Inuska17
20.01.10,10:14
Prišla mi dodávateľská faktúra, kde nám neuviedli naše IČO, je to povinné?
Zita5
20.01.10,09:17
Obchodný zákonník

§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
Inuska17
20.01.10,09:28
Ďakujem krásne
bea
20.01.10,09:43
Obchodný zákonník

§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
Toto sa ale týka vlastných obchodných dokumentov, ale inuske ide o to, že na dodávateľskej faktúre nie je ich IČO. Mňa by to tiež zaujímalo ako je to. Môj názor je, že by malo byť naše IČO a aj DIČ na dodávateľskej faktúre, ale veru neviem na základe akého zákona. Jasné, ak ide o platiteľa DPH, tak je tu zákon o DPH. Ale čo neplatiteľ?
Johanka
20.01.10,09:46
Zákon o DPH nevyžaduje IČO na faktúrach ...
§ 71
(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené
Zita5
20.01.10,10:20