mikat
21.01.10,08:32
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Kúpili sme stolársky stroj z čiech. Fa bola bez DPH, samozdanili sme. Musíme aj my podať súhrnný výkaz? A ešte mám druhú otázku. Kúpili sme iný stroj z ČIech, na Fa bola vyčíslená výška DPH ale len z dopravy. Je to v poriadku a ak áno, ako ju mám zaúčtovať? Máme JÚ. Ďakujem veľmi pekne za všetky rady :o
IvoM
21.01.10,08:33
Súhrnný výkaz nepodávate, a faktúra za dovoz tovaru z ČR mala byť bez DPH, ak je to dovoz tovaru z ČR na SR pre plátcu.
mikat
21.01.10,10:07
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved. No oni vystavili tu fakturu tak, ze za ten stroj nevycislili DPH, iba za dopravu. Ale ak hovorite, ze je to zle, tak im tam asi zavolam nech to prerobia. Dakujem esteraz.
mirhu
23.01.10,19:20
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved. No oni vystavili tu fakturu tak, ze za ten stroj nevycislili DPH, iba za dopravu. Ale ak hovorite, ze je to zle, tak im tam asi zavolam nech to prerobia. Dakujem esteraz.

Čo s fa z čiech, za nákup služby, kde je vyčíslená na jednej aj DPH,na druhej nie a podľa toho, čo tu čítam, tak tá prvá nie je správna, čo s tým? Neviem, či ešte dodajú do pondelka správnu fa.. :)
Poprosím aj o pomoc pri samozdanení - ešte som to nerobila, fa je na sumu 6,94..
Ďakujem
tuta
23.01.10,20:08
Pozri si tu. Nájdeš riešenie na svoj problém

http://www.porada.sk/t120304-zahranicna-faktura-s-dph.html