vulxy
21.01.10,08:54
zdravim ,viete mi niekto povedat co vsetko potrebujem na prepis auta z ineho okresu,uz som davno take robil a co ja viem je to:
kupna zmluva,
kontrola orginality,
platna stk,emisna,
samozrejme nejake kolky
zabudol som na nieco?
este by som sa spytal:
1- ked si ju zaplatim,mozem jazdit normalne na kupnu zmluvu?lebo technicak si musi nechat majitel kvoli odhlaseniu z evidencie a potom az mi to posle si auto prihlasim.
2-auto nema KO ,,to si musi spravit terajsi majitel este pred predajom?
vdaka za rady ...vulxy
Stina
21.01.10,08:27
Zmeny v evidencii vozidiel

Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované:

* zmenu vlastníckeho práva k vozidlu alebo prevod držby vozidla na inú osobu,
* odhlásenie vozidla do cudziny,
* výmenu podvozka alebo karosérie, na ktorej sa nachádza identifikačné číslo vozidla VIN alebo identifikátor, ktorý bol úradne pridelený,
* trvalú zmenu farby alebo farebného vyhotovenia vozidla,
* zmenu vykonanú na vozidle a zmenu iných údajov zapisovaných do osvedčenia o evidencii, ak je potrebný zápis nových údajov do osvedčenia o evidencii, alebo zmena údajov zapísaných v osvedčení,
* poškodenie, stratu alebo odcudzenie osvedčenia o evidencii,
* poškodenie, stratu alebo odcudzenie tabuľky s evidenčným číslom,
* odcudzenie vozidla,
* rozhodnutie obvodného úradu dopravy o vyradení vozidla z cestnej premávky (v tomto prípade je povinný aj odovzdať osvedčenie o evidencii a tabuľku s evidenčným číslom).

Každú hore uvedenú skutočnosť je držiteľ vozidla povinný oznámiť do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala. Orgán Policajného zboru zapíše zmenu podľa prvých dvoch bodov len so súhlasom vlastníka vozidla alebo na základe rozhodnutia príslušného orgánu a zmenu podľa 3. bodu, len ak obvodný úrad dopravy vyznačil túto zmenu v osvedčení o evidencii.

KO by mal zabezpečiť predávajúci.