Wodickova
20.01.10,17:40
Dobrý deň ekonómovia,

chcela by som sa poradiť. Naša spoločnosť (platiteľ DPH so slovenským IČ DPH) fakturuje českej spoločnosti (platiteľ DPH s českým IČ DPH) za odmenu v zmysle Frnachisingovej zmluvy. V predmete zmluvy bolo vyšpecifikované, ak česká spoločnosť predá naše produkty v mnozstve "xy", tak dostanu za to finančnú odmenu od našej spoločnosti. Je to oslobodene od DPH?

Dakujem
betka
20.01.10,20:09
V roku 2010 platí zásada: 15/1

§ 15


(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Najskôr postupujem tak, že hľadám službu v par. 16, ak ju tu nenájdem postupujem v zmysle 15/1
Wodickova
21.01.10,17:53
V roku 2010 platí zásada: 15/1

§ 15


(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Najskôr postupujem tak, že hľadám službu v par. 16, ak ju tu nenájdem postupujem v zmysle 15/1
ahoj Betka,
týka sa to roku 2009 este. Dostala som danovu kontrolu a zacali sa mi v tom smatrat. Ja som to fakturovala bez DPH, lebo to bolo fakturovane do statu EU (ceskej spoločnosti s ceskym IC DPH). Postupovala som spravne, ked som fakturovala ako oslobodene v tuzemsku.