sibili
20.01.10,23:35
Dobry den, mam totalny chaos co mam robit nakolko sa v tychto veciach absolutne nevyznam. Dufam, ze sa vyjadrim jasne a budete mat so mnou trpezlivost :)
Od 11/2008 som na rodicovskej dov.
Zaroven som od 1.7.2009 zacala popri rodicovskej pracovat na DoPC v jedne firme. + Od 1.9.2009 som zacala na DVP ucit 6hod/tyzdenne v skole. Chcem sa spytat, kedy si musim podat DP? Aku sumu som musela v min.roku prekrocit aby som musela podat DP? Rata sa cista mzda alebo brutto?
Mam podpisat vyhlasenie na zdanenie prijmov fyz.osob od oboch zamestnavatelov? K comu je to dobre?
Potrebujem oboch zamestnavatelov poziadat o RZ??
VELMI VAM VOPRED DAKUJEM ZA ODPOVED :rolleyes:
ata111
20.01.10,22:53
Stačí, aby si požiadala jedného zo zamestnávateľov /školu/ o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň zo závislej činnosti. To len v tom prípade, ak si mala príjmy zdaňované preddavkovou daňou a nie daňou zrážkovou. Ak sa rozhodneš podať DP, vyžiadaš si potvrdenia o príjme od oboch zamestnávateľov a ak ti zrážali preddavkovú daň a vyplníš ho. Vyhlásenie podpisuješ len u jedného zamestnávateľa, u dvoch súbežne to nie je možné, nakoľko by si si uplatňovala nezdaniteľnú čiastku duplicitne. V tvojom prípade máš nárok na odpočet plnej výšky nezdaniteľnej čiastky. Ak by tvoj príjem nedosahoval výšku NZČ, DÚ ti vráti celú daň /preddavkovú i zrážkovú/.
sibili
20.01.10,23:14
Dakujem velmi pekne za odpoved...hned mam lepsi pocit :---
Aby som to este nejako dostala do tej mojej hlavy - na vyplatnej paske zo skoly mam uvedenu zraskovu dan. Znamena to, ze skolu teda nemozem poziadat o vykonanie rocneho zuctovania? Spravne?
A naopak z firmy, v ktorej pracujem na DoPC mam uvedeny preddavok na dan - takze si mozem u nich poziadat o RZ?
Prepacte este jedna otazka - Aku vysku presne moj prijem nemoze presiahnut - Aka je vyska NZČ?
Vopred dakujem za odpoved na moje pologramotne otazky ale fakt som tieto veci doteraz nikdy nemusela riesit :confused::D
marcelaStanakova
06.03.11,17:08
FO bol od 1.1.2010 evidovaný na UP do 30.6.2010, pracoval len jeden mesiac na dohodu o praocovnej činnosti uhrn príjmov 100 EUR môže si podať DP typ A aby mu bola vrátená daň ? má nárok na nezdaniteľnú časť?
veronikasad
06.03.11,17:10
FO bol od 1.1.2010 evidovaný na UP do 30.6.2010, pracoval len jeden mesiac na dohodu o praocovnej činnosti uhrn príjmov 100 EUR môže si podať DP typ A aby mu bola vrátená daň ? má nárok na nezdaniteľnú časť?
mal zrazenú daň ? Povinnosť podať DP nemá, ak ho podá a mal zrazenú daň - DU mu ju vráti. Každý daňovník (s výnimkou SD, PSD, VD a milionárskej dane) má nárok na uplatnenie celoročnej NČZD, bez ohladu na počet mesiacov poberania zdanitelného príjmu
marcelaStanakova
06.03.11,17:12
Ano mal zrazenú daň išlo mi o to aby sa mu vrátila tá daň, Ďakujem za odpoveď !