Jennys
21.01.10,10:40
Ahojte prosím čo mám urobiť s poškodeným tovarom na sklade? Dodávateľom ho už nemôžem vrátiť a potrebujem s ním niečo urobiť aby som ho nemala ako tovar na sklade keďže idem prerušiť živnosť a tento tovar už predávať aj tak nebudem. Robím v Alfe JÚ a potrebujem to doriešiť do konca januára. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.
Zita5
21.01.10,10:13
Zákon o dani z príjmu § 19 odst.3 písm. g predpokladám ,že nespĺňaš ,taktiež predpokladám, že nespĺnaš § 21 odst.2 písm .e/ . Pozri si tieto paragrafy.

Potom tu už zostáva jediná možnosť/nakoľko ak bol tovar poškodený už od dodávateľa a nevyužila si v rámci zákonnej doby reklamáciu / , ktorá je pre Teba výhodnejšia , predať poškodený tovar za nižšiu ako obstarávaciu cenu , môže byť aj za 0,33 eura / ks . Prijem z tohto predaja budeš účtovať do príjmov OVZD a zakúpený tovar tým zostane vo výdavkoch v plnej hodnote . Mala by si to stihnúť do konca januára 2010 .Dosiahneš síce stratu na uvedenom tovare , ale z daňového hľadiska je takýto postup uznateľný .Bolo by ale vhodné spraviť nejaký zápis , že ktorý tovar je poškodený , aby si po čase mala v tom jasno najmä pri DK.

To je môj názor .
Jennys
21.01.10,11:29
Ďakujem Zitka, ty si mi vždy dobre poradila. Takže normálne ho akože niekomu predám. Nie je toho práveže veľa, je to len jedna položka DVD, ktoré má puknutý obal ale to nebolo od dodávateľa ale od zákazníka keď si tovar neprevzal a mne sa to vrátilo späť. Predať to už nepredám.