zajko51
21.01.10,19:15
Prosím o radu:ako sa zužuju nohavice,myslím tým či zvnútra,alebo z vonkajšej strany. Ďakujem
buchač
21.01.10,19:02
Prosím o radu:ako sa zužuju nohavice,myslím tým či zvnútra,alebo z vonkajšej strany. Ďakujem

Ako laik poviem ....že zužovať sa dá aj , aj ....je to jedno ....:rolleyes:

No jedno už ale nie je , z ktorej strany sa bude šitie prevádzať ....

Jednoznačne z vnútornej strany ...!!!!! ;)
Rozalka
21.01.10,19:11
Ja si myslím, že sa pýtala iné .... či z vnútornej strany sár alebo z vonkajšej, teda či tú časť, kde sú "lampasy" alebo nie.
Podľa správnosti aj - aj, pretože stred sáry (ak sú puky, je to ľahšie), musí zostať tam, kde patrí.
danushka
21.01.10,19:12
No, pokiaľ zúžiš nohavice s pukmi len z jednej strany , tak Ti nebudú sedieť puky. Keď som zužovala nohavice sebe, tak to bolo zvyčajne od bokov smerom nadol, ale to bolo treba vypárať aj pás a upraviť aj sed.
Ach jo....tak zázračne, ba priam až neuveriteľne znie to, že niekto potrebuje po Vianociach zúžiť nohavice...:)
val007
21.01.10,20:03
No, ja už dávnejšie nešijem, ale ak teda nemajú puky a nie je to o polovicu šírky nohavice, ale len jemne, tak zvonka a dobré je na to krajčírske pravítko, také drevené s takým oblúkom, podľa toho sa Ti budú dať dobre nakresliť boky a potiahnuť rovná čiara až dole.
Chobot
22.01.10,07:56
Prosím o radu:ako sa zužuju nohavice,myslím tým či zvnútra,alebo z vonkajšej strany. Ďakujem

Záleží od toho, aké nohavice. Ak ide o rifle alebo nohavice bez pukov, ktoré majú jeden šev prešívaný, tak z tej strany, kde je jednoduchý šev (zvyčajne býva z vonkajšej strany). Ten druhý, prešívaný šev by si musela rozpárať a znovu prešívať, čo je zbytočné.

Pokiaľ ide o oblekové nohavice, čo majú puky, tak tie musíš z oboch strán vždy rovnako.
Gabi03
22.01.10,07:59
Záleží od toho, aké nohavice. Ak ide o rifle alebo nohavice bez pukov, ktoré majú jeden šev prešívaný, tak z tej strany, kde je jednoduchý šev (zvyčajne býva z vonkajšej strany). Ten druhý, prešívaný šev by si musela rozpárať a znovu prešívať, čo je zbytočné.

Pokiaľ ide o oblekové nohavice, čo majú puky, tak tie musíš z oboch strán vždy rovnako.


mimotemy Tak ani vo sne by ma nenapadlo, že Chobot bude radiť aj v takejto otázke. :D Klobúk dole pred tebou Chobot. ;):D
Chobot
22.01.10,13:14
mimotemy Tak ani vo sne by ma nenapadlo, že Chobot bude radiť aj v takejto otázke. :D Klobúk dole pred tebou Chobot. ;):D

Náhodou, pred 10 - 14 rokmi som toho hodne šil. Aj oblečenie, aj iné veci. Mal som veľa strihov z Burdy. Dnes, pri masívnom dovoze lacného oblečenia Číny to už nemá zmysel. Kedysi som napr. ušil flanelovú košeľu mne aj synovi z tej istej látky. KEby som to šil dnes, tak ma len látka a doplnky vyjdú na skoro 10 € a načo sa budem ešte namáhať, keď to na trhu kúpim za 6 €.

Opravy odevov dodnes robím doma ja.
misomiso
22.01.10,16:09
Treba to vyprat v horucej vode, nemusis nic zuzovat, ani skracovat.
bunovaa
22.01.10,18:52
Dobre na to ide chobot, keby boli všetci chlapi tak šikovní, ale by nám bolo!
bupi
22.01.10,21:52
Mozno je chobot chobotka, teda zena.:confused:
danushka
23.01.10,20:43
Mozno je chobot chobotka, teda zena.:confused:

Bupi, Chobot je určite chlap, ale je to vzácny druh, on vie jednoducho všetko a neprekvapuje ma, že vedel profesionálne odpovedať aj v tejto téme:)