petacuckova
21.01.10,09:09
Volala mi známa, minulý rok 10,11 mesiac pracovali vo firme len štyri dni v týždni - na kratší úväzok 30 hod, v decembri už 37,5. Pri kontrole výplatných pások zistila, že má v 10 a 11 mesiaci iný dov. priemer ako v 12. mesiaci. Mzdová jej to odôvodnila tým, že ho prerátala v dôsledku toho, že sa im menil úväzok z kratšieho na plný .
Postupovala správne ?

Podľa môjho názoru mal byť aj v decembri rovnaký ako v októbri a novembri a odzrkadlilo by sa to až v tomto 1Q/2010...

Prosím Vás o názor...
Ďakujem.
an-ps
11.05.10,06:02
Ja mám podobný prípad:
V jan a febr. som pracovala na kratší prac. úväzok (4 hod denne), od marca mi to zvýšili na 6 hod denne.
Za r. 2009 mi zostala nevyčerpaná dovolenka cca 12 dní po 4 hod. Takže teraz keď budem čerpať tú minuloročnú dovolenku, mám nárok len na 4 hod za deň, však?
veronikasad
11.05.10,06:33
Ja mám podobný prípad:
V jan a febr. som pracovala na kratší prac. úväzok (4 hod denne), od marca mi to zvýšili na 6 hod denne.
Za r. 2009 mi zostala nevyčerpaná dovolenka cca 12 dní po 4 hod. Takže teraz keď budem čerpať tú minuloročnú dovolenku, mám nárok len na 4 hod za deň, však?
Náhrada mzdy za čerpanú dovolenku sa prepláca úväzkom v čase čerpania dovolenky - aj za rok 2009 ti patrí náhrada za 6 hod. denne
Andyke
11.05.10,06:37
V čase čerpania dovolenky už máš 6 hod. prac.úväzok , takže keď budeš mať dovolenku 1 deň tak Ti zaplatia náhradu za 6 hodín.
(t.j. Tvoj príjem bude vyšší ako keby si čerpala dovolenku vlani, lebo by si mala náhradu za 4 hodiny).
an-ps
11.05.10,09:02
To som teda prekvapená, konečne dobrá správa.
Ďakujem!
Iveta Matlovičová
12.05.10,07:36
Ja mám podobný prípad:
V jan a febr. som pracovala na kratší prac. úväzok (4 hod denne), od marca mi to zvýšili na 6 hod denne.
Za r. 2009 mi zostala nevyčerpaná dovolenka cca 12 dní po 4 hod. Takže teraz keď budem čerpať tú minuloročnú dovolenku, mám nárok len na 4 hod za deň, však?

podľa mňa máš nárok na 12 dní, ale s tým, že za 1 deň dovolenky budeš mať preplatenú náhradu za 6 hodín, takže si v tomto prípade vo výhode