sisade
20.01.10,10:58
Dobrý deň,
prosím Vás o radu v nasledovnom:
Pred uzavretím manželstva sme s priateľom kúpili byt,ktorý sme už ako manželia predali.
Momentálne žijeme v byte mojej matky. Chcem podať návrh na rozvod a
prosím o radu, či je mojou povinnosťou zabezpečiť náhradné bývanie pre
manžela.

Ďakujem.
Chobot
20.01.10,10:12
Dobrý deň,
prosím Vás o radu v nasledovnom:
Pred uzavretím manželstva sme s priateľom kúpili byt,ktorý sme už ako manželia predali.
Momentálne žijeme v byte mojej matky. Chcem podať návrh na rozvod a
prosím o radu, či je mojou povinnosťou zabezpečiť náhradné bývanie pre
manžela.

Ďakujem.

Nie.
kaco11
20.01.10,12:21
ak by ste mali svoj byt tak ano. byvate u tvojej mamy vlastnickou nehnutelnosti je ona. rozvod v principe s bytom nema nic spolocne. po alebo pred rozvodom musi s jeho pobytom suhlasit majitel nehnutelnosti. zabezpecenie byvania suvisi s vysporiadanim bsm resp.nehnutelnosti.
clemattis
29.04.10,12:21
Dobry den,
v suvislosti s nahradnym ubytovanim sa chcem opytat - pokial sme byt kupili pred uzavretim manzelstva, stale v nom byvame, vlastnikmi sme teraz obaja 1/2. V pripade rozvodu, ak jeden z manzelov v byte ostava, je povinny druhemu najst nahr. ubytovanie? Viem ze najjednoduchsie je byt predat a rozdelit sa, ale manzel v nom chce ostat byvat a ak sa bude musiet predat, ziada odo mna nahr. ubytovanie.
Dakujem za odpoved.
Chobot
29.04.10,12:31
Dobry den,
v suvislosti s nahradnym ubytovanim sa chcem opytat - pokial sme byt kupili pred uzavretim manzelstva, stale v nom byvame, vlastnikmi sme teraz obaja 1/2. V pripade rozvodu, ak jeden z manzelov v byte ostava, je povinny druhemu najst nahr. ubytovanie? Viem ze najjednoduchsie je byt predat a rozdelit sa, ale manzel v nom chce ostat byvat a ak sa bude musiet predat, ziada odo mna nahr. ubytovanie.
Dakujem za odpoved.

Nie, nemusí. Veď on sám predá svoj podiel, tak čo žiada náhradné ubytovanie. To potom aj ty môžeš po ňom žiadať náhradné ubytovanie, lebo ani ty nezostávaš v tom byte.
clemattis
29.04.10,13:06
dakujem za odpoved
Stebielko
05.05.10,05:57
Dobrý deň.
Ak idem podať žiadosť o rozvod, je potrebné priložiť k žiadosti aj nejaký kolok? Ak áno, v akej hodnote?
Ako sa vôbec postupuje pri rozvode? Aké doklady treba k žiadosti doložiť?
Ďakujem.
Chobot
05.05.10,06:25
Dobrý deň.
Ak idem podať žiadosť o rozvod, je potrebné priložiť k žiadosti aj nejaký kolok? Ak áno, v akej hodnote?
Ako sa vôbec postupuje pri rozvode? Aké doklady treba k žiadosti doložiť?
Ďakujem.

Poplatok je 66 EUR, spravidla sa platí v kolkoch. Ostatné si prečítaj tu:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=17&eventid=358

a tu:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=358