aknaj
20.09.05,17:42
Som nova a neviem, či sa mi vôbec podari položiť otazku. Slovenska firma platca DPH bola na výstave v ČR. Mam fa s DPH. Neviem to zauctovať, zaradit do výkazu DPH a ci si mozem pytat DPH v ČR. Pomozte musim urobit hlasenie DPH
emily
20.09.05,16:03
zaučtuješ celú fa vrátane DPH na 518xxx a keď by si žiadala z ČR vrátiť späť, tak dáš vrátenú DPH na výnos
SlavaK
21.09.05,06:20
Je mozne DPH ziadat spat, ak miesto dodania služby je CR (§ 15, ods.4)?

Nevyznám sa v tom, prosím odborníkov o radu.
aknaj
21.09.05,06:51
srdecna vdaka
apo
30.09.05,18:19
Momentálne sa nachádzam v ČR a dúfal som, že vyriešim problém, ktorý trápi aj AKNAJ. Tu v ČR mi zatiaľ nikto nedal konkrétnu odpoveď. Som rád, že už viem, že DPH je možné od ČR žiadať späť.

Prosím o radu, ČO JE NUTNÉ UROBIŤ a KEDY ak chcem vyžiadať DPH z faktúry vystavenej organizátorom brnenského veltrhu.

APO

apo@zv.psg.sk


Ďakujem poraďáci.
Milan Benka
30.09.05,19:08
O tejto problematike hovorí §82 českého zák. o DPH.

V skratke:
1. ak chcem aby CR vrátili DPH, musím byť v SR registrovaný ako platca DPH / ICDPH /
2. Nárok na vrátenie vzniká dňom podania žiadosti na predpísanom tlačive / min. fin. CR /
3. Žiadosť sa podáva na Fin. úrad Praha 1
4. Žiadosť musí byť vyplnená v českom jazyku, treba priložiť originály daňových dokladov/faktúr, z kt. chcem dostať DPH.Ďalej treba doložiť potvrddenie o registrácii DPH v SR, nie staršie ako 1 rok.
5. Doložiť písomné prehlásenie, že v období, za kt.žiedame vrátenie DPH, sme splnili pomienky stanovené v § 82 odst.1

Doporučujem preto na internete vyhľadať český zákon o DPH a doštudovať, čoho sa presne týka bod 5, pretože to je na dlhšie písanie.