lbzzahradnik
20.01.10,12:12
Pekný deň.
Chcela by som sa opýtať ,aké odvody su povinnné pre inv.dôchodcu ,ktorý ma živnosť.Doteraz žiadné odvody neplatil ,lebo živnosť začal len v minulom roku .Odvody zaňho odvádzaal štát. V prípade ,ak sa ukáže ,že jeho živnosť teda podnikanie v prvom roku je v strate čo ´dalej .Vopred ďakujem za radu
Evanka
20.01.10,11:48
Pekný deň.
Chcela by som sa opýtať ,aké odvody su povinnné pre inv.dôchodcu ,ktorý ma živnosť.Doteraz žiadné odvody neplatil ,lebo živnosť začal len v minulom roku .Odvody zaňho odvádzaal štát. V prípade ,ak sa ukáže ,že jeho živnosť teda podnikanie v prvom roku je v strate čo ´dalej .Vopred ďakujem za radu
Do soc poisťovne. zmena nastane až od 1.7.2010 podľa obratu dosiahnutého z podnikania v roku 2009.
Do ZP si neplatila nič?
lbzzahradnik
20.01.10,11:53
Nie neplatila .Bola som sa informovať a povedali ,že až po DP za rok 2009 mi to vyrátaju.Mám však obavy ,či je to správne Ďakujem
Evanka
20.01.10,12:03
Nie neplatila .Bola som sa informovať a povedali ,že až po DP za rok 2009 mi to vyrátaju.Mám však obavy ,či je to správne Ďakujem
Ak platby nemala byť z čoho určená, mohla si si zvoliť platby preddavkov ľubovoľne. Ak si však neplatila, to či budeš niečo povinná doplatiť, alebo nie, záleží od výsledku RZZP a od toho bude závisieť aj či budeš povinná v ďalšom období platiť preddavky, alebo nie. RZZP podáš najneskôr do 31.3.2010
lbzzahradnik
20.01.10,12:12
Ďakujem za rady Pekný deň ešte raz .