megyna1
21.01.10,11:37
Dobrý deň, prosím vás, o mesiach mi končí 3r.rodičovská dovolenka, chcem si ju predlžiť z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu dieťaťa.... žiadosť mám podanú. Chcem sa spýtať, ak mi schvália predlženú materskú.... musí zamestnávateľ so mnou po 3r. ukončiť pracovný pomer ? alebo ako postupuje zamestnávateľ voči mne? je povinný ma držať ďalšie 3 roky do veku 6r.dieťaťa? dakujem vopred za každú odpoveď!
katarina.j
21.01.10,10:45
zalezi v akej oblasti pracujes. môze ta prepustit len v pripade, ze firma zanikne,/organ.zmeny/ alebo ta môze preradit na inu prac.poziciu.ak budes mat rozhodnutie schvalene,ze sa staras o dieta do 6rokov,tak s tym chod za zamestnavatelom-nech to eviduju na mzdovom oddeleni.ja som šla reťazovo na MD -hned po skonceni prvej RD som nastupila na MDs druhym dietatom, dostala som vypoved po prvej RD-z dôvodu zrusenia zivnosti a prechodu na s.r.o.
megyna1
21.01.10,11:15
pracovala som v administratíve, má miesto mňa náhradu, takže myslím, že nebude chcieť ma "držať" ďalšie roky.... Firma normálne funguje dalej... chcela som vedieť, či má právo zamestnávateľ ma prepustiť.... alebo je povinný ma držať ďalej ked predložím rozhodnutie ?
katarina.j
21.01.10,11:18
ak firma nezanika a nema dôvod ta prepustit ani z organizacnych zmien tak ta nemôze prepustit.aj ked na tvoje miesto nastupila ina pracovnička,musi ta drzat v evidencii, vypoved ti môze dat az ked ti skonci predlzena RD.
megyna1
21.01.10,11:51
dakujem za odpoved. Ešte ma zaujíma, či podľa najnovších zákonov, môžem dať dieťa do škôlky len na 4 hod. ?
1. ak mám zatiaľ riadnu RD do 3r.dieťaťa?
2. ked budem poberať predlžený RP z dôvodu nepriazn.zdr.stavu do 6.r.dieťaťa?
megyna1
21.01.10,17:29
posúvam, prosím viete poradiť ako je to zo škôlkou?



dakujem za odpoved. Ešte ma zaujíma, či podľa najnovších zákonov, môžem dať dieťa do škôlky len na 4 hod. ?
1. ak mám zatiaľ riadnu RD do 3r.dieťaťa?
2. ked budem poberať predlžený RP z dôvodu nepriazn.zdr.stavu do 6.r.dieťaťa?