BandB
21.01.10,17:58
Mozno otakza ktora sa tu uz riesila - potom sa ospravedlnujem, a uvitam link na thread kde sa to uz preberalo.

Zapocul som ze:

Od 1.1.2010 plati novela zakona o DPH, ktora hovori o tom, ze ak slovenska
firma poskytuje sluzby inej firme, sidliacej v zahranici a to na uzemi
Europskej unie, tak je povinna byt registrovana za platcu DPH.

Znamena to ze ak slovenska firma nie je platcom DPH lebo jej obrat je hlboko hlboko pod hranicou na povinnu registraciu, tak ak takato firma chce
obcas poskytnut sluzbu firme napr. z CR tak jej to od noveho roku fakturovat nemoze? Tj. musi sa, aby mohla takto fakturovat firmam z EU, zaregistrovat ako platca DPH (?).

Co sa chape presne pod sluzbou?


Dakujem za odpovede.
ekopo
21.01.10,17:12
Aljok
21.01.10,19:26
juulyy
27.01.10,18:51
a ak to nie je do eu ale napr. do australie?
malypodnikatel
02.03.10,15:01
Ja tiez dodavam sluzbu do inej clenskej krajiny, som neplatca a od 1.1 som sa musel registrovat podla paragrafu 7a.

Ked vam pridelia cislo (s predponou SK) musite toto cislo pouzivat na kazdej fakture do ineho clenskeho statu.

To ale neznamena ze pre tuzemsky trh ste automaticky registrovany pre DPH (tj nemozete si odpocitavat DPH) a ani odpocitavat DPH so zahranicim (teda pokial som sa dobre docital).

Ak dodavam sluzbu vramci SR tak to nove cislo nepouzivam, len to moje povode DIC bez predpony SK (aby to nemylilo Slovenskych odberatelov).

Cize su 2 veci ktore sa zmenia:
- ziskate dalsie DIC (v tomto pripade DIC vo forme IC DPH s predponou SK)
- musite uvadzat toto cislo na fakturach do inych clenskych krajin EU, na fakturach vramci SR uvadzate to stare cislo (teda tak to robim ja)