m.hladka
21.01.10,19:14
Vzhľadom k tomu, že je situácia taká, aká je, tak som cenník pre tento rok upravila. Pre porovnanie pripájam aj CÚP 2009.
Je na každého z Vás, ako sa rozhodne. Ceny sú orientačné.

Prajem všetkým dobrý výber a kalkuláciu k úspešnej dohode s klientom.
m.hladka
22.01.10,07:36
;)Do pozornosti
m.hladka
26.01.10,06:46
:):confused::):confused::)
Jana1303
27.01.10,19:37
Ďakujem za vypracovanie cenníka pre rok 2010.
Mohla by si ešte doplniť koľko za položky v JÚ a PÚ, platca a neplatca DPH?
m.hladka
27.01.10,21:28
Ďakujem za vypracovanie cenníka pre rok 2010.
Mohla by si ešte doplniť koľko za položky v JÚ a PÚ, platca a neplatca DPH?

Máš to v texte bod II. odst.3., ceny sú bez DPH a napočítavajú sa podľa zákon č.222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov.
Lianka
30.01.10,15:06
M.hladka, nie su nahodou ceny v bode:

4. Konzultácie a poradenstvo

myslene za hodinu (nie mesiac)?
cloe
30.01.10,15:17
Nevidím tu ceny - €/položka. Je to zámerne?
Janiela
30.01.10,18:05
Je to perfektné. Ozaj veľké uznanie a veľká vďaka za ten cenník. Trochu si ho prispôsobím, u nás na východe - ešte ďalej od Prešova - by moji klienti výrazne hundrali. Ale radšej menej klientov, ako sa upracovať k poriadnej vyčerpanosti.
Pridávam bodík za uznanie a ocenenie.
m.hladka
30.01.10,20:19
Nevidím tu ceny - €/položka. Je to zámerne?

Rozhodla som sa tento cenník zmeniť tak, aby si ho každý mohol prispôsobiť podľa svojho rozhodnutia.
Cenník má predovšetkým pomôcť novým kolegom.
m.hladka
30.01.10,20:25
M.hladka, nie su nahodou ceny v bode:

4. Konzultácie a poradenstvo

myslene za hodinu (nie mesiac)?

Môže sa to zmeniť na hodinu, ale potom asi iné sumy(?).
Ja osobne tieto služby nerobím, mám ich v rámci dohody paušálu dodnuté.
Zuzanak1
02.02.10,12:07
Ahojte, chcem poznať váš názor. Nestíham lepiť pokladňu bločky na výdavkové a príjmové doklady, chcem to dať urobiť jednej kamarátke, ktorá si chce trošku privyrobiť. Kolko eur, teda skôr centov jej mám ponúknuť ? chcela by som to za položku-doklad. Ja som brala 0,66 za položku v JU, čo myslíte 0,10 / doklad ?
Ďakujem za názor.
(prepáčte za zadanie v dvoch príspevkoch)
m.hladka
06.02.10,18:45
Ahojte, chcem poznať váš názor. Nestíham lepiť pokladňu bločky na výdavkové a príjmové doklady, chcem to dať urobiť jednej kamarátke, ktorá si chce trošku privyrobiť. Kolko eur, teda skôr centov jej mám ponúknuť ? chcela by som to za položku-doklad. Ja som brala 0,66 za položku v JU, čo myslíte 0,10 / doklad ?
Ďakujem za názor.
(prepáčte za zadanie v dvoch príspevkoch)

Ak myslíš, že je to pre teba výhodne, tak sa dohodni tak.
Ja osobne si tieto neobľúbené práce robím sama, lebo mám prehľad a viem, čo k čomu priradiť, ináč by som to musela vysvetľovať pomocnej sile a to by ma oberalo o čas.
Zuzanak1
08.02.10,08:26
Ak myslíš, že je to pre teba výhodne, tak sa dohodni tak.
Ja osobne si tieto neobľúbené práce robím sama, lebo mám prehľad a viem, čo k čomu priradiť, ináč by som to musela vysvetľovať pomocnej sile a to by ma oberalo o čas.
ďakujem za názor.
EMILY04
27.02.10,22:07
Martuška- m.hladka nedal by sa cenník rozšíriť tak ako to bolo v roku 2008? Asi sa nedá porovnávať východ a západ s cenami.
Myslím, že by to mnohým veľmi pomohlo.
Vďaka
m.hladka
28.02.10,09:11
Asi máš pravdu, ale momentálne mám dosť práce.
Ten cenník je však orientačný, pretože je veľa rôznych možností, náročnejšej práce a vzhľadom k polohe nášho rozsiahleho územia a nerovnomernej zamestnanosti sa nedá urobiť tak, aby vyhovoval všetkým.
Preto som nechala aj minuloročný cenník.
janaGT
18.03.10,06:02
kočky, koľko beriete za spracovanie RZZP pre SZČO?
m.hladka
18.03.10,07:45
Podľa toho aké, a komu. Ja som vzala od 17,- do 25,- eur.
slabikar
23.03.10,21:38
podla mna ak clovek kupi do kancelarie papier za 3 EUR, 2 perá za 60 centov a uctovnicka si z toho surovo vezme 1,2 EUR ako "uctovne" za polozky tak nad tym sa treba fakt zamysliet. moj nazor. aj nad takymito extremami by ste mali uvazovat
Monika Kováčová
23.03.10,22:00
podla mna ak clovek kupi do kancelarie papier za 3 EUR, 2 perá za 60 centov a uctovnicka si z toho surovo vezme 1,2 EUR ako "uctovne" za polozky tak nad tym sa treba fakt zamysliet. moj nazor. aj nad takymito extremami by ste mali uvazovat
ja nevidím rozdiel, či účtujem doklad na 50 centov alebo na 1000 EUR, stále ide o ten istý postup a čas.

:)

avšak napr. poplatky v bankovom výpise sumarizujem mesačne jednou účtovnou položkou... poštovné a podobné drobnosti tiež.
liba2
23.03.10,22:09
podla mna ak clovek kupi do kancelarie papier za 3 EUR, 2 perá za 60 centov a uctovnicka si z toho surovo vezme 1,2 EUR ako "uctovne" za polozky tak nad tym sa treba fakt zamysliet. moj nazor. aj nad takymito extremami by ste mali uvazovat
Počet dokladov treba chápať ako mernú jednotku; ako píše Monika, práca je s dokladom rovnaká, či je na ňom
1 € alebo 1.650 €.
slabikar
24.03.10,09:10
no to je ok, ale ak ma niekto len minipredajnu so secondhandom, kde predava veci po 1,50 € a uctovnicka z toho vezme polovicu tak je to podla mna na zamyslenie.
Xanti
24.03.10,09:12
no to je ok, ale ak ma niekto len minipredajnu so secondhandom, kde predava veci po 1,50 € a uctovnicka z toho vezme polovicu tak je to podla mna na zamyslenie.
Ale ved nie je nikde napísané, že si nemôže robiť učtovníctvo sám, alebo uplatňovať paušalne výdaje, kt. nie sú tak finančne náročné.

A stále je to na dohode, medzi SZCO a účtovníkom na to nezabúdaj.
;)
m.hladka
24.03.10,10:51
no to je ok, ale ak ma niekto len minipredajnu so secondhandom, kde predava veci po 1,50 € a uctovnicka z toho vezme polovicu tak je to podla mna na zamyslenie.

Účtovníctvo nie je len o tom, aké sú tržby. Účtovníctvo je odborná práca, ktorej sa treba venovať, študovať zákony, správne zaúčtovať a pod.
Cenník je orientačný. Ale dá sa dohodnúť o cene aj podľa zamyslenia. Je to každého osobná vec, ako si cení svoju prácu.
mgm
09.04.10,06:48
Cenník mi pomohol, zjednala som ceny a dalo sa dohodnúť, len niekedy sú takí zákazníci, s ktorými mám iný vzťah /kamarátsky -sused, kamarát, kolega, lekár .../ a vtedy je to najhoršie ...
Vidím príjmy, vidím výdaje a potom spočítam moju prácu a vždy idem na minimum, alebo skoro stále pod, lebo viem, že toho človeka inak potrebujem /napr. lekár/ ... Neviem povedať týmto ľuďom, že už mám kapacity na max., zoberiem ich, lebo im treba pomôcť a potom si nadávam, že som urobila zase hlúposť ... A títo "iní zákazníci" sú najväčší bordelári, čo sa týka dokladov ... Niekedy na nich neviem ani zvýšiť hlas, aby si to uvedomili ...
nika.sum
09.04.10,11:23
Mna jeden klient uz dost nastval, doklady na poslednu chvilu, pyta sa na veci, co su uz naozaj uplne samozrejmostou pri podnikani...Ked som mu nieco vysvetlovala a videla som ze on jednym uchom dnu a druhym von, tak som mu povedala, ze je ako moj 15-rocny syn a ze by si zasluzil prehnut cez koleno :-) (no je vekovo asi o 7 rokov starsi od mojho syna a ani pri nom by som uz tym prehnutim nepomohla...)...
great.zv
21.04.10,11:11
podla mna ak clovek kupi do kancelarie papier za 3 EUR, 2 perá za 60 centov a uctovnicka si z toho surovo vezme 1,2 EUR ako "uctovne" za polozky tak nad tym sa treba fakt zamysliet. moj nazor. aj nad takymito extremami by ste mali uvazovat

správne, Tvoj názor! ...je zrejmé, že nevieš čo to je - účtovníctvo. nie je to len o vedomostiach naučených v škole, to je len špička ľadovca... ak to chceš robiť poriadne, stále musíš byť v "obraze" a jednoducho tie vedomosti "aktualizovať";).... sledovať zákony a ich novelizácie... a to dá zabrať:rolleyes:
a potom školenia k tým zákon a novelám....... ešteže máme túto Poradu:)
zk24
03.05.10,17:55
no to je ok, ale ak ma niekto len minipredajnu so secondhandom, kde predava veci po 1,50 € a uctovnicka z toho vezme polovicu tak je to podla mna na zamyslenie.

tak nakup pera na cely rok dopredu v januari a nebudes mat tento problem... Ked si prenajimas priestor na predajnu, tiez prenajimatela nezaujima aky si mal prijem... platis rovnaky najom ci si bol na dovolenke alebo si mal prevadzku otvorenu.

Ak je "uctovna polozka" drahsia ako pero, tak si ho treba kupit za vlastne...

Alebo si robit uctovnictvo sam, pripadne sa "zamysliet" a zmenit povolanie ;)

Zaujimave, ze vsetci si myslia ze nasa praca je lahka a zaroven draha, ale nikto by ju robit nechcel ;) Ked myslis, ze sa uctovnikom rozdavaju peniaze len tak, tak sa skus postavit do rady ;)

A velmi ocenujem cennik od "m.hladka" ... aspon si ho nezaujato mozu pozriet aj nasi klienti. Dakujem.
vmsux
16.05.10,07:49
Ahojte,
co hovorite na taketo ceny?
Cena za polozku (PU, platca/neplatca): 1 EUR
mzdy:
zamestnanec mesacne: 15 EUR
dohoda/konatel s odmenou: 10 EUR
konzultacie: 20 EUR/h
DPPO: 100-350 EUR

Je to vela ci malo?
Bratislava.

Diky za pomoc.
m.hladka
18.05.10,11:57
Ahojte,
co hovorite na taketo ceny?
Cena za polozku (PU, platca/neplatca): 1 EUR
mzdy:
zamestnanec mesacne: 15 EUR
dohoda/konatel s odmenou: 10 EUR
konzultacie: 20 EUR/h
DPPO: 100-350 EUR

Je to vela ci malo?
Bratislava.
Diky za pomoc.

Ak sa dohodneš s klientom na takýchto cenách, tak dobre!
Ty si musíš vedieť ohodnotiť svoju prácu.
Aldan
23.06.10,09:13
Tento cenník je super, teraz som zistila, ako robím lacno asi sa neviem dobre ohodnotiť.
napr. cena za položku PU platca 0,50
zamestnanec mesačne 5 EUR
Ju - platca - 0,40
dph výkaz + prehľad DU - 16,60
Robím aj paušálne SRO - mesačne za 166,- .
Dík za pomoc.
katka s.
24.06.10,07:43
Ahojte. Ja mám cenu za položku 1 EUR u platcu DPH. Všetky ostatné výkazy, konzultácie, sústavné opravy dokladov vinou podnikateľa najmä pri DPH, výkazy do banky, daň z MV, sú v cene. Mzdy nemá. A to ešte doteraz nemám všetky doklady do roku 2009 takže neukončená uzávierka a teda zlý prechod do roku 2010. A tento týždeň sme mali "diskusiu", že to je veľa, chce menej. Samozrejme rodina. Začala som pochybovať nad vlastnou kalkuláciou. Zmeniť či nezmeniť?

Ahojte,
co hovorite na taketo ceny?
Cena za polozku (PU, platca/neplatca): 1 EUR
mzdy:
zamestnanec mesacne: 15 EUR
dohoda/konatel s odmenou: 10 EUR
konzultacie: 20 EUR/h
DPPO: 100-350 EUR

Je to vela ci malo?
Bratislava.

Diky za pomoc.
liba2
24.06.10,11:07
Ahojte. Ja mám cenu za položku 1 EUR u platcu DPH. Všetky ostatné výkazy, konzultácie, sústavné opravy dokladov vinou podnikateľa najmä pri DPH, výkazy do banky, daň z MV, sú v cene. Mzdy nemá. A to ešte doteraz nemám všetky doklady do roku 2009 takže neukončená uzávierka a teda zlý prechod do roku 2010. A tento týždeň sme mali "diskusiu", že to je veľa, chce menej. Samozrejme rodina. Začala som pochybovať nad vlastnou kalkuláciou. Zmeniť či nezmeniť?
skončiť spoluprácu ;)
Adula
06.09.10,13:00
Robím podvojné účtovníctvo popri materskej dovolenke, má 10 zamestnancov + diéty 6 šoféri. 5 nákladných aút na lízing + príves, 3 osobné autá lízing, 2 stroje lízing. Robím všetky úhrady firmy. je to stavebná firma + medzinárodná doprava. Pripravujem všetky doklady na vrátenie dph zo zahraničia. Má približne 500 účtovných zápisov za mesiac. Myslíte, že 400 eur je pýtať veľa? Diki moc za radu.
Melnick
06.09.10,13:05
Myslím,že je to málo.:o
durisovad
06.09.10,13:18
Adula, kde uctovnicky pracuju za taku malu mzdu? Tvoj zamestnavatel by ta mohol pozlatit.
Adula
06.09.10,13:35
Ja mám 300,- ale už sa idem ozvať o 400? :) Potrebovala som trošku názor. Diki.
durisovad
06.09.10,13:46
Za tolko roboty je veru 400 EUR malo. Predpokladam, ze robis aj mzdy.
Adula
06.09.10,14:11
Áno, aj mzdy. A to sme teraz cez prázdniny mali 5 dohodárov ešte. Diki moc za názory.
Betina2
08.09.10,10:41
Áno, aj mzdy. A to sme teraz cez prázdniny mali 5 dohodárov ešte. Diki moc za názory.

Vééélmi málo odmeny a vééélmi vela lízingu. :rolleyes:

500 pol. á 1,00 Eura cca
10 zamestnancov mzdy po 10-15 Eur
10 lízingov (to je skutočne trošku náročnejšie a objemnejšie účtovanie než bežné veci)
5 dohodárov mzdy po 5-10 Eur
prihlášky, odhlášky zamestnancov (môžu byť už v cene za mzdy, pokial nie je častá fluktuácia)
Dzč prehlady
DPH priznania, súhrnné výkazy, žiadosti o vrátenie zo zahr.
Cesťáky
Možno štatistiky
Ako je to so skladovým hospodárstvom?
.
.
.
všetko si spíš do tabulky, prerátaj cez jednotkovú cenu a uvidíš sumár
Čo všetko Ti hradí klient? Robíš z domu na svojom, alebo dochádzaš a používaš jeho soft, papier, literatúru atď?
Je poriadny alebo lajdák? Je dochvílny a predkladá doklady načas?
Ber do úvahy aj svoje prípadné odvody a dane. Ak robíš pre viacerých, tak to medzi nich rozlož.
.....
A nedaj sa odradiť argumentami, že nemajú z čoho! Tí, čo najviac frflú na cenu, tí obvykle aj majú z čoho platiť. Ved aj tak im robíš účto, tak vieš ako na tom sú (teda ak nemajú "černotu" o ktorej Ti iste nepovedia). Skús si to aj na hodinovú sadzbu (hrubú) prepočítať a porovnať s podpobne platenou prácou inde.
Len z 300 Eur to bude riadny skok! Nájdi a sformuluj argumenty, ktoré ho presvedčia. Musíte nájsť nejaký kompromis, ale nenechaj sa ním dotlačiť do kúta. Možno nebude zlé najprv trochu nadsadiť, aby si mala z čoho uberať.
Tiež idem riešiť takýto problém s klientom, len ten skok nebude až taký "dlhý". A tiež sa mi do toho nechce. Ale zase dlhodobo sa ukracovať tiež nemienim. Doteraz som už dosť odpustila, hodila za hlavu, ale už sa to dalej nedá. Aj ked rozdiel bude cca 20 %. Nie však z rozdielu v jednotkovej cene za položky či úkony, ale v množstve. A infláciu nemám započítanú v cenníku vôbec. Jednotkové ceny mám rovnaké už asi 3-4 roky, lebo zase prísť o nich nechcem. Netvrdím, že som ich mala pod hranicou, istá rezerva tam chvílku bola, ale sami vieme, ako ceny základných potravín, energií, bývania atď za posledné roky vzrástli. Najbližšie budem preceňovať až k 1.1.2011. Rádovo o niekoľko percent.
Janiela
10.09.10,06:37
Vééélmi málo odmeny a vééélmi vela lízingu. :rolleyes:

500 pol. á 1,00 Eura cca
10 zamestnancov mzdy po 10-15 Eur
10 lízingov (to je skutočne trošku náročnejšie a objemnejšie účtovanie než bežné veci)
5 dohodárov mzdy po 5-10 Eur
prihlášky, odhlášky zamestnancov (môžu byť už v cene za mzdy, pokial nie je častá fluktuácia)
Dzč prehlady
DPH priznania, súhrnné výkazy, žiadosti o vrátenie zo zahr.
Cesťáky
Možno štatistiky
Ako je to so skladovým hospodárstvom?
.
.
.
všetko si spíš do tabulky, prerátaj cez jednotkovú cenu a uvidíš sumár
Čo všetko Ti hradí klient? Robíš z domu na svojom, alebo dochádzaš a používaš jeho soft, papier, literatúru atď?
Je poriadny alebo lajdák? Je dochvílny a predkladá doklady načas?
Ber do úvahy aj svoje prípadné odvody a dane. Ak robíš pre viacerých, tak to medzi nich rozlož.
.....
A nedaj sa odradiť argumentami, že nemajú z čoho! Tí, čo najviac frflú na cenu, tí obvykle aj majú z čoho platiť. Ved aj tak im robíš účto, tak vieš ako na tom sú (teda ak nemajú "černotu" o ktorej Ti iste nepovedia). Skús si to aj na hodinovú sadzbu (hrubú) prepočítať a porovnať s podpobne platenou prácou inde.
Len z 300 Eur to bude riadny skok! Nájdi a sformuluj argumenty, ktoré ho presvedčia. Musíte nájsť nejaký kompromis, ale nenechaj sa ním dotlačiť do kúta. Možno nebude zlé najprv trochu nadsadiť, aby si mala z čoho uberať.
Tiež idem riešiť takýto problém s klientom, len ten skok nebude až taký "dlhý". A tiež sa mi do toho nechce. Ale zase dlhodobo sa ukracovať tiež nemienim. Doteraz som už dosť odpustila, hodila za hlavu, ale už sa to dalej nedá. Aj ked rozdiel bude cca 20 %. Nie však z rozdielu v jednotkovej cene za položky či úkony, ale v množstve. A infláciu nemám započítanú v cenníku vôbec. Jednotkové ceny mám rovnaké už asi 3-4 roky, lebo zase prísť o nich nechcem. Netvrdím, že som ich mala pod hranicou, istá rezerva tam chvílku bola, ale sami vieme, ako ceny základných potravín, energií, bývania atď za posledné roky vzrástli. Najbližšie budem preceňovať až k 1.1.2011. Rádovo o niekoľko percent.

Krásna odpoveď, milá a jemná. Betinka, týmto si poradila aj iným.
Betina2
10.09.10,16:27
Tiež idem riešiť takýto problém s klientom, len ten skok nebude až taký "dlhý". A tiež sa mi do toho nechce. Ale zase dlhodobo sa ukracovať tiež nemienim. Doteraz som už dosť odpustila, hodila za hlavu, ale už sa to dalej nedá. Aj ked rozdiel bude cca 20 %. Nie však z rozdielu v jednotkovej cene za položky či úkony, ale v množstve. .[/QUOTE]

No a mám to za sebou, chvalabohu úspešne, ani frflanie moc nebolo a myslím si, že aj si boli vedomí toho nárastu a čakali, až s tým vyrukujem. Jasné, že poznámky typu "je málo roboty, nejde to tak jak by sme chceli..." bolo. No pokial nezačnú prepúšťať, tak až tak zle to asi nie je. Ešte to síce nemám zaplatené, ale v tomto je kient bezproblémv. Teším sa. :)
Tinika
24.10.10,18:36
Cenník mi pomohol, zjednala som ceny a dalo sa dohodnúť, len niekedy sú takí zákazníci, s ktorými mám iný vzťah /kamarátsky -sused, kamarát, kolega, lekár .../ a vtedy je to najhoršie ...
Vidím príjmy, vidím výdaje a potom spočítam moju prácu a vždy idem na minimum, alebo skoro stále pod, lebo viem, že toho človeka inak potrebujem /napr. lekár/ ... Neviem povedať týmto ľuďom, že už mám kapacity na max., zoberiem ich, lebo im treba pomôcť a potom si nadávam, že som urobila zase hlúposť ... A títo "iní zákazníci" sú najväčší bordelári, čo sa týka dokladov ... Niekedy na nich neviem ani zvýšiť hlas, aby si to uvedomili ...

Ja to chapem, ale zamysli sa napr. nad tym, lekar si vyfakturuje pre zdravotnu poistovnu za tvoje osetrenie tak či tak plnu taxu on na tom nestrati nič len ty lebo pytas menej a čo sa tyka tych bordelarov to je čista pravda. Jednemu som tento rok uz poslala aj upomienku lebo za pol roka mi nebol schopny zaplatit 150eur a by ste sa čudovali ako rychlo to zaplatil :)
Janiela
25.10.10,04:52
Ja to chapem, ale zamysli sa napr. nad tym, lekar si vyfakturuje pre zdravotnu poistovnu za tvoje osetrenie tak či tak plnu taxu on na tom nestrati nič len ty lebo pytas menej a čo sa tyka tych bordelarov to je čista pravda. Jednemu som tento rok uz poslala aj upomienku lebo za pol roka mi nebol schopny zaplatit 150eur a by ste sa čudovali ako rychlo to zaplatil :)



Asi budem mimo témy: ale ja s upomienkami veľmi úspech nemám. Právnik mi to veľmi neberie, pretože ide o sumy od 100 eur a to sa miňu vidí dosť málo. Ako to riešite vy ostatní?
Tí, ktorí u mňa zostávajú - asi na výber mať nebudú, pretože im účto robiť ďalej nebudem, ale niektorí už nepodnikajú a len sľubujú.
Betina2
25.10.10,05:19
Asi budem mimo témy: ale ja s upomienkami veľmi úspech nemám. Právnik mi to veľmi neberie, pretože ide o sumy od 100 eur a to sa miňu vidí dosť málo. Ako to riešite vy ostatní?
Tí, ktorí u mňa zostávajú - asi na výber mať nebudú, pretože im účto robiť ďalej nebudem, ale niektorí už nepodnikajú a len sľubujú.

Skús vystaviť a doporučene, prípadne do vlastných rúk doručiť Penalizačnú faktúru. My vo faktúrach máme v pätičke štandardne uvedenú klauzulu o možnosti požadovať úroky pri nezaplatení do dátumu splatnosti-sadza je tam v súlade s OZ. Ale aj keby to tam nebolo uvedené, máš možnosť takto postupovať podla ustanovení obchodného zákonníka.
My sme mali podobný problém s jednou nemenovanou docela velkou poisťovňou. Dlh už bol viac než 2 roky po splatnosti. Tiež nešlo o velkú sumu, ale pri bežnej korešpondencii a upomienkach sa tvárili, že oni nič voči nám nedlhujú a teda my sme nič nedodali, pritom doklady sme im vždy niekolkokrát poslali a prikladali sme aj kópiu ich objednávky a naše vyjadrenia k výsledku objednanej služby aj s menom konkrétneho pracovníka danej poisťovne. A čuduj sa svete, ked obdržali (s doručenkou) Penalizačnú faktúru, ktorá vzhladom na dlžnú sumu bola pomerne vysoká, tak hned volali a mailom posielali doklad o úhrade, že aby sme tú penalizačnú zrušili, lebo to práve zaplatili :). Peniažky boli do 3 dní na našom účte.
Inak občas pomôže aj list od právnika s výzvou na zaplatenie. Ale to sú náklady navyše :( Pri malých sumách je to drahý špás.
Betina2
25.10.10,05:29
Inak tým, čo už nepodnikajú, by som s upomienkou písomne oznámila, že ich záväzky nie su podla § xy Obchodného zákonníka premlčané (ak je to pravda) a ani ukončením podnikania nezanikajú a ich nesplatením sa vystavujú trestnoprávnemu postihu (alebo trestnému stíhaniu alebo tak nejako naformulovať). A posielať im to aspoň raz za 3 mesiace až do zaplatenia. Niekedy zaberie aj návrh na splátkový kalendár. Treba byť na nickh tvrdý. Tak ako sú všetci voči nám. A stými lekármi je to čistá pravda. A nielen s lekármi.
A preto ja už pre rodinu nerobím a pre známych len výnimočne aj to si musíme dohodnúť pravidlá. Kedysi mi muž povedal, že švagrovi mám účto robiť zadarmo, lebo ked bude treba, tak on nám pomôže s inými vecami neskôr (napr. na stavbe domu). Ja som mu vetdy povedala, že radšej mu za to potom zaplatím a nech on platí takisto mne za mnou odvednú prácu v aktuálnom čase. Samozrejme bolo to v rodine, tak cenu som určila prakticky symbolickú-iný by to mal minimálne za dvojnásobok. A čo myslíte, čo sa stalo? So švagrom sme sa neskôr rozhádali, a dom sme ani nezačali stavať. :)
jess
25.10.10,05:43
Inak tým, čo už nepodnikajú, by som s upomienkou písomne oznámila, že ich záväzky nie su podla § xy Obchodného zákonníka premlčané (ak je to pravda) a ani ukončením podnikania nezanikajú a ich nesplatením sa vystavujú trestnoprávnemu postihu (alebo trestnému stíhaniu alebo tak nejako naformulovať). A posielať im to aspoň raz za 3 mesiace až do zaplatenia. Niekedy zaberie aj návrh na splátkový kalendár. Treba byť na nickh tvrdý. Tak ako sú všetci voči nám. A stými lekármi je to čistá pravda. A nielen s lekármi.
A preto ja už pre rodinu nerobím a pre známych len výnimočne aj to si musíme dohodnúť pravidlá. Kedysi mi muž povedal, že švagrovi mám účto robiť zadarmo, lebo ked bude treba, tak on nám pomôže s inými vecami neskôr (napr. na stavbe domu). Ja som mu vetdy povedala, že radšej mu za to potom zaplatím a nech on platí takisto mne za mnou odvednú prácu v aktuálnom čase. Samozrejme bolo to v rodine, tak cenu som určila prakticky symbolickú-iný by to mal minimálne za dvojnásobok. A čo myslíte, čo sa stalo? So švagrom sme sa neskôr rozhádali, a dom sme ani nezačali stavať. :)
Tak to býva a preto aj švagrovi účtujem tak ako ostatným. Aj tak platí až vtedy, keď treba urobiť DPH, to sú vtedy po 3 mesiacoch všetky faktúry zaplatené, lebo vie, že mu tú dph-čku neurobím skôr ako vykešuje ostatné fa :D .
Zuzanak1
25.10.10,10:48
Robím podvojné účtovníctvo popri materskej dovolenke, má 10 zamestnancov + diéty 6 šoféri. 5 nákladných aút na lízing + príves, 3 osobné autá lízing, 2 stroje lízing. Robím všetky úhrady firmy. je to stavebná firma + medzinárodná doprava. Pripravujem všetky doklady na vrátenie dph zo zahraničia. Má približne 500 účtovných zápisov za mesiac. Myslíte, že 400 eur je pýtať veľa? Diki moc za radu.
Určite nie "veľa".
m.hladka
25.10.10,15:47
Skús viac, aby si mala z čoho spustiť, aj 500,-eur, neboj sa!
Dajanka
18.11.10,11:49
Pripájam sa aj ja k tejto téme. Mám zákazníka, s.r.o., ktorý za mnou prišiel s prosbou v apríli, aby som mu prevzala účtovníctvo, ktoré mu doteraz robil jeho spoločník, ale nevedel kde má peniaze, ako má sklad, nič mu nesedelo. Tak sa rozkmotrili, prerobili spol.zmluvu, ja som mu od začiatku roka všetko poopravovala, vysvetlilla, čo ako majú robiť, atď. Bol veľmi spokojný, až do včera, keď mi jeho manželka zavolala,že či by sa niečo nedalo robiť s tou cenou za účtovníctvo, lebo dostali ponuku od nejakej firmy na spracovanie elektronicky a sú lacnejší. Tak mi to prišlo ľúto, že keď mali problémy, bola som im dobrá, a teraz, keď všetko šlape , som drahá. Mesačne okolo 200 položiek + 4x mzdy HPP a servis denne na telefóne a 200,- Eur je veľa.
m.hladka
19.11.10,11:31
Pripájam sa aj ja k tejto téme. Mám zákazníka, s.r.o., ktorý za mnou prišiel s prosbou v apríli, aby som mu prevzala účtovníctvo, ktoré mu doteraz robil jeho spoločník, ale nevedel kde má peniaze, ako má sklad, nič mu nesedelo. Tak sa rozkmotrili, prerobili spol.zmluvu, ja som mu od začiatku roka všetko poopravovala, vysvetlilla, čo ako majú robiť, atď. Bol veľmi spokojný, až do včera, keď mi jeho manželka zavolala,že či by sa niečo nedalo robiť s tou cenou za účtovníctvo, lebo dostali ponuku od nejakej firmy na spracovanie elektronicky a sú lacnejší. Tak mi to prišlo ľúto, že keď mali problémy, bola som im dobrá, a teraz, keď všetko šlape , som drahá. Mesačne okolo 200 položiek + 4x mzdy HPP a servis denne na telefóne a 200,- Eur je veľa.

Tak tej manželke povedz, že s tou cenou za účtovníctvo sa nedá nič robiť, dá sa len zvýšiť. A pekne jej vyčísli položku za položkou až po závierku a DP, čo je to za robota a všetky úkony dopodrobna jej vyčísli kalkuláciou, aby pochopila, že práca a služby okolo účtovníctva sa nedajú odfláknuť a je to niekedy veru poriadna drina.
Betina2
19.11.10,20:55
Tak tej manželke povedz, že s tou cenou za účtovníctvo sa nedá nič robiť, dá sa len zvýšiť. A pekne jej vyčísli položku za položkou až po závierku a DP, čo je to za robota a všetky úkony dopodrobna jej vyčísli kalkuláciou, aby pochopila, že práca a služby okolo účtovníctva sa nedajú odfláknuť a je to niekedy veru poriadna drina.

A najlepšie jej to predlož v písomnej forme, napr. ako tabuľku, aby to videla čierne na bielom. Lebo "čo leží nebeží" a "raz vidieť je lepšie ako 100x počuť".
Prajem veľa úspechov pri jednaní a ak aj potom odídu, tak neľutuj seba, leda ak ich, lebo niektoré firmy často lákajú na nízku vstupnú cenu na začiatku, napr. je to cena za istý balíček, napr, za istý počet položiek, ale potom všetko nad rámec je raz tak drahé.....alebo kedže robia elektronicky, tak doslova všetko len elektronicky a za každý výstup v papierovej forme sú vysoké príplatky....takže ak niekto chce mať riadnu uzávierku aj na papieri, nie len na médiu, tak mastne priplatí. Ale samozrejme nie všetky firmy to takto robia.
Dajanka
22.11.10,12:14
Ďakujem pekne za Vaše rady, som zvedavá... Po DPH-čke sa budeme rozprávať. Pekný deň všetkým na Porade.
rommy
03.12.10,11:13
Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať čo sa rozumie v cenníkoch pod položkou napr. ak je ID na mzdy, položka je každý jeden riadok - zápis v účt.denníku 521/331, 524/331, 336/331 ... alebo položka je jeden ID?
m.hladka
03.12.10,13:49
Pod položkou rozumiem riadok - zápis v účtovnom denníku, knihe faktúr, knihe HIMu, knihe jázd, pokladničnej knihe a pod.
Dajanka
12.01.11,13:05
Ja pod položkou neúčtujem zákazníkovi riadok, ale celý zaúčtovaný doklad, napr. celú DF, alebo ID - mzdy jednou sumou. Aj tak sa im zdá , že platia veľa. To asi preto som v robote od rána do večera. Pekný deň všetkým na Porade.