Koreniny Macek
21.01.10,08:31
Ahojte.Konateľ a majiteľ s.r.o. bol aj SZČO.V juni ukončil činnosť a zostalo mu vozidlo Citroen Berlingo- N1,zakupené v r.2008, ktoré malo do decembra v tech.preukaze zapísané názov jeho firmy.V decembri prepísal auto na svoju s.r.o.Ako by bolo najlepšie vložiť auto do s.r.o.Od kupnej zmluvy , kde predajnu cenu dal 1euro sme ho odhovorili.Darovať,alebo vkladom do ZI.Daň samozrejme platiť nechce.Ako postupovať potom v s.r.o.?Aká by bola vstupná cena auta.
janapill
21.01.10,23:04
:confused:No ja som nedávno mala podobný prípad, ale išlo o osobné auto, ktoré už u FO-podnikateľa bolo daňovo aj účtovne odpísané. Predať do s.r.o. ho nechcel lebo potom u FO by to musel zdaniť. Tak sme spísali zmluvu o bezodplatnom vklade,
[I][I][I]Následné bezodplatné vloženie majetku do spoločnosti s ručením obmedzeným, ktorej spoločníkom je vkladateľ, pričom tento vklad nezvyšuje základné imanie obchodnej spoločnosti sa v zmysle § 33 ods.4 Postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva (Opatrenie MF SR č.23054/2002-92) je v s.r.o. potrebné zaúčtovať na ťarchu účtu účtovej skupiny 042 – Obstaranie dlhodobého hmotného majetku a so súvzťažným zápisom v prospech účtu 413 – Ostatné kapitálové fondy. Pre účtovné účely by sa takto vložený majetok obstaral tzv. reprodukčnou obstarávacou cenou (viď § 25 ods.1 písm. d) bod 1 zákona č.431/2002 Z.z. o účtovníctve v z.n.p.), no pre účely uplatňovania daňových odpisov pôjde v predmetnom prípade zrejme o nulovú hodnotu a to v zmysle ustanovenia § 25 ods.1 písm. f) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v z.n.p.. No v Tvojom prípade keďže auto bola zakúpené v r.2008 by pre účely daňových odpisov v s.r.o. bola vstupná cena = zostatková cena zistená u darcu

Ja zase neviem ako to spraviť s tzv.drobným majetkom (obstar.cena bola do 30000.-sk) ako počítač,stolička a pod. ak u SZČO to išlo do výdavkov v plnej výške, nevie niekto poradiť?
marjankaj
21.01.10,23:31
Ahojte.Konateľ a majiteľ s.r.o. bol aj SZČO.V juni ukončil činnosť a zostalo mu vozidlo Citroen Berlingo- N1,zakupené v r.2008, ktoré malo do decembra v tech.preukaze zapísané názov jeho firmy.V decembri prepísal auto na svoju s.r.o.Ako by bolo najlepšie vložiť auto do s.r.o.Od kupnej zmluvy , kde predajnu cenu dal 1euro sme ho odhovorili.Darovať,alebo vkladom do ZI.Daň samozrejme platiť nechce.Ako postupovať potom v s.r.o.?Aká by bola vstupná cena auta.
A prečo ho tam chce vložiť? Veď ho aj tak môže využívať pre potreby s.r.o.
Tita
22.01.10,00:02
A prečo ho tam chce vložiť? Veď ho aj tak môže využívať pre potreby s.r.o.
Ako? Tak že konateľ prenajíma auto sro-čke? Je taká možnosť? a viete mi zhrnúť aké povinnosti z toho vyplývajú? Registrácia na DU, či platenie cestnej dani a podobne?
20lucka201
02.09.11,07:37
Vedeli by ste niekto poslať vzor Zmluvy o prevode vlastníckeho práva k hnuteľnému majetku. Ďakujem pekne.