sedro
21.01.10,18:20
Dobrý deň,
môj 75 ročný otec má problémy so sluchom. Bol u lekára a dostal "naslúchatko", ktoré sa vkladá do ucha. Tento prístroj mu nerobí dobre, prekáža mu pri chôdzi (každý krok mu duní v hlave) + prístroj často neznesitelne píska. Viem, že problém môže byť v nesprávnom použití - no ťažko vysvetlím staršiemu človeku ako treba potočiť 2 milimetrovou "skrutkou" pred použitím.
Chcem sa spýtať na možné alternatívy - videl som u veľa ľudí nasluchatko, ktoré sa vkladá za ucho - neviem či som to správne opísal.

Dakujem.
Simonab
21.01.10,17:32
Sedro, problém, môže byť aj v nesprávnom nastavení strojčeka. Skúste zájsť za lekárom a vysvetlite mu aké sú problémy. Predpokladám, že Vám strojček nastavili podľa audiogramu, ak nie treba žiadať aby tak spravili. Toto si totiž otec ťažko upraví sám, keďže teraz sú tie aparáty bez zbytočných tlačítok, plne automatické. Ešte by mohol byť problém aj v ušnej koncovke ( nedobre tesní ), požiadajte lekára o mäkkú silikónovú síce ich poisťovňa neprepláca, ale sú pohodlnejšie.
Áno sú strojčeky, ktoré sa vkladajú za ucho, sú ale viditeľnejšie. Možno otec chcel taký nenápadnejší, neviem.
sedro
22.01.10,18:13
dakujem za odpoved, môj otec chce byť tiež "nenápadný" :), ale prioritou je pre nás to aby počul. O tom, že lekár môže prístroj nastaviť som počul prvý krát.
daniela554
23.01.10,12:15
Mám osobné skúsenosti aj so závesným aj zvukovodným načúvacím aparátom, ale zvukovodný je podľa môjho názoru lepší.