Kubosik
20.01.10,14:52
Dobry den
potrebovala by som poradit nakolko je opravnena spravkyna domu vyuctovat poplatky za upratovanie a osvetlenie spolocnych priestorov na zaklade spoluvlastnickeho podielu. Zalohy sa totiz tykaju nebytoveho priestoru urceneho na podnikanie umiesteneho na prizemi bytoveho domu. Nebytovy priestor ma samostatny vchod, nema pristup do bytovych vchodov ani nevlastnim kluce od nich. Jej argumentom je ze ma dom vlastnu kotolnu a som spoluvlasttnik spolocnych priestorov. Nakolko suma vychadza cez 3+4 EUR mesacne zda sa mi neprimerana. poradte prosim co robit. dakujem
Lianka
20.01.10,14:45
Ak si spoluvlastnikom spolocnych priestorov, myslim, ze spravca ma pravo pytat od teba zalohy na tieto sluzby. Samozrejme predpokladam, ze vsetci spoluvlastnici zalohovo za tieto sluzby platia, nielen ty mas tu povinnost.
Kubosik
20.01.10,15:22
podla mna platia vsetci, ide len o to ze oni maju do tychto priestorov aj pristup teda ich vyuzivaju - to znamena ze ak za to platim aj mam podiel mala by som mat minimalne kluc od nejakeho vchodu. toto sa totiz tyka vylucne vchodovych priestorov, letna zimna udrzba, deratizacia a pod je extra co beriem ze je ok.
Lianka
20.01.10,15:39
Ano, mas pravo na umoznenie pristupu. Zrejme len nebola poziadavka z tvojej strany na ten kluc :). Logika mi hovori, ze ked si spoluvlastnikom tych priestorov, mas pravo ich aj uzivat, t. j. aj pravo vstupu.
Kubosik
21.01.10,09:37
v tom vchode kam nemozem je dokonca umiesteny v takom kumbaliku moj merac tepla a ked som sa pytala na kluc povedali mi ze nemam preco mat kluce od toho vchodu. hm je to cudne cele mam dojem ze platim hlavne preto lebo polovica bytov je vzhladom na situaciu na trhu prazdna tak to niekto platit musi. mozno by pomohla zmena spravcu ;)