daja
20.09.05,13:45
Ahoj všetci. Chcem Vás poprosiť o radu. Odberateľovi sme vystavili faktúru na našu spoločnosť s.r.o.. Keď nám ju uhradil, peniaze previedol na účet fyzickej osoby - živnstníka a nie na účet s.r.o. (ide o to, že najskôr sme s ním obchodovali ako živnostník a asi pred mesiacom sme prešli na s.r.o) . Neviete mi prosím niekto poradiť ako to teraz zaúčtovať. Ďakujem.
Paula
20.09.05,11:52
Ahoj všetci. Chcem Vás poprosiť o radu. Odberateľovi sme vystavili faktúru na našu spoločnosť s.r.o.. Keď nám ju uhradil, peniaze previedol na účet fyzickej osoby - živnstníka a nie na účet s.r.o. (ide o to, že najskôr sme s ním obchodovali ako živnostník a asi pred mesiacom sme prešli na s.r.o) . Neviete mi prosím niekto poradiť ako to teraz zaúčtovať. Ďakujem.Najčistejšie by bolo, keby ste mu peniaze vrátili a on znova zaplatil na správny účet. Alebo to vyriešiť platbou v hotovosti - teda pokladničnými dokladmi. Môj názor.
daja
20.09.05,12:08
Ďakujem. Tiež uvažujem nad tými pokladničnými dokladmi. To bude asi najjednoduchšie.
jess
20.09.05,12:19
ja to zvrtnem opačne.....ako zaúčtujem v PU platbu, ktorá nám nepatrí, teda došlý dobropis je vystavený na našu firmu - s.r.o., ale dobropisovaný tovar nám nikdy nebol dodaný, pretože bol dodaný na tiež našu firmu - SZČO?
Paula
20.09.05,12:33
ja to zvrtnem opačne.....ako zaúčtujem v PU platbu, ktorá nám nepatrí, teda došlý dobropis je vystavený na našu firmu - s.r.o., ale dobropisovaný tovar nám nikdy nebol dodaný, pretože bol dodaný na tiež našu firmu - SZČO?. Najprv by som požiadala dodávateľa o správne adresovaný dobropis. A potom sa dohodnúť o vysporiadaní, resp. posune peniažkov.