sanain
21.01.10,15:36
ahojte, poradte mi ako mam vytvorit v texte mailu odkaz, na ktorý ked klikne prijmatel odosle mi jeho suhlas ze mu mozem zasielat trebars ponuky firmy.
dakujem
Fero11
21.01.10,15:04
No tak to asi nepojde.
Najskor by som povedal, ze musis mat nejaku stranku. Ty posles v maile adresu (konkretnu) svojej stranky a prijimatel ked na to klikne, tak ho presmeruje na tvoju stranku, tam ho bude cekat formular, ktory vyplni (minimalne mail) a odosle ho. Potom to skript musi spracovat a ulozit do databazy.
Ked budes posielat ponuku, tak ju posles vsetkym klientom ktorych mas ulozenych v batabaze (databaza moze byt rozdelaena podla roznych klientov).
Potrebujes na to znalost html/php/mysql .... alebo si nechas taky skript niekym napisat
pawen
21.01.10,18:12
do textu mailu skus vložit takyto riadok :

adresa.prijemcu@mailova.domena?subject=Nazov mailu &body=Suhlasim so vsetkym co len chcete :-)

pozor:
- menu/format musi byt Rich text(html)
- cely riadok musi byt podciarknuty, ak je podciarknuta iba cast s adresou, tak kludne uprav túto podciarknutu cast a to co nie je podciarknute, vymaz
stadur
21.01.10,19:00
ak to chces do mejlu tak by som poouzil nieco takehoto. Ale suhlasim aj s kolegom PHP alebo nieco ine kde sa to nakodi a da do databazy je komfortnejsie a lepsie.

ale ak chces len odpoved do mejlu s nejakym subjektom tak toto asi postaci

Ak Vám naša ponuka nevyhovuje
oznámte nám to tým, že odošlete prázdny email na našu adresu a do subjektu
uveďte „ neotravuj“.

sanain
22.01.10,05:38
Ďakujem dnes to vyskúšam či mi to pôjde
sanain
22.01.10,14:59
ahoj pawen, dakujem, toto funguje, je to super, ale este otazka, nie je mozne aby to rovno aj same odoslalo?
sanain
22.01.10,14:59
ak to chces do mejlu tak by som poouzil nieco takehoto. Ale suhlasim aj s kolegom PHP alebo nieco ine kde sa to nakodi a da do databazy je komfortnejsie a lepsie.

ale ak chces len odpoved do mejlu s nejakym subjektom tak toto asi postaci

Ak Vám naša ponuka nevyhovuje
oznámte nám to tým, že odošlete prázdny email na našu adresu a do subjektu
uveďte „ neotravuj“.


ahoj stadur, nevies mi to napisat do jedneho riadku to co mam prekopcit aby mi to slo? neviem to z tohto spravit co si napisal. dakujem
sanain
22.01.10,15:01
ahoj pawen, dakujem, toto funguje, je to super, ale este otazka, nie je mozne aby to rovno aj same odoslalo?
ahoj pawen, ďakujem, toto funguje, je to super, ale este otazka, nie je možné aby to rovno aj samé odoslalo?
sanain
22.01.10,15:02
No tak to asi nepojde.
Najskor by som povedal, ze musis mat nejaku stranku. Ty posles v maile adresu (konkretnu) svojej stranky a prijimatel ked na to klikne, tak ho presmeruje na tvoju stranku, tam ho bude cekat formular, ktory vyplni (minimalne mail) a odosle ho. Potom to skript musi spracovat a ulozit do databazy.
Ked budes posielat ponuku, tak ju posles vsetkym klientom ktorych mas ulozenych v batabaze (databaza moze byt rozdelaena podla roznych klientov).
Potrebujes na to znalost html/php/mysql .... alebo si nechas taky skript niekym napisat
ahoj fero, formulár viem spravit na svojom webe, ale mne ide o to ze ked na to klikne niekdo uz nemusi nic vypisovat aby to nebolo priliz otravne. aj tak to bude sice.
Fero11
22.01.10,15:10
tak treba napisat skript.
Ak odosles niekomu mail, tak by tam mal byt odkaz na skript, ze ak si zela dostavat ponuky, tak klikni sem. On klikne a dostane sa na tvoju stranku, kde bude napisane, ze dakujeme ze mate zaujem atd ..... (nic viac nemusi robit)
Skript by mal zapisat do DB mailovu adresu z ktorej prisla poziadavka.
Inak niesom programator, takze so skriptom ti neporadim. Urcite su aj ine moznosti, ale aj ta moja je jedna z nich
Dnes sa vsetko deje automaticky, takze niekomu rucne posielat maily a pod. je asi neprakticke (myslim hromadne posielanie milov)
pawen
31.01.10,19:01
ahoj pawen, ďakujem, toto funguje, je to super, ale este otazka, nie je možné aby to rovno aj samé odoslalo?
určite to ide, treba to naprogramovať nejakým skriptom.
osobne s tým nemám žiadne skúsenosti.
salvosko
31.01.10,20:48
To musíš mať niekde svoju webovú stránku.
Tak si to naprogramuješ a do databázy si dáš všetky mailové adresy a ku každej adrese jedinečný kód.
V linke v maily ktorý pošleš potom bude ten kód a keď čiteteľ mailu klikne na tú linku tak tvoja stránka to zdetekuje a zmení v databáze info k tej mailovej adrese že mu môžeš posielať maily.
Možno na to sú nejaké free php riešenia. Ale v zásade to funguje tak.