marian152
20.01.10,23:55
Ahojte

Bol by som rád, keby ste mi pomohli doladiť moju stránku (pcm-hc.sk). Čiže či nemám v textoch chyby, a či sa vám celkovo vzhľad páči, čo by ste zmenili atď...
Aankaa
21.01.10,05:22
Ahoj, v prvom rade si tam dopíš mesto, resp. aj jeho okolie....absolútne nie je zrejmé, kde chceš pôsobiť.
Podľa stránky vidieť, že začínaš, ale bolo by fajn tam hodiť nejaké referencie.
Maniak
21.01.10,06:42
Ak si to robil po prvy krat tak je to ok celkom slune na...sice odkazy na uvod, služby, cennik, kontakt su sice trosku komplikovane ja osobne by som to napisal lahsie..ale urcite je to urobene v nejakom programe..
a ako napisala aankaa uz tam staic len malickosti dopisat a mas to ok..už len seo aby ta google nasiel::)))
matus-x1
21.01.10,10:08
Zle zapamätateľná doména + navyše s pomlčkou. Síce to zelené pozadie vypadá pekne ale texty sa lepšie čítajú keď je nejaké jednofarebné kontrastné pozadie. Takto sa oči vyše namáhajú.
V kontakte mi chýba viac informácií.

Na mňa moc dôveryhodne tá stránka nezapôsobila. :(
Ale ak to bola tvoja prvá práca, tak pochvala.
Ericeqh
21.01.10,10:30
Urob si tu stranku cez niejaky redakcny system, budes mat jednoduchsie editovanie, bude to vyzerat profesionalne a navyse si na to najdes na nete aj niejaku peknu graficku sablonu.
marian152
21.01.10,11:29
Ahoj, v prvom rade si tam dopíš mesto, resp. aj jeho okolie....absolútne nie je zrejmé, kde chceš pôsobiť.
Podľa stránky vidieť, že začínaš, ale bolo by fajn tam hodiť nejaké referencie.

Dopísať mesto mám v pláne, len počkám na reakcie ostatných, aby som to nemenil celý deň. A tie referenci, no ja neviem, zatiaľ jeden zákazník a ja ho budem otravovať či súhlasí aby bol na mojej stránke v sekcii referencie?


Ak si to robil po prvy krat tak je to ok celkom slune na...sice odkazy na uvod, služby, cennik, kontakt su sice trosku komplikovane ja osobne by som to napisal lahsie..ale urcite je to urobene v nejakom programe..
a ako napisala aankaa uz tam staic len malickosti dopisat a mas to ok..už len seo aby ta google nasiel::)))

ďakujem...čo máš na mysli slovom "ľahšie"? Samozrejme že je to urobené v programe, inak sa to urobiť nedá, pokiaľ máš na mysli tlačitka. Kódovanie som robil v Textovom editore a prvý krát, ale chcem to mať vyšperkované, nech to trocha vyzerá.


Zle zapamätateľná doména + navyše s pomlčkou. Síce to zelené pozadie vypadá pekne ale texty sa lepšie čítajú keď je nejaké jednofarebné kontrastné pozadie. Takto sa oči vyše namáhajú.
V kontakte mi chýba viac informácií. Doména je zle zapametateľná, lebo mi doménu pcm.sk nejaký trúd vyfúkol. Mal som tam nahodené iné pozadie, ale potom som ho zmenil. Najskôr to vyzeralo takto (http://test.pcm-hc.sk/). A čo konkrétne by v tom kontakte malo byť? Keď ku mne nechodia zákazníci tak načo tam budem dávať svoju adresu?
matus-x1
21.01.10,11:43
Tak zober si fakt že na tvoju stránku majú prísť hlavne začiatočníci a keď dáš niekomu takému vizitku aby si pozrel tvoj web, tak z vlastne skúsenosti viem, že majú problémy sami nájsť pomlčku na klávesnici.

Do kontaktu napr. obrázky tvojich certifikátov a podnikateľský subjekt.

A prípadne na akú lokalitu slovenska sa zameriavaš alebo či cestuješ po celom slovensku.
marian152
21.01.10,12:13
...ja žiadne certifikáty nemám, ani nemám podnikateľský subjekt...a už som tam doplnil že kde je ktorá služba dostupná...
zubro85
21.01.10,12:59
tu dostupnost si daj radsej do kontaktov, a chyba ti tam kontakt na skype
marian152
21.01.10,13:54
...aj som rozmýšľal či dať skype, a tak dám...aj tu dostupnosť teda ešte dopíšem aj do kontaktu...
luigi72
21.01.10,16:51
Zdravim,

na prvy pokus je to velmi dobra stranka. Mne este stale vadi ten podklad, velmi zle sa cita text. Ak velmi trvas na farebnom podklade, tak by si mohol aspon take nieco skusit, ako je v prilohe.
marian152
21.01.10,17:35
...spravil som to podľa teba, naozaj to vyzerá lepšie (troška som tomu ešte pridal saturáciu)...
Deiky
23.01.10,07:10
Zdravim ta, môzem sa ta opytat aky hosting máš? Skúsim ti niečo navrhnut alebo prerobit nieco jednoduche ako by to mohlo graficky vyzerat : )
veva125
23.01.10,07:29
Mne tam chyba adresa... Cokolvek na internete hladam, vzdy si skontrolujem, ci tam ma clovek uvedenu adresu. Ak nema, tak ma nezaujima, posobi na mna nedoveryhodne... Prip. aspon link na zrsr.sk, ked uz nechces priamo adresu uvadzat...
marian152
23.01.10,15:16
...no adresa je tam zbytočná, lebo ku mne nechodia zákazníci. Ale keď je to také dôležité, tak ju tam dám.

Deiky - hosting mám od www.exohosting.sk a mám ten najmenší - mikro. Ten mi na moje účely bohato stačí. :-)
veva125
23.01.10,15:59
...no adresa je tam zbytočná, lebo ku mne nechodia zákazníci. Ale keď je to také dôležité, tak ju tam dám.
Nejde o to, ci k Tebe chodia zakaznici, ide o doveryhodnost. Neviem, ako to vidia ostatni, ale mna by to odradilo.
marian152
23.01.10,16:13
...tak ju tam dám...
luigi72
24.01.10,12:27
Aj ICO prip. aj DIC tam mozes hodit... ;)
nakupdomov
25.01.10,14:12
taká zelená fádna stránka.. Funkčnosť spĺna ale ja by som ju trošku oživil..
marian152
25.01.10,15:04
...čím?...
iriska
25.01.10,15:50
..., ani nemám podnikateľský subjekt......

chápem to tak, že nemáš živnostenský list alebo to znamená niečo iné?
marian152
25.01.10,16:30
živnostenských listov mám asi tolko jak ich je v lete na strome...len som nechapal co to znamena "podnikatelsky subjekt"
peter9998
26.01.10,13:30
hmm stranka celkom fajn - sice logo by som asi odporucal dat niejake lepsie profesionalnejsie a roztiahnut ho po celej sirke...dalej ja osobne by som bral keby v kontakte si mal ico mne to pride doverihodnejsie...plus by som tam dorobil referencie - sice len zacinas ale neverim tomu ze si nepreinstalovaval win a podobne sluzby

ako som si pozrel kod tvojich stranok tak SEO a onpage a offpage optimalizacia ti moc asi nehovori takze bud by som to zveril niekomu a zaplatil si zato nech ti pomozu spropagovat tvoje stranky alebo postupne zacni - offpage mozes zacat napr s registraciu do katalogov osobne pripadne mozem odporucit mna :D http://registraciadokatalogov.info pripadne ak chces poradit aj onpage optimalizaciou napis mi do ss co som si len tak narychlo vsimol ziadny tag H tam nemas...
marian152
26.01.10,14:45
...tak si sadni na rit, lebo ja som pri vytváraní tej stránky čerpal iba z www.jakpsatweb.cz . A tam o tom toho veľa popísaného nebolo a čo bolo, je staré. Do katalógov som sa registroval, som na azete a surf.sk. Tá tvoja stránka mi nejde otvoriť. SEO mi niečo hovorí, ale onpage a offpage mi ozaj nehovorí nič a nikomu to zverovať nebudem, keď tak si to naštudujem a spravím si to sám...v tejto oblasti sa rád učím nové veci...akurát objavujem tajomstvá presmerovania pomocou .htaccess :-D
Dantess
26.01.10,14:51
...tak si sadni na rit, lebo ja som pri vytváraní tej stránky čerpal iba z www.jakpsatweb.cz . A tam o tom toho veľa popísaného nebolo a čo bolo, je staré. Do katalógov som sa registroval, som na azete a surf.sk. Tá tvoja stránka mi nejde otvoriť. SEO mi niečo hovorí, ale onpage a offpage mi ozaj nehovorí nič a nikomu to zverovať nebudem, keď tak si to naštudujem a spravím si to sám...v tejto oblasti sa rád učím nové veci...akurát objavujem tajomstvá presmerovania pomocou .htaccess :-D
Raz príde čas, keď nebudeš stíhať, alebo vedieť spraviť všetko, čo potrebuješ. Osobne by som SEO nechával na odborníkov, pretože tým môžeš viac pokaziť, než získať (ak to pokazíš), ale ak si taký dobrý samouk, tak do toho, ale profi firmy nie náhodou pýtajú za to veľké prachy. Je to komplikovaná vec, ktorú sa nenaučíš robiť len tak...
marian152
26.01.10,15:18
...zatiaľ si vystačím, internetová stránka nieje prvoradá...a navyše na to teraz nemám financie...takže sa orientujem na zdokonaľovanie vecí, ktoré si môžem spraviť sám...
peter9998
26.01.10,15:31
oki ja som chcel len pomoct ;) ked to zvladas sam tak drzim palce ;) este ak dovolis ti odporucim aspon knizku - Velky pruvodce SEO autor michal kubicek pre pochopenie co seo je a vysvetlenie atd mozem vrelo odporucat
Deiky
26.01.10,21:52
Myslim ze staci pozriet www.seochat.sk a tam ziskat zaklady...
Deiky
26.01.10,22:03
Zaklady pochyti clovek rýchlo pokial je sikovný... A pokial sa drzi zakladných pravidel, tak nic nepokazi... Ked nieco zacnes tak poriadne... K tej stranke by som si ani odbornika neplatil, ked uz poriadu stranku a tak do niecoho investovat mimo stranky...ked neches investovat, tak si zisti zakladne veci o SEO popripade SEM a urob si to sam... co zvladnes..
marian152
30.01.10,16:06
ďakujem všetkým...ešte sa opýtam, podľa vás, na akej úrovni sú tieto obrázky? Sú na takej úrovni aby som to mohol robiť profesionálne a zaradiť to do svojej ponuky? www.pcm-hc.sk/galeria.html
marian152
01.02.10,15:58
...posúvam...
luigi72
01.02.10,18:59
ďakujem všetkým...ešte sa opýtam, podľa vás, na akej úrovni sú tieto obrázky? Sú na takej úrovni aby som to mohol robiť profesionálne a zaradiť to do svojej ponuky? www.pcm-hc.sk/galeria.html (http://www.pcm-hc.sk/galeria.html)


Závisí to od toho, v akom programe si ich robil. V podstate vyzerajú dobre. Od poslednej mojej návštevy pribudli ďalšie 2 obrázky. Jedine tieňovanie sa mi nepozdáva, má príliš ostré kraje, ako keby svetlo bolo veľmi silné, v niektorých prípadoch sú ako keby rôzne zdroje svetla a nie jedno globálne svetlo. Koľko mesiacov, rokov sa venuješ tvorbe 3D grafiky?
marian152
01.02.10,19:15
...začal som presne 8 decembra...práve preto sa pýtam, či je to na akej-takej úrovni, lebo sám sebou som si neni istý...mne sa to páči, ale to môže byť len skreslený názor autora...obrázky tam budú pribúdať (budem obmieňať tie menej vydarené) stále...
luigi72
01.02.10,21:18
Aký SW používaš?
marian152
01.02.10,21:29
3ds max 2010 SP1
marian152
07.02.10,06:10
...dve noci som nespal a hrajkal som sa so stránkou. Kto rozumie kódu, mohol by sa na to pozrieť, či tam niesú chyby. V pätičke mám odkaz na http://seo-servis.cz, s tým som si pomáhal, takže všetky chyby by mali byť opravené (stačí kliknúť na tú ikonku a ukáže vám to stav stránky). Tiež som niekde popridával texty a prerobil formátovanie cez css, zmenil som bočné pozadie na bledomodré, a logo som si spravil cez obyčajný text, lebo keď som tam dal obrázok, tak bol strašne hranatý a nebolo to vyhladené...tí čo používate IE by ste mi mohli napísať, či sa vám to logo zobrazilo korektne (všetky písmenká PCM by mali byť rovnakým fontom)...
luigi72
08.02.10,20:56
Na zaciatocnika velmi-velmi slusna stranka.

Tak sa mi zda, ze okrem MSIE u mna aj Firefox aj Opera ignoruju dynamicke fonty (.eot) nastavene v tvojom css - v FF mam predvolene pismo Times NewRoman a v Opere Times NR a Courier new.

V opere mas cele logo posunute.

Preco si mal zubkovane kraje, ked si ukladal obrazkove logo? Existuje vyhladenie... a mozes vybrat aj format obrazku (gif su niekedy zubkate, ale jpg a png by mali byt v pohode)
marian152
08.02.10,22:50
...no to logo plánujem nejako upraviť dnes v noci. Skúsim to asi ešte raz s tým obrázkom, lebo to písmo sa mi nezdá tiež veľmi vyhladené. Takisto chcem to troška oživiť nejakými obrázkami, tak už mám ikonku, ktorú dám namiesto pomlčiek, takisto nejaké ilustračné obrázky do textu, ale to som ešte nedomyslel, takže uvidím čo stihnem dnes v noci porobiť. Horizontálna poloha loga nieje až taká podstatná, to neriešim.
marian152
09.02.10,04:22
...tak mám hotovo. Logo som nahradil z časti obrázkom, pretože niektoré staršie prehliadače nedokážu pracovať s .eot. TOakým písmom sa zobrazí "...computer management..." mi je jedno. Namiesto pomlčiek som použil ikonky. Ešte zostáva do textu podopĺňať nejaké ilustračné obrázky...to budem dopĺňať postupne. Inak ešte minule som doplnil jednu funkciu - referencie, ktoré sa budú zobrazovať pod menu. Znalí kódu si môžu všimnúť prípravu. Ešte treba tie referencie niekde zohnať.
lpopi
14.02.10,08:51
to modré pozadie je strašné ... pardon
marian152
14.02.10,09:30
a aké by tam malo byť?
frndzalica
18.03.10,09:38
Sorry ak budem hnusný k tebe ale chcel si vedieť názor. Ak si niekto kto sa IT moc nevenuje a podnikáš v inej oblasti tak na takého človeka je tá stránka povedzme ok.

Ale ak si "z oblasti IT" a chceš zarábať na počítačových službách tak to si snáď robíš srandu. Neviem ako to mám chápať. Keď si predstavím, že by som mal byť tvoj zákazník (čiže žiak) a ty môj učiteľ tak sa na tom riadne pobavím keď zbadám tvoju stránku. Breboha veď v galérií máš fakt dobre spravenú 3D grafiku a stránku vôbec nevieš spraviť lepšiu po grafickej stránke. A nehovor mi že stránka nieje dôležitá! Keď predávaš kvety tak možno nie. Ale to nieje tvoj prípad lebo ty chceš niekoho učiť ako pracovať s PC a pritom je zo stránky nad slnko jasné, že nie si informatik a vieš o tom prd. Prepáč nechcem ťa zhadzovať, ale poznám asi 100 ľudí čo zarábajú na IT (programátorov, administrátorov, lektorov a pod) ale každý aj keď nieje programátorom web stránok a html a php kód neovláda si za 5 min spraví lepšiu aj keby na nej nebol žiaden flesh.

V dnešnej dobe je lahké spraviť si graficky peknú stránku. Nechápem čo nezačneš sťahovaním šablón. Rozkoduj si ich a zbadáš ako je tam čo riešené. Prepíš texty, farbu a pod poprípade trebárs aj z 10tich sprav jednu z každej použi čo sa ti páči. Na flash odporúčam Adobe Flash Profesionál na zvyšok Adobe Dreamweaver. Dnes už nepotrebuješ ovládať html kód pretože ho soft napíše za teba. A aj keby si sa poskladal lepši sám nenapíšeš. Je plno programov čo sa venuje napr len tvorbe tlačítok, další len na tvorbu galérií a sú tak jednoduché, že to aj moja stará mater zvládne. Len vybereš obrázky, grafiku (je ich plno už naprogramovaných), stlačíš vytvoriť a je to. Treba si uvedomiť že ty sám lepšiu nevytvoríš lebo na tom softe pracovalo desiatky ľudí aby takú premakanú grafiku vytvorili a sú to ľudia s vysokoškolským vzdelaním s dlhoročnými skúsenosťami tak to sakra využi a nechoď od základov keď to už dávno vytvorené je.
marian152
18.03.10,09:50
...pčítačové služby a grafika je troška rozdiel...možno nemám také grafické cítenie, alebo nedokážem vytvoriť originálnu alebo pútavú stránku, ale to nemá nič spoločné s počítačovými znalosťami...nevenujem sa tvorbe webstránok a ani to neučím, venujem sa trocha iným veciam , na stránke je to popísané...ale uvažoval som o prerobení stránky úplnbe od piky, tak mi môžeš poradiť čo by si zmenil...mne sa to doteraz takto páčilo (až na to že tam neboli obrázky)...internet nieje moja silná zbraň, nikdy som nespravoval server atď, takže tomuto sa nevenujem, ale to čo robím tak tomu rozumiem, to si môžeš byť istý...na tvorbe stránok nezarábam a ani to nikdy neplánujem, skôr sa chcem zamerať na tú 3D grafiku, vizualizácie interiérov, zatiaľ v tom niesom až taký dobrý, takže to nemám ako hlavnú činnosť, ani som to ešte pre nikoho nerobil, snažím sa to čo najskôr naučiť, teda teraz sa už len zdokonaľujem...takže kľudne okritizuj aj tie ukážky v galérii, budem len rád...inak by som sa nemohol zdokonaliť :-) ...inak k tým šablónam, hľadal som, ale asi nie dosť dobre, žiadnu takú, akú by som chcel ja som nenašiel, aj keď som si 100% istý, že taká existuje, lebo je toho plná riť...len na to teraz jaksi nemám čas hrabať sa v šablónach...prepísať si šablónu už nebude problém, problém bude nájsť si tú správnu...tie programy čo spomínaš, nikdy som ich neskúšal, takže neviem posúdiť, vždy som bol toho názoru že by dotyčný mal svojmu kódu rozumieť, aby ho mohol ľahko meniť, tie programy by to spravili asi dosť komplikovane, nikdy som im neveril a preto som ich nikdy nepoužíval...
kath
23.03.10,12:14
Skús použiť redakčný systém - na bežné weby ja používam Wordpress a Joomlu, Wordpress je pre teba možno najlepšia voľba, používa sa síce predovšetkým na blogy, ale rovnako tam môžeš mať len statické stránky. Tu si ho môžeš stiahnuť http://wordpress.org/ a nainštalovať na server, je to jednoduché, alebo rovno na http://wordpress.com/ sa môžeš zaregistrovať a nastaviť si to na vlastnú doménu, tak to nebudeš musieť inštalovať a nepotrebuješ ani hosting, je to zadarmo. Výhodou je jednoduchá administrácia a výber z veľkého množstva grafických šablón, mnohé vyzerajú skvele.

Alebo www.opensourcecms.com - zoznam a popis ostatných redakčných systémov.

Použitím redakčného systému dosiahneš lepší výsledok s menšou námahou.
marian152
23.03.10,16:24
...dnes som z väčšej časti dokončil druhý design... www.beta.pcm-hc.sk

pozriem si ten wordpress a uvidím...
kath
23.03.10,16:57
rozhodne si ten wordpress pozri.. aj zmeny dizajnu budu omnoho jednoduchsie, nebudes musiet prerabat kod - staci vybrat inu sablonu, a tie sa samozrejme daju aj individualne upravit.
kazdopadne ta beta verzia je omnoho lepsia, len by som zvolila iné logo, na tejto adrese su dost dobre fonty http://www.instantshift.com/2010/03/17/40-fresh-free-fonts-for-your-next-designs/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaig n=Feed:+iShift+(instantShift)
a osobne mi vadi taketo male pismo, kdekolvek, nie je to dobre pre oci.
matus-x1
23.03.10,17:23
Pekný pokrok. Toto už vypadá dôveryhodnejšie.

Už len iný obrázok miesto lokomotívy, daj lepší background a o trošku zväčši písmo.

Wordpress odporúčam, robím na ňom aj firemné weby.
marian152
31.08.10,22:40
...prerobil som kompletne design, takže môžte zhodnotiť tento nový...orientáciu na stránke atď...a zmenil som aj doménu...teraz mám www.grim.sk , ale stále je funkčná aj predošlá, ale na daľší rok ju už nezaplatím a budem používať iba novú...

(a niečo na odreagovanie: www.policia.grim.sk )
marian152
05.09.10,15:09
...no tak? nikto nepíše, to ten design bude zrejme strašne hrozný, keď sa to všetci boja napísať...ale stále nemám istotu, takže počkám, kým to niekto otvorene nenapíše...
branislav235
17.01.11,11:02
O čom to všetci píšete? Ja tam nevidím žiadnu pomlčku v názve ani kontakt. Asi niekto stránku zmenil. Aha, teraz som si všimol, že už uvádzate túto novú doménu. Celkom pekné Flash práce. Ale o čo tam vlastne ide?
Viete niečo o optimalizácii stránky pre vhaľadávače? (SEO) (http://seo.inbox.sk). Pridal som link na partnerskú firmu, kde mi s tým pomohli. Na stránke chýbajú texty. Ako je má Google nájsť keď tam nie sú žiadne kľúčové slová? Nechcem polemizovať, ale Wordpress je dosť náročný systém na takúto jednoduchú stránku. To je akoby ste chceli doviezť balíček z pošta na kamióne. Sú aj jednoduchšie CMS. Hlavne treba dávať pozor na to aby sa dali samostatne editobať linky, Titulky a odkazy menu. Skúste pozrieť niektoré referencie na seo.inbox.sk (http://seo.inbox.sk).
Deiky
17.01.11,13:56
O čom to všetci píšete? Ja tam nevidím žiadnu pomlčku v názve ani kontakt. Asi niekto stránku zmenil. Aha, teraz som si všimol, že už uvádzate túto novú doménu. Celkom pekné Flash práce. Ale o čo tam vlastne ide?
Viete niečo o optimalizácii stránky pre vhaľadávače? (SEO) (http://seo.inbox.sk). Pridal som link na partnerskú firmu, kde mi s tým pomohli. Na stránke chýbajú texty. Ako je má Google nájsť keď tam nie sú žiadne kľúčové slová? Nechcem polemizovať, ale Wordpress je dosť náročný systém na takúto jednoduchú stránku. To je akoby ste chceli doviezť balíček z pošta na kamióne. Sú aj jednoduchšie CMS. Hlavne treba dávať pozor na to aby sa dali samostatne editobať linky, Titulky a odkazy menu. Skúste pozrieť niektoré referencie na seo.inbox.sk (http://seo.inbox.sk).

Prva referencia... homepage je doslova zniceny tym pokusom robit nejaku optimalizaciu na texte...
Seoinbox.. ten page je dost neprofesionalne riesenie obrazky z prvych stranok ktore najdete v google na key SEO : ))
Obsah sa v miestach tlaci na ine elementy a pdobne : )
A najviac ma vzdy pobavi ak niekto nevie formatovat text a zdrojak vyzera ako same      : )))

V tomto pripade odpovedam na otazku z homepage: ano myslim si ze v tomto pripade budem mat radsej este cas :D

Dalej sa nevyjadrujem