Jan k.
21.01.10,15:59
Dobry den,

Mam taky problemik. Jedna sa o vyhlasenie internetovej sutaze kde celkova cena do sutaze dosahuje 10.000EUR. Na internete neviem najst spravnu kombinaciu slov na vyhladanie mojho problemu tak sa obraciam na vas. Neviete poradit ake treba dodrzat pravne postupy pri sutazi, vyhlasenia, ci treba na to notara (ak ano tak k comu tam je), ci existuju predlohy zmluv o vyhre, ci treba na to povolenie atd. Nemusi sa jednat o vyhru moze to byt aj ako dar. Nevedeli by ste ma prosim nejak usmernit na spravnu cestu kde mam hladat/popripade poradit?:)

Dakujem
Chobot
21.01.10,15:18
Dobry den,

Mam taky problemik. Jedna sa o vyhlasenie internetovej sutaze kde celkova cena do sutaze dosahuje 10.000EUR. Na internete neviem najst spravnu kombinaciu slov na vyhladanie mojho problemu tak sa obraciam na vas. Neviete poradit ake treba dodrzat pravne postupy pri sutazi, vyhlasenia, ci treba na to notara (ak ano tak k comu tam je), ci existuju predlohy zmluv o vyhre, ci treba na to povolenie atd. Nemusi sa jednat o vyhru moze to byt aj ako dar. Nevedeli by ste ma prosim nejak usmernit na spravnu cestu kde mam hladat/popripade poradit?:)

Dakujem

V prvom rade si prečítaj zákon o hazardných hrách č. 171/2005, či pre tú tvoju súťaž nebudeš náhodou potrebovať povolenie min. financií.
Jan k.
21.01.10,16:37
Dakujem,

Zistil som ze sutaz nespada pod "hazardne hry". Cize co to teraz znamena? Nepotrebujem licenciu, ani notarku ani nic podobne? Proste len prebehne sutaz a mozem ju rovno bez problemov vyplatit len dat podpisat nejaku zmluvu o vyhre a ze vyherca z nej zaplati odvody?
Prepacte ak sa hlupo pytam, ale som zmatkar v tychto veciach :0)
dušinka
21.01.10,17:10
Ak môžem napísať svoj názor: Tú súťaž budeš vyhlasovať Ty?
Určite by som sa do takejto akcie nepúšťala bez dôkladnej konzultácie s daňovým poradcom, ktorému vysvetlíš podstatu problému a zmluvy by som si určite nechala vypracovať právnikom.