anturia
20.09.05,21:28
Prosila by som o radu, do ktorého riadku daň. priznania mám dať službu do čl. štátu bez DPH - oslobodené podľa § 15?

Ďakujem
Muška
20.09.05,19:33
Neuvádzaš v daňovom priznaní. Je to prenos daňovej povinnosti na odberateľa.
anturia
20.09.05,19:41
ďakujem, tak dlho som sa s tým trápila, kam to mám dať...
relisys
20.09.05,20:44
Nie si sama..
Braňo
21.09.05,04:25
Dáva sa iba na zostavu, do priznania to nejde. :D :D :D
ala13
21.09.05,04:50
Na aku zostavu?
liba2
21.09.05,05:06
Na aku zostavu?....do evidencie podľa § 70.
ala13
21.09.05,12:46
Dakujem a robi ju uctovny program (ja mam SAP) automaticky? Nikdy som sa s poziadavkou vytvorit taku zostavu nestretla a ani faktury vystavene do zahranicia podla paragrafu 15 na slovenske koruny do ziadneho vykazu neuvadzame.
liba2
22.09.05,04:14
Dakujem a robi ju uctovny program (ja mam SAP) automaticky? Nikdy som sa s poziadavkou vytvorit taku zostavu nestretla a ani faktury vystavene do zahranicia podla paragrafu 15 na slovenske koruny do ziadneho vykazu neuvadzame.Nejde o výkaz ale o evidenciu, ktorú je platiteľ DPH povinný viesť v rozsahu ako je uvedené v § 70 ZDPH. Túto evidenciu bude od teba vyžadovať DÚ pri kontrole DPH.
KEJKA
22.09.05,04:33
Dakujem a robi ju uctovny program (ja mam SAP) automaticky? Nikdy som sa s poziadavkou vytvorit taku zostavu nestretla a ani faktury vystavene do zahranicia podla paragrafu 15 na slovenske koruny do ziadneho vykazu neuvadzame.SAP také zostavy robí - súpisy dokladov podľa jednotlivých riadkov.
I ked - závisí v akej firme, lebo SAP je prazdna krabica a implementáciu robia podľa požiadaviek užívateľa. Ale tie zostavy - súpisy je štandard podľa zákona.
Tie služby - §15 do DP DPH nejdu - to máš správne
M3G
03.12.05,20:32
To neuvedenie služieb, ktoré spadajú pod § 15, do priznania sa mi vôbec nepáči, aj keď to vyzerá byť správne.

Pretože:

Ako to daňový úrad na Slovensku skontroluje(pri kontrole DPH), keď to nie je uvedené v priznaní dph? Stačí, keď sa niekde stratí faktúra.

Rovnako ako to daňový úrad v zahraničí skontroluje, keďže aj keď má prepojenie na slovenský daňový úrad, tak ten mu nemôže poskytnúť dostatočné informácie z daňového priznania DPH. Musela by prísť hĺbková kontrola do slovenskej firmy, aby slovenský daňový úrad mohol poskytnúť informácie pre zahraničný daňový úrad.

Nechápem to.
ALBO
04.12.05,18:26
V dP na to nieje osobitný riadok, takže aj keby sa to niekam dalo, tak to DU nevyčíta z DP. Ale musí sa to uviesť do zostavy a pri kontrole správnosť zdanenia DU preverí.