Kristinka1402
20.01.10,17:08
Dobrý deň, mám z toho ročného zúčtovania úplný mišung, prosím, vedeli by ste mi odpovedať na tieto otázky?

Môžem robiť ročné zúčtovanie dane, ak má náš zamestnanec živnosť, ale zo živnosti nemal žiaden príjem? Ako mi to zdokladuje, že ten príjem zo živnosti nemal?

Od jednoho zamestnanca mi prišlo rozhodnutie o priznaní predčasného starobného dôchodku od 28.10.2009, opravu poistného budem robiť až v januárovej výplate, ovplyvní mi to ročné zúčtovanie? Má na žiadosť o ročnom zúčtovaní uviesť, že mu bol priznaný tento predčasný starobný a kde to má uviesť?

Ďalší zamestnanec o tento starobný dôchodok len požiadal, ale ešte mu neprišla odpoveď, ovplyvní to ročné zúčtovanie?

Jedna zamestnankyňa robí popri našej práci aj inde, má z toho asi 70 eur, pravdepodobne zdanené zrážkovou daňou, u nás má minimálnu mzdu, to jej už nemôžem dať zamestnaneckú prémiu, že? Mám jej tam tento príjem uvádzať? V žiadosti o RZD si ho má uviesť kam?

Dôchodca, ktorému idem robiť ročné zúčtovanie dane. (Robí za ročné zúčtovanie dane aj dôchodcom, všakže.) Môže si tento dôchodca uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku?

Ak má zamestnanec dôchodok, kde si to uvedie v žiadosti?

Poraďte prosím!!!
Johanka
20.01.10,16:22
Ak si prečítaš § 38 Zákona o dani z príjmov, polovica otázok z tohoto rozsiahleho zadania bude zodpovedaná.

A ešte pár riadkov z § 39 :
(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

;)
Kristinka1402
20.01.10,16:45
Čiže ak som správne pochopila, je to tak, ako som hovorila - ak ma požiada do 5. 2. a nejdem mu robiť ročné zúčtovanie, tak mu potvrdenie vydám do 10.2, ak do 15.2. požiada o ročné zúčtovanie, potvrdenie mu vydám až po ročnom zúčtovaní do konca apríla, upravené o toto ročné zúčtovanie, je to tak?

Stále tie odpovede na moje otázky neviem :( Prosím, poraďte mi :(
Kristinka1402
20.01.10,17:30
Prosím, vedeli by ste mi niekto odpovedať na horeuvedené otázky?
Johanka
20.01.10,17:36
Môžem robiť ročné zúčtovanie dane, ak má náš zamestnanec živnosť, ale zo živnosti nemal žiaden príjem? Ako mi to zdokladuje, že ten príjem zo živnosti nemal?

Poraďte prosím!!!
O ročné zúčtovanie musí zamestnanec požiadať. Čítala si tlačivo ŽIADOSŤ o vykonanie RZD ?
V bode I. niečo zamestnanec vyhlasuje ...
;)
Johanka
20.01.10,17:38
Od jednoho zamestnanca mi prišlo rozhodnutie o priznaní predčasného starobného dôchodku od 28.10.2009, opravu poistného budem robiť až v januárovej výplate, ovplyvní mi to ročné zúčtovanie? Má na žiadosť o ročnom zúčtovaní uviesť, že mu bol priznaný tento predčasný starobný a kde to má uviesť?

Poraďte prosím!!!
Detto predchádzajúca odpoveď.