnanci , alebo aj dohodari? Dakujem

Všetci, u ktorých daň bola preddavková, resp. aj preddavková.
VERONIKA6
10.02.10,11:03
Dobry den, do Hlasenia sa v casti V. pisu len zamestnanci , alebo aj dohodari? Dakujem
Do hlásenia píšeš všetkých pracovníkov, čiže aj dohodárov.
rennka
10.02.10,11:05
Dakujem
Paula
10.02.10,11:06
Do hlásenia píšeš všetkých pracovníkov, čiže aj dohodárov.


Nie vždy všetci sa uvádzajú v časti V.
michelle84
10.02.10,11:32
Všetci, u ktorých daň bola preddavková, resp. aj preddavková.

Poopravím Ťa - všetci, u ktorých bola daň preddavková, resp. aj zrážková :)
Paula
10.02.10,11:39
Poopravím Ťa - všetci, u ktorých bola daň preddavková, resp. aj zrážková :)


Áno, aj....stále je to o tom istom, o kombinácii.
rennka
11.02.10,13:53
Do hlásenia píšeš všetkých pracovníkov, čiže aj dohodárov.


Nie vždy všetci sa uvádzajú v časti V.



Poopravím Ťa - všetci, u ktorých bola daň preddavková, resp. aj zrážková :)


Tak teraz mam v tom znovu zmatok :(, dohodari so zrazkovou danou sa v casti V uvadzaju alebo nie?
Dakujem
rodina1
11.02.10,13:55
Tak teraz mam v tom znovu zmatok :(, dohodari so zrazkovou danou sa v casti V uvadzaju alebo nie?
Dakujem
Dohodári so zrážkovou daňou a v časti V neuvádzajú. Len dohodári, ktorí mali príjem zdaňovaný preddavkovou daňou.
rennka
12.02.10,07:00
Dohodári so zrážkovou daňou a v časti V neuvádzajú. Len dohodári, ktorí mali príjem zdaňovaný preddavkovou daňou.

Dakujem ;)
Lucinka23
21.02.10,10:49
Dobrý deň. Trochu sa trápim s ročným hlásením na daňový úrad a nie je mi jasná časť 3. Neviem akú tam uviesť sumu zrážkovej dane.
1. uviesť zrazenú daň za mesiace 1-12/2009 t.j. aj tú ktorá bola odvedená v r 2010? alebo
2. uviesť zrazenú daň načítanú so štvrťročných prehľadov t.j. daň zrazenú za mesiace 12/2008 - 11/2009?

A práve teraz som zistila, že v mesiaci október vo výkaze za 4Q mám uvedenú zrazenú sumu 41,45, pričom táto suma bola aj uhradená. Ale program mi vo výkaze napísal odvedené 29,63. To som si vtedy nevšimla. Takto to bolo odoslané ajna daňový úrad. Máme teraz podať opravný prehľad?

Ďakujem za rady.
Paula
21.02.10,11:01
Dobrý deň. Trochu sa trápim s ročným hlásením na daňový úrad a nie je mi jasná časť 3. Neviem akú tam uviesť sumu zrážkovej dane.
1. uviesť zrazenú daň za mesiace 1-12/2009 t.j. aj tú ktorá bola odvedená v r 2010? alebo
2. uviesť zrazenú daň načítanú so štvrťročných prehľadov t.j. daň zrazenú za mesiace 12/2008 - 11/2009? - áno, nasčítanú z Prehľadov

A práve teraz som zistila, že v mesiaci október vo výkaze za 4Q mám uvedenú zrazenú sumu 41,45, pričom táto suma bola aj uhradená. Ale program mi vo výkaze napísal odvedené 29,63. To som si vtedy nevšimla. Takto to bolo odoslané ajna daňový úrad. Máme teraz podať opravný prehľad? - podaj opravný súčasne s Hlásením, oni si to upratajú na DÚ

Ďakujem za rady.

.............
Paula
21.02.10,11:59
:confused:
londay
01.03.10,08:03
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, kde nájdem na stránke www.drsr.sk tlačivo na ročné hlásenie za rok 2009, kde sa dá do neho vpisovať a nasla som len v pdf formáte do ktorého sa nedá vpisovať. Vidím tam len za rok 2008. Ďakujem.
rodina1
01.03.10,08:10
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, kde nájdem na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) tlačivo na ročné hlásenie za rok 2009, kde sa dá do neho vpisovať a nasla som len v pdf formáte do ktorého sa nedá vpisovať. Vidím tam len za rok 2008. Ďakujem.
Za rok 2009 ešte nie je :mee:
AMM
01.03.10,17:13
Zamestnancovi uplatňujem dodatočne daňový bonus vo výške 100 EUR v ročnom zúčtovaní.
Kde to mám uviesť v hlásení? V tlačive o časti IV-Daňový bonus v riadku C je iba DB vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, ale podľa poučenia to musí byť vyplatené do 31.1.2010. Keďže to uplatňujem v ročnom zúčtovaní, ktoré robím teraz, kde to mám uviesť v hlásení? Ako si to inak zamestnávateľ vysporiada so štátom?
abel
01.03.10,17:17
teraz podávaš Hlásenie za rok 2009, takže ak si bonus uplatňuje až teraz, najskôr sa to prejaví v prehľade za 1. štvrťrok a potom v hlásení za rok 2010.
Timka1
01.03.10,17:19
Zamestnancovi uplatňujem dodatočne daňový bonus vo výške 100 EUR v ročnom zúčtovaní.
Kde to mám uviesť v hlásení? V tlačive o časti IV-Daňový bonus v riadku C je iba DB vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, ale podľa poučenia to musí byť vyplatené do 31.1.2010. Keďže to uplatňujem v ročnom zúčtovaní, ktoré robím teraz, kde to mám uviesť v hlásení? Ako si to inak zamestnávateľ vysporiada so štátom?

ročné hlásenie sú vlastne zrátané všetky štyri štvrťročné prehľady dokopy, takže doplatený bonus neuvádzaš v hlásení za rok 2009, ale až za rok 2010
AMM
01.03.10,17:22
ďakujem vám :-)
Jara
02.03.10,08:01
Robím mzdy v Money S3 a chcem sa opýtať: Hlásenie mi tlačí tak, že ak bol nejaký dohodár u nás 5x, tak mi ho vytlačí do 5 tabuliek, nakoľko v tomto programe sa stále akoby objavil nový pracovník, zase ho treba vytvoriť. Mám aj na DÚ písať toho istého do 5 tabuliek?
A ešte, aj u Vás žiadajú na DÚ odovzdať výkaz aj na riadnej pretlači aj na nosiči? Bola som upozornená pracovníčkou DÚ, že v oboch formách a musia sedieť s predtlačou. V mojom programe mi robí len podklad na vyhotovenie Hlásenia, hlásenie sa formatovo nezhoduje s pretlačou ktorú má DÚ. No vraj to musí byť presne v tej podobe, lebo to budú snímať a potom budú kontrolovať, či to navzájom sedí...Teda zrejme na ich stránke sa musí vypisovať a nahrať na CD.
linda991
03.03.10,08:44
na strane 2 hlásenia pribudla dolu kolonka "Predkladám V.časť hlásenia aj na médiu". Stačí zaslať hlásenie len v papierovej forme alebo sa niečo zmenilo?
Jara
04.03.10,13:20
Linda, veď v predchádzajúcom príspevku som písala, že ma upozorňovala na DÚ, že aj v papierovej aj na médiu...
nela07
08.03.10,11:34
jacekova
08.03.10,21:18
Jara
09.03.10,07:03
Veru, veru, nič sa z toho nedá otvoriť... krúti sa koliesko krúti, len kedy sa dokrúti... Dúfam, že do konca marca...
veronikasad
09.03.10,07:09
Veru, veru, nič sa z toho nedá otvoriť... krúti sa koliesko krúti, len kedy sa dokrúti... Dúfam, že do konca marca...
Mne sa nedá vyplniť rok ani daňový úrad - zostáva to hnede a nepustí ma do tretej strany ...
mirhu
09.03.10,07:36
Dohodári so zrážkovou daňou a v časti V neuvádzajú. Len dohodári, ktorí mali príjem zdaňovaný preddavkovou daňou.

Ak máme pracovníčku, ktorá dostala v decembrovej mzde mzdu za 12/09 a aj odchodné, ktoré jej však nebolo vyplatené, na DU bola odvedená len dan z vyplatenej mzdy,
odchodne aj dan z neho--co s tym? visí mi to ako nevyplatena mzda ani dan nebola odvedena,
Timka1
09.03.10,07:38
Veru, veru, nič sa z toho nedá otvoriť... krúti sa koliesko krúti, len kedy sa dokrúti... Dúfam, že do konca marca...


ja som sa tam dostala, skúsim prilepiť link, možno to pôjde aj vám otvoriť



http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4h38gPJgFiO-pGoAk4-cBFfj_zcVH1v_QD9gtzQiHJHRUUAP0HySw!!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQk4!
abel
09.03.10,07:48
Treba byť trpezlivý, náhodou mne sa dnes už z 12 pokusov podarili tri urobiť a dokonca aj vytlačiť. Už ich mám urobiť len 21 - takže v pohodéééééé :cool:
Danielle369
09.03.10,08:34
Ja som už aj kávu urobila a vypila a tlačivo stále nejde otvoriť..koliesko sa krúti a krúti
Jara
10.03.10,06:45
Timka problém je asi v tom, že je to zazipované a mne to v tomto formáte nejde otvoriť...
michelle84
10.03.10,09:13
Mne to včera išlo v poriadku, otvárala som to viackrát za sebou.
Jara
10.03.10,10:16
Otvoriť to otvorím, len písať sa mi tam nedá. Už som skúšala zmeniť na Adobe ale mám len verziu Adobe Reader 9 a na ten sa tiež nedá písať... Je to na porazenie...
michelle84
10.03.10,10:19
Otvoriť to otvorím, len písať sa mi tam nedá. Už som skúšala zmeniť na Adobe ale mám len verziu Adobe Reader 9 a na ten sa tiež nedá písať... Je to na porazenie...

Písať sa nedá, ak si to nevieš nastaviť. Ja vypisujem priamo na drsr.sk a bez problémov.
Gong
10.03.10,11:37
Dobrý deň,
mám takýto problém a prosím vás o radu, v 12/09 sme zabudli zamestnancovi zdaniť príjem zo SF, resp. vstupenky do divadla, chcem to vyrovnať v roč.zúčt.dane za rok 2009, táto zamestnankyna mi priniesla potvrdenie o príjmoch od iného zamestnávateľa a požiadala ma o vykonanie RZ dane za rok 2009. Z toho potvrdenia vyplýva, že mala príjmy z kt. sa vyberá daň zrážkou, takže som to uviedla i v RZ dane za rok 09, okrem príjmu zo záv.činnosti som v nom uviedla i zabudnutý príjem zo soc. fondu, na základe toho mi v RZ dane 09 vyšiel preplatok. Moja otázka znie ako to mám uviesť v hlásení za rok 2009, viem, že príjem od toho 2 zamestnávateľa tam neuvádzam, ale v hlásení mi bude vyskakovať nedoplatok a v RZ dane mi vychádza preplatok, čo s tým? V hlásení som okrem príjmov zo zav.činnosti uviedla i ten zabudnutý príjem zo soc.fondu. O túto sumu mi to teda nesedí a vychádza mi nedoplatok, alebo mám ešte i vystaviť opravné prehlady? prosím pomôžte
jankasm
10.03.10,17:37
na strane 2 hlásenia pribudla dolu kolonka "Predkladám V.časť hlásenia aj na médiu". Stačí zaslať hlásenie len v papierovej forme alebo sa niečo zmenilo?

Toto by zaujímalo aj mňa. Nič som sa o tom nedočítala, určite by na stránke drsr zverejnili nejaké upozornenie.
Neviete niekto ako to teda je?
Timka1
10.03.10,17:45
Toto by zaujímalo aj mňa. Nič som sa o tom nedočítala, určite by na stránke drsr zverejnili nejaké upozornenie.
Neviete niekto ako to teda je?

ja som odovzdavala ručne vyplnené a nič nespomínali na daňovom úrade, že to potrebujú aj na médiu alebo elektronickou formou
Paula
10.03.10,17:49
Keby tam aspoň pricapili dve okienka na áno a nie, ktoré človek označí :confused:. Žiadne médium som tetuškám nedala a ani som si to nevšimla, keby ste o tom nenapísali tu.
Ani by som médium nevedela vyrobiť, keby niečo :cool:.
Gong
10.03.10,17:52
prosím poraďte
Gong
10.03.10,17:53
Dobrý deň,
mám takýto problém a prosím vás o radu, v 12/09 sme zabudli zamestnancovi zdaniť príjem zo SF, resp. vstupenky do divadla, chcem to vyrovnať v roč.zúčt.dane za rok 2009, táto zamestnankyna mi priniesla potvrdenie o príjmoch od iného zamestnávateľa a požiadala ma o vykonanie RZ dane za rok 2009. Z toho potvrdenia vyplýva, že mala príjmy z kt. sa vyberá daň zrážkou, takže som to uviedla i v RZ dane za rok 09, okrem príjmu zo záv.činnosti som v nom uviedla i zabudnutý príjem zo soc. fondu, na základe toho mi v RZ dane 09 vyšiel preplatok. Moja otázka znie ako to mám uviesť v hlásení za rok 2009, viem, že príjem od toho 2 zamestnávateľa tam neuvádzam, ale v hlásení mi bude vyskakovať nedoplatok a v RZ dane mi vychádza preplatok, čo s tým? V hlásení som okrem príjmov zo zav.činnosti uviedla i ten zabudnutý príjem zo soc.fondu. O túto sumu mi to teda nesedí a vychádza mi nedoplatok, alebo mám ešte i vystaviť opravné prehlady? prosím pomôžte

Prosím vie mi niekto poradiť, alebo ma nasmerovať?
Paula
10.03.10,17:57
prosím poraďte


V Hlásení za rok 2009 sa Ti neprejaví RZD za rok 2009. Hlásenie je súčtom kvartálnych prehľadov a v tých Ti figurujú výsledky RZD za rok 2008.
Gong
10.03.10,20:34
V Hlásení za rok 2009 sa Ti neprejaví RZD za rok 2009. Hlásenie je súčtom kvartálnych prehľadov a v tých Ti figurujú výsledky RZD za rok 2008.

Dakujem pekne, som to ale domotala, že mi to samej nenapadlo, neviem nad čím som rozmýšlala, ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Jara
11.03.10,07:09
Ohľadom tej elektronickej formy chcem povedať, že v Michalovciach je to vycapené na dverách podateľne a tiež na to upozorňuje pracovníčka pri preberaní tlačív na Hlásenie, že preberie len ak bude aj v elektronickej forme. Inak to nebudú považovať za odovzdané.
ewita888
11.03.10,08:54
robím hlásenie v Pohode, všetko je ok, len na prednej strane mi neberie Priezvisko, meno, titul.. je to tam prázdne.. neviete kde mám chybu?
blondy
11.03.10,09:15
Ohľadom tej elektronickej formy chcem povedať, že v Michalovciach je to vycapené na dverách podateľne a tiež na to upozorňuje pracovníčka pri preberaní tlačív na Hlásenie, že preberie len ak bude aj v elektronickej forme. Inak to nebudú považovať za odovzdané.
Práve som problém s elektr.formou konzultovala s našou správkyňou, nie je povinnosť odovzdať to aj na médiu, len je potrebné aby to bolo vypísané tak aby sa to dalo oskenovať
Anna123
11.03.10,09:53
Poprosím o radu, ak napr. za 3.štvrťrok nebol zrazený a odvedený preddavok zo mzdy ani zrazená a odvedená zrážkova daň je treba zaslať na daňový úrad /prehľad o zrazených.../ nulový výkaz alebo sa nemusí posielať. Ďakujem.
blondy
11.03.10,09:56
Poprosím o radu, ak napr. za 3.štvrťrok nebol zrazený a odvedený preddavok zo mzdy ani zrazená a odvedená zrážkova daň je treba zaslať na daňový úrad /prehľad o zrazených.../ nulový výkaz alebo sa nemusí posielať. Ďakujem.
AK firma mala v tom období zamestnancov tak je povinnosť posielať prehľady aj ročné hlásenie, aj keď budú nulové
Anna123
11.03.10,10:52
Ďakujem, blondy, aj keď mala len pracovníkov na dohodu o pracovnej činnosti, ďakujem.
Anna123
11.03.10,12:03
Zákon o daní z príjmov parag. 39 odst. 11 - prehľad nie je povinný podať len ten zamestnávateľ , ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti
Jara
16.03.10,07:18
Prosím Vás, poraďte, ak ste robili Hlásenie na stránke drsr, urobila som stranu 1 a 2, ako sa mám dostať do časti V, kde sa píše o zamestnancov? Je tam len nahrať na médium, ale kde to mám vypísať? Ako sa dostanem do časti V.? V mojom softe /Money S3/ mi nerobí tú prílohu podľa predtlače výkazu, teda z toho ju nahrať nemôžem. Ak to chcú skenovať, tak to musí byť rovnaké ako je príslušné tlačivo, nie? Poraďte mi prosím.
rodina1
16.03.10,07:27
Prosím Vás, poraďte, ak ste robili Hlásenie na stránke drsr, urobila som stranu 1 a 2, ako sa mám dostať do časti V, kde sa píše o zamestnancov? Je tam len nahrať na médium, ale kde to mám vypísať? Ako sa dostanem do časti V.? V mojom softe /Money S3/ mi nerobí tú prílohu podľa predtlače výkazu, teda z toho ju nahrať nemôžem. Ak to chcú skenovať, tak to musí byť rovnaké ako je príslušné tlačivo, nie? Poraďte mi prosím.
Musíš si najskôr vyplniť 1. a 2. stranu, hlavne na strane 2 dole - Počet zamestnancov uvedených v časti V.
Ak tam dáš ten počet, potom ťa to pustí ďalej - posledná kolónka - Vyplnenie V. oddielu - nasledujúca stránka.
Práve som to robila.
Timka1
16.03.10,07:29
Prosím Vás, poraďte, ak ste robili Hlásenie na stránke drsr, urobila som stranu 1 a 2, ako sa mám dostať do časti V, kde sa píše o zamestnancov? Je tam len nahrať na médium, ale kde to mám vypísať? Ako sa dostanem do časti V.? V mojom softe /Money S3/ mi nerobí tú prílohu podľa predtlače výkazu, teda z toho ju nahrať nemôžem. Ak to chcú skenovať, tak to musí byť rovnaké ako je príslušné tlačivo, nie? Poraďte mi prosím.

Ahoj Jara, ja mám tiež MoneyS3, no pekne som to vyplňovala ručne ešte pred mesiacom keďže na drsr neboli vtedy editovateľné tlačivá ......

ale viem, že minulého roku som dávala na dú vytlačené zo softu a mi vzali bez pripomienok ani ma nekontaktovali, že nie sú dobré, tento rok som už nepokúšala .....
Jara
16.03.10,07:49
Musíš si najskôr vyplniť 1. a 2. stranu, hlavne na strane 2 dole - Počet zamestnancov uvedených v časti V.
Ak tam dáš ten počet, potom ťa to pustí ďalej - posledná kolónka - Vyplnenie V. oddielu - nasledujúca stránka.
Práve som to robila.

Vyplnila som si str. 1 a 2 aj počet zamestnancov, ale potom mi to len dalo možnosť, že vytlačiť stranu 1 a 2 a ešte je tam, že predkladám V. časť hlásenia aj na médiu, to som zaškrtla, ale dáva mi to len možnosť prehľadávať z mojich súborov a nahrať a neotvorí mi to 5. časť. Ako prosím si sa dostala na tu 5. časť? Ďakujem pekne.
rodina1
16.03.10,07:54
Vyplnila som si str. 1 a 2 aj počet zamestnancov, ale potom mi to len dalo možnosť, že vytlačiť stranu 1 a 2 a ešte je tam, že predkladám V. časť hlásenia aj na médiu, to som zaškrtla, ale dáva mi to len možnosť prehľadávať z mojich súborov a nahrať a neotvorí mi to 5. časť. Ako prosím si sa dostala na tu 5. časť? Ďakujem pekne.
Tú možnosť aj na médiu nemôžeš zaškrtnúť. Skús bez zaškrtnutia a potom by ťa to malo pustiť do tej V. časti. Teraz som to naozaj robila a išlo mi to.
Jara
16.03.10,08:09
Tak zatiaľ dík, idem to skúsiť znova...
Jara
16.03.10,08:39
Skúšam to už 15 minút, ale stále to len načítava, krúti sa krúti a píše mi, že čaká na www.drsr.sk... Neviem, či je to tak zaťažené, ale zatiaľ len čakám...
Jara
16.03.10,08:44
Hurá.... som tam. Ďakujem. No a ešte ak sa môžem spýtať, keď to urobím, tak si to dám najprv vytlačiť, alebo uložiť do súboru a potom napáliť na CD? Ešte raz vrelá vďaka, aspoň niečo bude hotové a budem sa môcť pustiť do vyplňania DP.
rodina1
16.03.10,08:55
Hurá.... som tam. Ďakujem. No a ešte ak sa môžem spýtať, keď to urobím, tak si to dám najprv vytlačiť, alebo uložiť do súboru a potom napáliť na CD? Ešte raz vrelá vďaka, aspoň niečo bude hotové a budem sa môcť pustiť do vyplňania DP.
Koľko máš zamestnancov? Ja to na CD neposielam. Ale najskôr si to vytlač, a potom ulož do súboru a napáľ.
Jara
16.03.10,09:25
Ďakujem, tak to aj urobím. V tejto firme čo ju teraz robím, tak 36. Mne ale u nás povedala na podateľni, keď som si pýtala čisté tlačivá, že musím doniesť aj na CD /ona teda povedala disketu/ aj na tlačive, inak mi to ani neprevezme. Neviem či bola zle poučená, ale všade to tam bolo aj vylepené, že aj aj... Inak by som nerobila na tejto stránke. No vypísané to už mám, teraz to len uspešne ukončiť. Trošku sa bojím, aby mi to nezmizlo, lebo myslím keď som si dala vytlačiť tie prvé dve stránky tak mi to potom zmizlo, čiže som to písala ešte raz. No uvidím čo bude ďalej. Ešte raz ďakujem a skúsim ti dať bodík. Pomohla si mi.
anna81
16.03.10,10:58
Ja Vás prosím o názor:
máme štatutárneho zástupcu, ktorý poberá odmenu za výkon funkcie, je uvedený v časti V lebo mu bola zrazená preddavková daň.
A keďže u nás pracuje aj na dohodu (pracovníčka mzdového softvéru mi poradila aby som mu pridelila druhé osobné číslo), v časti V mi ho zapísalo druhý krát (a taktiež má dva mzdové listy). Nedá sa to v programe nikde navoliť aby sumy spočítal podľa rodného čísla.
Môžem ho teda nechať v časti V nahodeného 2x?

Uvádzajú sa údaje na strane 2 na dve des. miesta? Pretože mne to program neuvádza a na tlačive na stránke drsr, som si všimla, že je tam desatinná čiarka?
anna81
17.03.10,11:53
Už som prišla na to, že som nemala aktualizovaný mzdový program, akosi na našu firmu zabudli. A včera som s tým strávila celý deň! Hlavne že to už je hotové!
Olgica
17.03.10,12:05
Ďakujem, tak to aj urobím. V tejto firme čo ju teraz robím, tak 36. Mne ale u nás povedala na podateľni, keď som si pýtala čisté tlačivá, že musím doniesť aj na CD /ona teda povedala disketu/ aj na tlačive, inak mi to ani neprevezme. Neviem či bola zle poučená, ale všade to tam bolo aj vylepené, že aj aj... Inak by som nerobila na tejto stránke. No vypísané to už mám, teraz to len uspešne ukončiť. Trošku sa bojím, aby mi to nezmizlo, lebo myslím keď som si dala vytlačiť tie prvé dve stránky tak mi to potom zmizlo, čiže som to písala ešte raz. No uvidím čo bude ďalej. Ešte raz ďakujem a skúsim ti dať bodík. Pomohla si mi.
Treba posielať údaje aj na CD? nikde som taký oznam na drsr nevidela. Kto má skúsenosti?
Timka1
17.03.10,12:07
Treba posielať údaje aj na CD? nikde som taký oznam na drsr nevidela. Kto má skúsenosti?

ja som podávala iba vypísané na ich tlačive a nikto odo mňa nepýtal na médiu, ani ma zatiaľ nekontaktovali a dúfam, že ani nebudú
Olgica
17.03.10,12:10
Aj ja som poslala len v papierovej forme a to máme 45 ZC-ov. Dúfam že ani odomňa nebudú nič chcieť.
Netka
18.03.10,08:50
Ahojte, prosím Vás mám do Hlásenia do časti I. riadok 0 (a rovnako aj do časti V. riadok 4) uviesť aj príspevok zamestnávateľa na DDS?
Paula
18.03.10,09:08
Ahojte, prosím Vás mám do Hlásenia do časti I. riadok 0 (a rovnako aj do časti V. riadok 4) uviesť aj príspevok zamestnávateľa na DDS?


Áno, tento príspevok je súčasťou úhrnu príjmov preddavkovo zdanených.
nela07
24.03.10,08:25
Ahojte, môžem uviesť zamestnanca, ktorý mal u nás dva pracovné pomery po sebe v časti V. hlásenia do jednej kolonky, alebo sa uvádza dva krát? Ďakujem.
fox77
06.09.10,14:54
Ahojte. Vie mi niekto na rýchlo poradiť ako mám vytvoriť tú V. časť hlásenia na médiu. Študujem ten popis formátu súboru, ale zdá sa mi to riadna kr.... Na doméne drsr.sk je možnosť tlačenia výkazov a ich export ale len do .xml, takže odkiaľ mám vyhrabať ten súbor v .txt to neviem. Na daňovom úrade chcú ten súbor a ja neviem či si ho mám vycucať z prsta. Ďakujem.
fox77
12.09.10,06:58
Ahojte. Už to mám vyriešené.