Mila23
21.01.10,08:35
Ahojte poradaci,
chystam sa do New Yorku a pri tej prilezitosti by som chcela ist pozriet aj Niagarske vodopady. Kedze je to na hraniciach s Kanadou, napadlo ma,ci by sa dalo prejst do Kanady a pozriet si Niagary aj z kanadskej strany.
Nevie niekto poradit ci je to mozne bez nejakych problemov? resp. co k tomu potrebujem?
Vdaka
skke
23.01.10,00:06
Presť sa dá a pokiaľ budeš v USA legálne, tak by s tým nemal byť žiadny problém. Ja som prekračoval kanadsko-americkú hranicu 1,5 rokom a neboli žiadne problémy.
Budeš v USA na Estu? Tá povoľuje počas 2 rokov viacnásobný vstup do USA. Ak máš víza, na ktorých je uvedené M (skratka od multiple), tak ťa taktiež oprávňujú na viacnásobný vstup.
Na vstup do Kanady nepotrebuješ žiadne víza ani iné povolenie na vstup. Čiže netreba nič, iba platný pas.
Určite sa choď pozrieť na Niagary aj z kanadskej strany, je to vabivejší pohľad.
Mila23
25.01.10,08:20
Dakujem skke.
nevies nahodou ako je to s hranicami USA - Kanada na tych Niagarach? Ci je hranicny prechod priamo tam alebo niekde za nimi?
Popr. ak by nemal byt problem, mozno by stalo zato skocit aj do Toronta....ved to je kusok.
Pojdem cez ESTU.
skke
26.01.10,21:18
Hraničný prechod je v podstate hned vedľa vodopádov, samotné krajiny spája most cez ktorý po kontrole prechádzaš.
S Torontom je to dobrý nápad, rovnako som ho aj ja navštívil, ked už sme boli v Kanade na Niagarách, je to fakt neďaleko, asi hodinka a pol cesty. Je to krásne čisté multikultúrne mesto. Hlavne by som ti odporúčal si cestu naplánovať tak, aby si videla vodopády aj v noci, kedy sú pekne osvetlené. My sme išli tak, aby sme k nim došli okolo zotmenia, potom sme ešte dorazili do Toronta a po ceste späť do USA sme si užili vodopády aj za svetla. Obidva pohľady majú svoje čaro. :)
Mila23
28.01.10,07:25
Dakujem za rady a odporucania SKKE. Dufam,ze to teda vyjde a uz teraz sa tesim :o))