jurco286
20.01.10,14:45
na monitore mi zle ukazuju farby cely je zeleny ikony su velke mal som zlomeny kabel ale som dal iny co mi dal kamos zvysny z velmi stareho pc ten kabel je biely co mam s tym urobit ked kupim novy kabel pomoze mi to??? pomozte mi pls
stadur
21.01.10,19:04
asi ano, niekedy stacilo aj ked sa kabel zapojil opacne.
Vlado40
21.01.10,20:49
Ak odchádza jeden z tranzistorov , ktoré vytvárajú signál RGB vtedy sa zvykne obrazovka sfarbovať do zelena,modra ,alebo červena.Niekedy to sfarbenie nabehne až po zahriati monitora inokedy je to sfarbenie nastálo.Aj to môže byť príčina zelenej farby.
Majka7491
28.01.10,08:00
Prepáč, nejdem Ti odpovedať, ale poprosím o radu, akú spotrebu W má monitor IIYama 22". Chcem si kúpiť monitor tak do 200 EUR, vyhovuje mi podľa parametrov tento monitor,len neviem zistiť, akú spotrebu el. energ. má. Poprosím niekoho, aby mi poradil. Ďakujem.
Flinstone
28.01.10,10:25
Prepáč, nejdem Ti odpovedať, ale poprosím o radu, akú spotrebu W má monitor IIYama 22". Chcem si kúpiť monitor tak do 200 EUR, vyhovuje mi podľa parametrov tento monitor,len neviem zistiť, akú spotrebu el. energ. má. Poprosím niekoho, aby mi poradil. Ďakujem.
http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/2780524/art/iiyama/prolite-b2206ws-b1-22-wid.html#tech-specs
pokiaľ je to ten typ... lebo si uviedla len veľkosť...
Píšu 39W čo bude u danej veľkosti obdobné u všetkých typov
Majka7491
31.01.10,10:55
Flinstone, ďakujem Ti za radu. Prezrela som si. Ale stále mi vŕta v hlave, možno by si mi poradil iný typ monitoru. Ja sa v tom nevyznám, pozerám na 2ms, širokouhlý, nízka spotreba el., 22". No a cena 200 EUR. Prosím, skús mi ešte niečo navrhnúť. A ešte jednu infor. Nový monitor len zapojím do PC, alebo to musí prejsť celým systémom-nahrať do PC. Ďakujem Ti.
misoft
31.01.10,15:28
PC a OS väčšinou sami detekujú monitor. Často nie je nutné dokonca ani nič nastavovať (snáď len rozlíšenie a frekvenciu . podľa užívateľa a možností monitora). Pokiaľ je v PC kvalitná GK (graf.karta), tak tej je jedno, či to posiela monitoru menom "mrkvička", alebo monitoru menom "reďkvička", hlavne že to zoberie a zobrazí.

Niečo o monitoroch: http://sk.wikipedia.org/wiki/Monitor_%28displej%29#Pripojenia_monitorov_.28inte rface.29
Flinstone
01.02.10,08:31
možnosti nákupu sú široké. v cenách od 160 do 200 eur sa už dá kúpiť slušný 22" monitor aj v rozlíšení FullHD. Záleží hlavne od toho na čo ho budeš používať. Ak na bežné veci a video, tak full hd je dobrá voľba. Ak na hry, tak musiš mať veľmi dobrú grafickú kartu aby stíhala, alebo hry budú prestavené na menšie rozlíšenie, čo nieje problém, len to mierne zhorší kvalitu obrazu. Ak si z BA tak mi napíš SS a môžem ti bližšie poradiť, prípadne pomôcť s kúpou.
MiroM4
01.02.10,14:30
Prepáč, nejdem Ti odpovedať, ale poprosím o radu, akú spotrebu W má monitor IIYama 22". Chcem si kúpiť monitor tak do 200 EUR, vyhovuje mi podľa parametrov tento monitor,len neviem zistiť, akú spotrebu el. energ. má. Poprosím niekoho, aby mi poradil. Ďakujem.

Nepises presny model, tak to moze byt rozne, ja mam IIYAMA Vision Master Pro 514 22 inch CRT Monitor a ten ma spotrebu cca 190W, ale to je profesionalny CRT monitor, ak ides kupit LCD tak spotreba bude podstatne nizsia... ale samozrejme aj kvalita obrazu:-)
Majka7491
02.02.10,10:44
Monitor potrebujem na bežné veci. Písanie, prezeranie na internete, občas si pozriem z TV archívu prešvihnuté správy, či nejaký dokument. Z Vašich rád a z rady Misoft( preštudovala som si vikipéd. monitor) hodil by sa mi menší 19-20" monitor a asi aj Pivot by bol vhodný. Som od Topoľčian a monitor si chcem objednať v niektorom zás. obchode. Ak sa dá, prosím poraďte. Ďakujem ešte raz všetkým za radu.
Majka7491
02.02.10,13:27
Vyberám dosť dlho a už ma tlačí čas. Vybrala som si
22" LCD IIYAMA E 2209 HDS. Dúfam, že budem spokojná.
Nedá sa mi poslať Ti súkr. správu. Všetko dobré želám, ahojček.
Flinstone
03.02.10,13:32
Vyberám dosť dlho a už ma tlačí čas. Vybrala som si
22" LCD IIYAMA E 2209 HDS. Dúfam, že budem spokojná.
Nedá sa mi poslať Ti súkr. správu. Všetko dobré želám, ahojček.
myslím,že s výberom budeš spokojná... podľa parametrov je to dobrý monitor