KOME
20.09.05,12:01
Rad by som sa inforomoval na toto: Je mozne zamestnanca prihasit do Socialnej poistovne ci zdravotnej aj spätne mesiac dozadu alebo nie?
KEJKA
20.09.05,10:07
pod hrozbou pokuty áno. heslo : lepšie neskoro ako nikdy...
Johanka
20.09.05,10:33
Tie pokuty sú ale dosť mastné. Bol by problém dohodnúť so zamestnancom, že bude prihlásený k nejakému aktuálnemu dátumu ? Tu treba dobre zvážiť dôsledky tohoto " zločinu":) .
Tweety
20.09.05,10:39
[QUOTE=Johanka]. Bol by problém dohodnúť so zamestnancom, že bude prihlásený k nejakému aktuálnemu dátumu ?
Ak už mal zamestnanec za odpracovaný čas mzdu, tak asi ťažko sa dá niečo prepisovať. Odvody sa musia platiť z vyplatenej mzdy, v deň, ktorý je určený na jej výplatu. Ostáva jediné-dodatočne spätne poprihlasovať.
Mária M
Johanka
20.09.05,11:19
Na vyriešenie tejto záhady by sme potrebovali vedieť prečo nebol zamestnanec prihlásený - či je to iba preto, že niekto zabudol a chudák zamestnanec to ani netušil alebo to bolo úmyselné a stalo sa niečo nepredvídateľné (napr. pracovný úraz) a teraz je zrazu problém.
KEJKA
20.09.05,11:38
neprihlásený zaestnanec, resp. ak by sa mu posunul termín prihlásenia - bude mať problém so započítaním pre dôchodok, Takže ozaj len dodatočne a pravdivo.
Penále - dá sa požiadať o odpustenie, takže čím skôr napravte chybu.
Pošlite to antidatované obyčajnou poštou. Pri obhajobe si uvediete, že ste ho prihlásili sms-kou a následne tým listom, je to taká obrana pre "blbých", ale ked si dokážu na SP hádzať papiere do krabíc pod stolom....
ja som požiadala o súbeh pre odvody a dodnes nevyhoveli, lebo nemajú nahraté výkazy od 10.2004. Tak čo!