Wotan
21.01.10,15:29
Viete niekto potvrdit / vyvratit tento fakt?

Od 1.1.2010 plati novela zakona o DPH, ktora hovori o tom, ze ak slovenska
firma poskytuje sluzby inej firme, sidliacej v zahranici a to na uzemi
Europskej unie, tak je povinna byt registrovana za platcu DPH.
Johanka
21.01.10,14:37
Potvdrzujem . Presné znenie nájdeš v § 7a Zákona o DPH.
Andyke
21.01.10,14:40
Aljok
21.01.10,14:41
luigi72
21.01.10,15:41
Bistu, toto je velmi zaujimave. Takze budem musiet byt ako SZCO platcom DPH?
Ja dodavam sluzby pravidelne do MR, ale toto som dajako prehliadol. Dna 07.01.2010 som prijal prvu platbu zo zahranicia za sluzby dodane este v decembri 2009, meskali s platbou, nakolko uhrada mala byt do 29.12.2009
Ako to mam vyriesit?
Wotan
21.01.10,19:19
tak to je pekna blbost...ja poskytujem sluzby do Ciech len raz za cas a kvoli tomu nemienim byt platcom DPH.

Ak sú poskytovateľ a príjemca služby usadení v rozdielnych členských štátoch, prenesie sa daňová povinnosť na príjemcu služby - toto platilo aj doteraz ked neplatca poskytol sluzby pre platcu v zahranici. Tarchu dane znasal prijemca. tak aky zmysel ma to ze aj ja mam byt platca... blbost.. zda sa mi ze to budem riesit bez faktur :)

Kvoli par platbam rocne veru nebudem platcom DPH...
tuta
21.01.10,19:37
Ale veď Ty nebudeš platcom DPH. Tebe len vzniká povinnosť registrácie podľa par. 7a a následné zasielanie súhrnného výkazu.
Tento budeš musieť zasielať elektronicky. Je to také bonzovanie. :D
Bližšie si pozri príspevok č. 4 v tejto téme.
Wotan
28.01.10,06:46
ano, nebudem vlastne platcom v pravom slova zmysle, ale je s tym spojena velka byrokracia - ziadost na DU, do 7 dni dostanem kartu ICDPH, kazdy stvrtrok elektronicky podavat suhrn /overeny elektronicky podpis je pekne drahy!! a v pripade neovereneho este treba osobne kazdy stvrtrok behat na DU s tym istym tlacivom co posielam aj elektronicky/ + este registracia na portali DU....

kvoli 2-3 platbam rocne zo zahranicia mam absolvovat takyto cirkus ???


A este otazka: Ak dodavam sluzby firme, ktora ma sidlo v zahranici ale mimo EU, tak sa pokial viem nic nemeni ?

A v pripade ze dodavam sluzby firme, ktora byva na Slovensku ale sidlo ma v zahranici /Seychely, Gibraltar/ - tu sa tiez nic nemeni?

diky