pulko
20.01.10,12:09
Ahojte,

mam jednu taku otazocku zacinam v alfe, mam demoverziu. Ked chcem zaučtovat nejaky doklad napr. z Baumaxu cize je to pokladničny doklad a nie faktura. tak najprv si ho mam nahrat do zaväzkov ? Len tam sa mi neda nastavit ze je to pokladncny doklad ale stale sa mi ukazuje faktura a potom sa mi vyhodi ked to potvrdim penažny ustav partnera cize bank. spojenie. Mam si to takto ponahravat do zaväzkov nevadi to ze sa mi tam pise stale ta faktura aj ked nie je? Potom ked to mam vsetko nahodene. Tak si otvorim penazny dennika tam to uz potom zaučtujem ako vydavok z pokladne.
IVEB
20.01.10,11:12
Pokladničné doklady nahadzujeme cez peňažný denník , pokladňa . Do záväzkov ich nedávame.
pulko
20.01.10,11:45
Pokladničné doklady nahadzujeme cez peňažný denník , pokladňa . Do záväzkov ich nedávame.

Dam si teda penazny dennik a tam dole ako mam pokladnica dam vydavok a tam to zapisem? Tak to staci?
Johanka
20.01.10,11:48
Ak sa pýtaš iba na to, či sa takýto výdavok neúčtuje do záväzkov, tak stačí. Má to však aj pokračovanie ....
pulko
20.01.10,12:16
Ak sa pýtaš iba na to, či sa takýto výdavok neúčtuje do záväzkov, tak stačí. Má to však aj pokračovanie ....

Aké pokračovanie?
Johanka
20.01.10,12:19
Správne zaradenie : výdavok ovplyvňujúci/neovplyvňujúci základ dane, ak ovplyvňujúci - materiál /tovar/prev.réžia ...
pulko
20.01.10,13:05
Správne zaradenie : výdavok ovplyvňujúci/neovplyvňujúci základ dane, ak ovplyvňujúci - materiál /tovar/prev.réžia ...

Hej, jasné... pochopil som...

Dakujem vsetkym za odpovede.