demeter
20.01.10,10:29
Chcem sa spýtať,či si môže dať do nakladom celu sumu za internet alebo len nejake percenta.Ďakujem.
andrea palcova
20.01.10,09:38
ja si myslím, že môže sa dať celá suma do nákladov, len si treba dať pozor, aby faktúra mala firemné iniciály.
dajana16
20.01.10,09:46
Chcem sa spýtať,či si môže dať do nakladom celu sumu za internet alebo len nejake percenta.Ďakujem.

Na DU mi poradili, ze je lepsie dat nejake percento ako nedanovy vydavok. Ja davam 80/20. Pre istotu...
demeter
20.01.10,12:01
Ďakujem vam za odpovede.Pochopil som to ,že si môžem dať 80percent+dph,je to tak.
dajana16
20.01.10,15:18
Ďakujem vam za odpovede.Pochopil som to ,že si môžem dať 80percent+dph,je to tak.
Neviem, ci si to dobre pochopil. :) Ak by si mal danovu kontrolu, jeden kontrolor by ti uznal aj 100%, ale iny nie. Musel by si dokazat, ze internet vyuzivas len pre svoju pracu. Ja si tam pozriem napr. aj pocasie, alebo spravy, preto si uplatnujem tych 80%, to som si urcila sama.
Dav
20.01.10,17:00
Ďakujem vam za odpovede.Pochopil som to ,že si môžem dať 80percent+dph,je to tak.
Vôbec to tak nemusí byť.
Záleží na tom, či je internet prihlásený na rodné číslo, alebo na IČO?
A o aké pripojenie ide, na akom zariadení sa využíva - v kancelárii, doma v obývačke? Lebo doma v obývačke by som za daňovo uznanú časť považovala najviac 50% poplatkov a 50% DPH, ak som plátca a na faktúre za pripojenie sú uvedené moje IČ DPH. V kancelárii na IČO 100%.
Ale ešte záleží aj na predmete činnosti. Ak som účtovníčka, ak som prevádzkovateľ internetového obchodu, ak som remeselník bez elektronickej podateľne...
demeter
20.01.10,18:13
Som SZČO internet budem potrebovať na prevody ,sťahovanie aktualizacie učtovnictva.
Niuška
21.01.10,07:19
tak potom nevymýšľaj. ak máš faktúru so všetkými náležitosťam, daj si to do nákladov celé. veď potom i PC (keď si to tak vezmeš) by si musel z odpisov dať pomernú časť do nákladov, lebo kto si tam niečo nenapíše napr vo Worde pre seba súkromne a PC využíva čisto len na podnikanie?!