justafa
20.01.10,20:14
Dobry den,
zaujima ma ake su Dell produkty, v com su horsie alebo lepsie od konkurencnych? alebo co maju, co iní nie...citala som, ze maju hlucne notebooky... dakujem
TomasHC
20.01.10,21:36
Dell nevyraba jediny model ntb, takze generalizovat ci je DELL dobry, je s prepacenim aj bez prepacenia blbost!

Ak chces porovnavat, tak si vyber dva vybavou podobne ntb od roznych vyrobcov a potom sa o niecom mozeme bavit...
justafa
21.01.10,18:22
ja som to chcela vediet skor tak vseobecne, napr. ked niekto povie, ze napr. ETA je priserna znacka, tak ako je to so znackou Dell?
stadur
21.01.10,18:36
je to len vec nazoru, ja hovorim ze ETA je celkom dobra znacka, a DELL je tiez znacka. Ale porovnavat nieco len podla znacky nemusi byt vzdy optimalne. Mam dva DELL-i a som s nimi celkom spokojny, ale mam aj Lenovo a to je tiez celkom super.
dalid
22.01.10,07:49
ja som to chcela vediet skor tak vseobecne, napr. ked niekto povie, ze napr. ETA je priserna znacka, tak ako je to so znackou Dell?

Takto vseobecne hodnotit je to nezmysel. Napr: Vyrok - Mercedes vyraba dobre auta. Celkom to pravda nie je, lebo ich "trhaky", rady ML a E rady v statistike spolahlivost aut ADAC su prepadaky. A pritom to su premiove produktove rady aut. Takze takyto vyrok nie je relevantny.

Vo vseobecnosti sa ale da povedat, ze DELL patri k lepsiemu priemeru. Zaujimava je ich ponuka, ak si priplatis mas ich garanciu v pripade poruchy tvojho Dell NB, ze ti daju nahradny v priebehu nasledujuceho pracovneho dna...

Momentalne mam tiez Dell (Latitude) - po 2och rokoch pouzivania spokojnost. Odolny voci prenasaniu, kvalitne plasty, panty, bateria stale vydrzi cca 4 hodiny pri praci s kancelarskymi aplikaciamy. Novy stal nieco vyse 50 000,-Sk. Ak chces kupit nejaku nizsiu radu, nepytaj sa ma, nemam s nimi skusenost.:cool:
justafa
22.01.10,20:14
a co Dell okrem notebookov a pc ponuka? aj nejake sluzby? resp. s akym operacnym systemom to dodavaju..moc sa nevyznam v tychto terminoch.. vyvija nejaky SW, alebo len HW?
misomiso
22.01.10,20:39
Dell je imidzovka, to je ked chces mat NB, co nema hocikto, ako papr v autach SAAB.

Druha vec, ze za tu cenu by tomohlo byt aj lepise, kazi sa to. Na druhej strane je fakt, ze rano u teba zvoni chlapik a vymeni vsetky creva, podpises a je vybavene.
TomasHC
23.01.10,09:41
Vo vseobecnosti dobre ntb: Toshiba, IBM, HP, DELL, SONY, APPLE...
Vo vseobecnosti horsie ntb: Asus, Acer, Mercury a vsetky tie nezname lacne ntb v ponuke Shark computers a podobne.

EDIT: ale neda sa samozrejme povedat, ze HP za 500E bude lepsie ako Asus za 800E (aspon teda vybava a spracovanie)

A pozrite si, co sa repasuje a predava - http://www.repasovanepc.sk/categories/Repasovan%C3%A9-notebooky/ - je tam nejaky Acer...? Preco asi?
dalid
23.01.10,12:28
justafa - vsak si vygoogli ich stranku a pozri sa sam co robia....
http://www1.euro.dell.com/sk/sk/gen/df.aspx?refid=df&s=gen

misomiso - pre imidzovka?? Samozrejme maju aj take, ale maju aj pracovne NB, kt na imidz podla mna nie su, ale su na pracu...
Problem je ze justafa nam nepovedal, preco sa zaujima prave o Dell a kolko vlastne na NB vie dat euracov...


TomasHC - az na to, ze IBM dnes uz NB nerobi, predali to Lenovu. To nastastie este ako tak drzi kvalitu IBM pri Thinkpadoch ;)
misomiso
23.01.10,16:24
Vo vseobecnosti dobre ntb: Toshiba, IBM, HP, DELL, SONY, APPLE...
Vo vseobecnosti horsie ntb: Asus, Acer, Mercury a vsetky tie nezname lacne ntb v ponuke Shark computers a podobne.

EDIT: ale neda sa samozrejme povedat, ze HP za 500E bude lepsie ako Asus za 800E (aspon teda vybava a spracovanie)

A pozrite si, co sa repasuje a predava - http://www.repasovanepc.sk/categories/Repasovan%C3%A9-notebooky/ - je tam nejaky Acer...? Preco asi?

No neviem, Asus a Acer davas do jednej kategorie? Asi pred doma mesiacmi vybehli vysledky celosvetoveho prisekumu spolahlivosti NB. Acer bol najhorsi, zatial co Asus medzi najlepsimi. Najvacsie prekvapenie - sklamanie prisekumu bolo Lenovo, ktore bolo ak sa dobre pamatam uplne najhorsie.
mecky
24.01.10,09:12
no ja som videl tuto statistiku, najhorsie vyslo z toho HP :)
http://www.dsl.sk/article.php?article=8338