Polly404
20.01.10,12:52
Ahojte, prevzala som JÚ po účtovníčke. Jedná sa o JÚ obchodu, kde si obchod sám vedie skladovú evidenciu. Majiteľka obchodu chce odo mňa, aby som jej povedala stav zásob podľa účtovníctva. Faktúry nahrávam v celkovej sume a ako tržby nahrávam mesačnú uzávierku kasy (teda nie po jednotlivých kusoch predaného tovaru). Ja som jej hovorila, že ja od nej potrebujem stav zásob na sklade k 31.12.2009, ale tvrdí mi, že to jej mám povedať ja, lebo jej to hovorila aj predchádzajúca účtovníčka. Viete mi poradiť, ako to mám zistiť. Mám stav zásob z predchádzajúceho roka, ale robí s pohyblivým rabatom.
Polly404
20.01.10,11:59
Prosím, prosím, hoďte nejakú radu.
Rozalaia
20.01.10,20:13
No podľa mňa to sama nemôžeš presne zistiť.
Ja to robím tak, že keď nahadzujem faktúry, súčasne robím aj príjemky, takže na konci roka im vytlačím podľa skladových kariet, čo nakúpili a oni mi zakrúžkujú, čo z toho im k 31.12. na sklade zostalo .... Na zvyšok urobím jednu výdajku a hotovo ...
Monika Kováčová
20.01.10,20:25
Ahojte, prevzala som JÚ po účtovníčke. Jedná sa o JÚ obchodu, kde si obchod sám vedie skladovú evidenciu. Majiteľka obchodu chce odo mňa, aby som jej povedala stav zásob podľa účtovníctva. Faktúry nahrávam v celkovej sume a ako tržby nahrávam mesačnú uzávierku kasy (teda nie po jednotlivých kusoch predaného tovaru). Ja som jej hovorila, že ja od nej potrebujem stav zásob na sklade k 31.12.2009, ale tvrdí mi, že to jej mám povedať ja, lebo jej to hovorila aj predchádzajúca účtovníčka. Viete mi poradiť, ako to mám zistiť. Mám stav zásob z predchádzajúceho roka, ale robí s pohyblivým rabatom.
Účtovný stav zásob zistíš vedením dôslednej skladovej evidencie... Dôslednej - neznamená jedna výdajka za rok aby pasoval konečný stav s fyzickou inventúrou... Naopak, rozdiel medzi účtovným a fyzickým stavom je predmetom uzávierkových operácií v JÚ.