denimama
20.01.10,18:54
Zdravim vsetkych, chcem poprosit o radu, ci skor dobry napad. Nedavno som dostala krasnu, velku vyrezavanu policu na korenie. Je to starozitnost. Ma niekolko "podlazi" a v nich kopu malych drevenych suflickov, v ktorych by sa podla povodneho zameru malo uskladnovat korenie. Sypat korenie do drevenych nadobiek bez vrchnaka mi vsak pripada nevhodne, nehygienicke a takto uskladnene korenie po case urcite vyprcha. Nemate nejaky napad, ako to vyriesit? Premyslala som nad priesvitnymi miskami s vrchnakom, do akych sa v obchode vazia salaty ci natierky, ale tie suflicky su dost male: sirka je 5cm, hlbka 7cm, vyska 4cm. Neviete o niecom s vrchnakom, co by sa tam dalo vlozit? Kedysi predavali sodu bicarbonu a kyselinu citronovu v hranatych krabickach s vieckom, ale teraz som nic podobne nevidela. Dakujem!
220870
20.01.10,18:05
Sodu bicarbonu a kyselinu citronovu stále predávajú v hranatých krabičkách.V JEDNOTA.
calawen
20.01.10,18:07
Minule som v Tescu našla také maličké nádobky s vrchnákom (používam na príkrmy pre drobca) - majú objem cca 90 ml, veľkostne sú porovnateľné s krabičkou od sódy bicarbony (možno nejaký ten mm menšie). Cenovo to bolo tiež prijateľné 4 ks za 90 centov.
bupi
20.01.10,19:14
Krabicka od sody bicarbony ma rozmery 4,5x6x4,5 cm. Takze nalezato to mozno s problemami vojde.

Ak by nie, tak skus to dat do nejakej sklenenej liekovky.
denimama
20.01.10,19:25
Dakujem za tipy, ste zlati. Asi chodim do nespravnej Jednoty, tu maju len okruhle nadobky so sodou. Musim sa teda porozhliadnut. Potesili ste ma.
viktorviktor
21.01.10,13:12
ešte môžeš zájsť do fotolabu, (od niektorého fotografa) a pýtať si umelohmotný obal od filmov, sú čierne. sivé aj priesvitné
každý obaľ sa dá znížiť zrezaním a potrebnú výšku aj od sódy bicarbony
bupi
22.01.10,09:12
Tak v tych filmovych dozach by som teda potraviny neskladovala. Proste po chemii to tam nepatri.:eek:
viktorviktor
22.01.10,10:54
no vidíš, konečne viem prečo mám okuliare na čítanie, občas sme tie dózy použili ako štamprlíky :confused::mee::---:---
bupi
22.01.10,13:03
To je fakt, znicena pecen a oci spolu suvisia, tak to bude tym.
buchač
22.01.10,14:46
Zdravim vsetkych, chcem poprosit o radu, ci skor dobry napad. Nedavno som dostala krasnu, velku vyrezavanu policu na korenie. Je to starozitnost. Ma niekolko "podlazi" a v nich kopu malych drevenych suflickov, v ktorych by sa podla povodneho zameru malo uskladnovat korenie. Sypat korenie do drevenych nadobiek bez vrchnaka mi vsak pripada nevhodne, nehygienicke a takto uskladnene korenie po case urcite vyprcha. Nemate nejaky napad, ako to vyriesit? Premyslala som nad priesvitnymi miskami s vrchnakom, do akych sa v obchode vazia salaty ci natierky, ale tie suflicky su dost male: sirka je 5cm, hlbka 7cm, vyska 4cm. Neviete o niecom s vrchnakom, co by sa tam dalo vlozit? Kedysi predavali sodu bicarbonu a kyselinu citronovu v hranatych krabickach s vieckom, ale teraz som nic podobne nevidela. Dakujem!

Daj foto .....

Daj cenu ....

Zbavím Ťa problému ....;)