gast
20.01.10,09:11
Chcem sa opýtať, či musia byť zaplatené odvody do poisťovni, aby neboli pripočítateľnou položkou v daňovom priznaní.
Ďakujem
IvoM
20.01.10,09:15
Nie, samozrejme ak neúčtuješ v JÚ:)
Johanka
20.01.10,09:36
Nie, samozrejme ak neúčtuješ v JÚ:)
Nerozumiem podčiarknutému. Ak účtuje v JÚ, nejako upravuje základ dane ?
gast
20.01.10,09:42
Ďakujem za odpoveď. Narýchlo zadaná otázka. Samozrejme, účtujem v podvojnom účtovníctve. Niekedy bolo v zákone, že mzdy a odvody museli byť uhradené do konca januára budúceho roku. Ináč to bola pripočítateľná položka. Už dávno sme s platením odvodov nemali problém.
IvoM
20.01.10,12:00
Samozrejme že nie, preto som tam dal :), myslel som len že v JÚ musí byť odvod ako daňový náklad zaplatený vždy na rozdiel od PÚ ale asi som tým celú odpoveď zneprehľadnil.:mee:
janaGT
20.01.10,12:07
Ďakujem za odpoveď. Narýchlo zadaná otázka. Samozrejme, účtujem v podvojnom účtovníctve. Niekedy bolo v zákone, že mzdy a odvody museli byť uhradené do konca januára budúceho roku. Ináč to bola pripočítateľná položka. Už dávno sme s platením odvodov nemali problém.

Táto podmienka zahrnovania do ZD až po zaplatení pri poistnom, ktoré nebolo zaplatené do konca mesiaca nasledujúceho po zdaňovacom období platila do 31.12.2003.
Podľa prechodných ustanovení (§ 52 ods. 12) ZoDP sa takéto výdavky zahrnú do základu dane v tom zdaňovacom období, v ktorom budú zaplatené aj po 31. decembri 2003.