danka28
20.01.10,11:24
Ahojte,
obraciam sa na Vas s kurioznym pripadom. Konatelia vo firme duplicitne poistili to iste auto, t.j. uzatvorili HP aj PZP na jedno auto v dvoch rozdielnych poistovniach a poistne aj zaplatili. Obe poistky bezia sucasne, ani jedna nie je zatial zrusena. Co so zaplazenym poistnym v roku 2009? Ako to zauctovat? Prepdokladam, ze jedna poistka bude danovo neuznatelna, ale ktora? Mam si sama vybrat? Este som sa s niecim podobnym nestretla a preto by som chcela rady od vas. Dakujem.
IvoM
20.01.10,12:10
Určite by som jedno PZP dal na daňovo neuznané, a zrejme aj HP, pri HP závisí aj ako sú stanovené zmluvy a aká je spoluúčasť či rozsah poistenia a či je možný súbeh výplaty poistky, PZP tam je to jasné, lebo to je za Vami spôsobenú škodu a tá bude plnená pre poškodeného, takže z nej by ste teoreticky väčši prospech nemali pri prípadnom plnení.
Stanislav 1975
20.01.10,12:17
Určite by som jedno PZP dal na daňovo neuznané, a zrejme aj HP, pri HP závisí aj ako sú stanovené zmluvy a aká je spoluúčasť či rozsah poistenia a či je možný súbeh výplaty poistky, PZP tam je to jasné, lebo to je za Vami spôsobenú škodu a tá bude plnená pre poškodeného, takže z nej by ste teoreticky väčši prospech nemali pri prípadnom plnení.

Súbeh dvoch havarijných poistení nieje možný-pokiaľ by si človek nárokoval výplatu poistného plnenia z dvoch zmlúv za tú istú škodu,tak by sa dopustil trestného činu-na škode nemože "zarobiť" a preto si škodu može nárokovať len z jednej poistky...
danka28
20.01.10,12:25
To mi je jasne, ze si nemozem narokovat plnenie z dvoch poistnych zmluv, potrebujem vediet, ktoru tu poistku mam dat ako danovo neuznanu, myslim, v ktorej poistovni. Existuje na to nejaky " kluc", pravidlo?
Stanislav 1975
20.01.10,12:30
To mi je jasne, ze si nemozem narokovat plnenie z dvoch poistnych zmluv, potrebujem vediet, ktoru tu poistku mam dat ako danovo neuznanu, myslim, v ktorej poistovni. Existuje na to nejaky " kluc", pravidlo?

jednoznačné pravidlo na to neexistuje-ja osobne by som daňovo uznal tú poistku ktorá bola uzavretá skor,hmhm a tú druhú treba hneď vypovedať, lebo zbytočne utekajú peniaze-čo sa týka pzp,tak tam by som si z tej neskoršej pz nárokoval vrátenie peňazí,nakoľko je zo zákona neplatná-som si istý že tam peniaze vrátia, možno si len strhnú niečo ako pokutu-my sťahujeme 33,33eur a zbytok vrátime...
danka28
21.01.10,01:44
Dakujem za nazor, tiez som nad tym takto uvazovala, prislo mi to ako logicke, konecne slovo vsak budu mat konatelia ako sa rozhodnu oni, ja im iba predostriem navrh. Este raz vdaka, pomohli ste mi :)
M@jka
22.01.10,18:35
Ahojte,
obraciam sa na Vas s kurioznym pripadom. Konatelia vo firme duplicitne poistili to iste auto, t.j. uzatvorili HP aj PZP na jedno auto v dvoch rozdielnych poistovniach a poistne aj zaplatili. Obe poistky bezia sucasne, ani jedna nie je zatial zrusena.
Týmto myslíš, že bežia 4 poistky/2xHP a 2x PZP/? Vieš blondína, nejako mi to nie je jasné z textu...
danka28
28.01.10,17:14
Ahojte,
obraciam sa na Vas s kurioznym pripadom. Konatelia vo firme duplicitne poistili to iste auto, t.j. uzatvorili HP aj PZP na jedno auto v dvoch rozdielnych poistovniach a poistne aj zaplatili. Obe poistky bezia sucasne, ani jedna nie je zatial zrusena.
Týmto myslíš, že bežia 4 poistky/2xHP a 2x PZP/? Vieš blondína, nejako mi to nie je jasné z textu...
Presne tak, su 4 poistky ( 2 HP a 2 PZP ), ved preco nie, ze ano :--- Teraz sa caka na vyjadrenie poistovne, ktora akceptuje vypoved zmluvy. Aj taketo veci sa stavaju.:)