lachine
20.01.10,19:34
Zdravim vsetkych poradakov.
Prosim Vas poradte,ako ma byt spravne preplateny sviatok(nahrada za sviatok),ked v zmluve je napisane ze zamestnancovi sa priznava hod.mzda pri 37,5hod.tyždnnovom čase.Robime v nepretržitej prevadzke
12hod.2krat den,2kratvolno,2krat noc 2kratvolno.
Dakujem.lachine
lachine
24.01.10,20:01
ahojte vsetci.prosim vas 21.1.som pisala prispevok o preplacani sviatkov a este mi nikto neodpisal a potrebujem to vysvetlit.neverim ze by to nikto nevedel.tu je vela mudrych ludi.prosim odpovedzte.dakujem.lachine
jamis
24.01.10,20:08
ahojte vsetci.prosim vas 21.1.som pisala prispevok o preplacani sviatkov a este mi nikto neodpisal a potrebujem to vysvetlit.neverim ze by to nikto nevedel.tu je vela mudrych ludi.prosim odpovedzte.dakujem.lachine

a čo si písala ? V akej téme ?
Lianka
24.01.10,20:09
Nezakladaj kvoli tomu novu temu. Pod povodny prispevok napis dalsi s textom "posuvam", tvoja tema sa dostane dopredu a niektor si ju iste vsimne. Je nedela vecer, verim tomu, ze vacsina uctovniciek pracovala aj cez vikend, nemyslim, ze im treba zazlievat, ze ihned neodpovedali. Teraz naozaj asi maloktora sedi s vylozenymi nohami (bez urazky, lachine, nechcela som sa ta dotknut - myslela som to nadnesene ;)).

Alebo si skus vyhladat pribuzne temy, pravdepodobne sa to tu preberalo.
Dav
24.01.10,20:14
Koľko hodín odrobil vo sviatok krát hodinová sadzba plus 100% príplatok.
lachine
24.01.10,21:08
dobre.dakujem za radu.cau
lachine
24.01.10,21:18
prepacte,asi som zle polozila otazku. nie ako, ale ci mame narok na nahradu sviatku pri tych opisanych podmienkach.lachine
lachine
01.02.10,23:53
posuvam
a_je_to
02.02.10,00:33
Zdravim vsetkych poradakov.
Prosim Vas poradte,ako ma byt spravne preplateny sviatok(nahrada za sviatok),ked v zmluve je napisane ze zamestnancovi sa priznava hod.mzda pri 37,5hod.tyždnnovom čase.Robime v nepretržitej prevadzke
12hod.2krat den,2kratvolno,2krat noc 2kratvolno.
Dakujem.lachine


prepacte,asi som zle polozila otazku. nie ako, ale ci mame narok na nahradu sviatku pri tych opisanych podmienkach.lachine

Ide o odpracovaný, alebo neodpracovaný sviatok ? Obidva rieši Zákoník práce a jeho § 122. Za odpracovaný sviatok Ti patrí mzda, ako za bežný deň, plus najmenej 50% mzdové zvýhodnenie - príplatok priemerného zárobku za minulý štvrťrok. Za neodpracovaný sviatok - ak si mala o tento sviatok menej dní v mesiaci, Ti patrí náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku. Sviatok musí byť štátom uznaný, nie nedeľa.
lachine
06.02.10,15:51
Dakujem za vysvetlenie,tomu rozumiem,ale problem je v tom ci mame narok na preplacanie sviatkov ktoré sme neodrobili(uznane štatom),ked pracujeme na smeny v nepretržitej prevadzke po 12hod.Vdaka.
Lachine
IvetaH
13.02.10,12:49
Nárok na náhradu máš iba v prípade, že ti zmena odpadne kvôli sviatku. Napr. 6.1.2010 ak by nebol sviatok, robíš. Ale pretože bol sviatok, nerobíš a máš nárok na náhradu. Ale ak by ti podľa rozpisu zmien vychádzalo voľno na 6.1. , nemáš nárok na náhradu. Je to tvoj normálny voľný deň.
lambo22
15.11.11,18:07
mam taku otazku k preplacaniu sviatkov (teraz konkretne 17 november) lebo mam v tom stale chaos

moj pripad je ze mam pausalny mesacny prijem (teda zarobim XY € aj ked ma mesiac 20 alebo 22 pracovnych dni)

pracujem na 2 smeny 37,5h tyzdenne (pon-piat 7,5h)

problem teraz nastal ak je sviatok (bezne sa do prace nejde) a zamestnavatel odomna chce aby som siel do prace.

Ak by som nesiel do prace tak mam tento sviatok normalne preplateny ako keby sa nic nedialo (teda budem doma oddychovat ale platu sa to nedotkne)

ak pojdem do prace vo sviatok kolko mam dostat navyse ?

pretoze mi chceli dat sumu o vymere 7,5h plus 25%

ale stale to neviem pochopit ak nepojdem tak budem mat volno ale pritom zaplatene 7,5h
ale ked pojdem do prace budem mat zaplatene 7,5h plus 25%
a tych 25% mi spravi rozdiel tak 10€ na vyplate
takze podla mojho nazoru sa mi vobec do prace neoplati ist vo sviatok kvoli 10€

chcel by som nejake vysvetlenie ci som si to vylozil spravne.

dakujem
nikulik
15.11.11,20:13
Pýtaš sa či mas ist do prace, alebo aky je vypocet pri praci cez sviatok??
Ivetak1807
15.11.11,21:17
Ahojte poraďáci. Ja by som chcela poradiť tiež ohľadom sviatkov. Ide konkrétne o tohtoročné Vianoce, reštaurácia, ktorej robím papiere, bude mať zatvorené, je to 24.12.-26.12., t.j. sobota, nedeľa a pondelok. Chcem poprosiť o radu, ako mám tieto dni zaplatiť zamestnancom, keď normálne by robili, v iné sviatky vždy pracovali. Mám im tam dať dovolenku? V § 112 ods. 3 som našla, že nie. Je to tak? Budú mať iba náhradu za sviatok alebo dať dovolenku? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
nikulik
15.11.11,21:28
Ja by som dala len náhradu za sviatok.